Netáhne!!!

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od Stipl »

Držím palce.

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od jurod »

Stipl píše:Havajisco- To těsnění na sání by šlo zjistit že by jsis koupil třebas sprej na čistění klapek a střikal s ním po motoru. Auto se většinou přidusí pokud tam je někde prasklina a sprej potáhne do sání. Já jsem tak dycky zjištoval netěsnosti. A to cvakání při kontrole akčních členů dělě ventil na levé straně. Myslím že to má něco dočinění s volnoběhem.
Navrto- co hadice? jak z posilovače brzd tak od sání nebo nějaké jiné podtlakové hadičky. Jsou ok? Klapka čistá?
Cvakají tam celkem 3 věci... jedna z nich je elektromagnetický ventil na nádobce s aktivním uhlím....
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

navrto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2010 14:10

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od navrto »

Stipl píše:Havajisco- To těsnění na sání by šlo zjistit že by jsis koupil třebas sprej na čistění klapek a střikal s ním po motoru. Auto se většinou přidusí pokud tam je někde prasklina a sprej potáhne do sání. Já jsem tak dycky zjištoval netěsnosti. A to cvakání při kontrole akčních členů dělě ventil na levé straně. Myslím že to má něco dočinění s volnoběhem.
Navrto- co hadice? jak z posilovače brzd tak od sání nebo nějaké jiné podtlakové hadičky. Jsou ok? Klapka čistá?
Klapa čistá akorát mám tady 1 problém ale nevím jestli vadí: na hadici od saní je Filtr-váha vzduchu a pak se hadice dělí do klapy a do nádržky kde se lije olej a tam to mám prasklé tu hadici,myslíš že to má nato vliv? když to jde od te olejové nádržky?

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od jurod »

Jasně, že má!
To musíš vyměnit. U tohoto motoru ty hadice na to trpěly a nové už jsou dělané trošku lépe...
Já měl to samé... tak jsem koupil novou.
Na kolik to vyřeší tvůj problém, tak to nevím. Zkus to jen zalepit a uvidíš co to bude dělat.
Ale doporučil bych koupit novou.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od havajisco »

Taky bych ju rovnou vyměnil. Origo na oktávku 1.6AKL stála 1000 Kč. Když jsem to kontroloval, tak to celé upadlo a membrána byla už taky KO. Rozhodně vyměnit. Jde ti tam asi falešný vzduch ( váha o něm neví ) a pak ti to nejede. Mě to přes to vyhazovalo ven olej (cca 2 litry než jsem to zjistil).

Jurode: Jasan ten elektromagn. ventil vím. Ale nevěděl jsem co v čem to cvaká pak, myslel jsem že je to proměnlivé sání, ale prý je to ventil na volnoběh.

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od Stipl »

havajisco píše:Taky bych ju rovnou vyměnil. Origo na oktávku 1.6AKL stála 1000 Kč. Když jsem to kontroloval, tak to celé upadlo a membrána byla už taky KO. Rozhodně vyměnit. Jde ti tam asi falešný vzduch ( váha o něm neví ) a pak ti to nejede. Mě to přes to vyhazovalo ven olej (cca 2 litry než jsem to zjistil).

Jurode: Jasan ten elektromagn. ventil vím. Ale nevěděl jsem co v čem to cvaká pak, myslel jsem že je to proměnlivé sání, ale prý je to ventil na volnoběh.

S tim ventilem nevím přesně jestli to je od volnoběhu ale měl by cvakat. Na co přesně je to ti napíšu večer.Kuknu do příručky mladých svištů.

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od Stipl »

navrto píše:
Stipl píše:Havajisco- To těsnění na sání by šlo zjistit že by jsis koupil třebas sprej na čistění klapek a střikal s ním po motoru. Auto se většinou přidusí pokud tam je někde prasklina a sprej potáhne do sání. Já jsem tak dycky zjištoval netěsnosti. A to cvakání při kontrole akčních členů dělě ventil na levé straně. Myslím že to má něco dočinění s volnoběhem.
Navrto- co hadice? jak z posilovače brzd tak od sání nebo nějaké jiné podtlakové hadičky. Jsou ok? Klapka čistá?
Klapa čistá akorát mám tady 1 problém ale nevím jestli vadí: na hadici od saní je Filtr-váha vzduchu a pak se hadice dělí do klapy a do nádržky kde se lije olej a tam to mám prasklé tu hadici,myslíš že to má nato vliv? když to jde od te olejové nádržky?

Tu hadici určitě vyměn. Mě to taky dělalo. Jinač co bych ještě doporučil ohledně te hadice tak nekupuj podrobu. Vyplatí se radši koupit originál. Ja koupil podrobu jednomu svému zákazníkovi a hrůza. Průměr o něco užší jak originál a ne a ne to nasadit na váhu. Pak jsem to zkoumal a vevnitř byl od výroby tak hnusný zub že jsem ho musel lehce opilovat abych vubec tu hadici nasadil na váhu. Už nikdy víc.......
Skus tu hadici vyměnit a potom uvidíš co ti napíše za chybu.Musíš vyloučit vše co by to mohlo dělat a ta hadice to může způsobovat.

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od havajisco »

Navrto- tak co? Jak jsi dopadl? U mě to bylo nakonec to těsnění na sání. Ale komunikace ABS a ŘJ motoru bude asi vadná ŘJ motoru. Nemá někdo jednu navíc? Měl jsem si koupit feldu :-( Nebo kolo...

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od jurod »

Jaké těsnění?
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od havajisco »

Chtěl jsem napsat těsnění pod sáním. Napíšu přesně až budu mít v ruce papír ze servisu.

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od jurod »

Ok, dej vědět...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

navrto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2010 14:10

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od navrto »

lidičky tak píši znova,koupil jsem novou hadici nasávání vymazal jsem zase chybu z ŘJ lambda sonda-horní hodnota dorazu a stále netáhne jak má,občas sice zabere ale po chvilce se zase jakby vypne a přestane tahat:((( už fakt nevím jak dál.

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od havajisco »

Navrto- u mě to vyřešilo to těsnění pod sáním. Motor už táhne zhruba jak má, ale mám v řitce ještě Řj motoru (komunikace s ABS) a to prý zhoršuje jízdní vlastnosti.

Jurod- byly to 4 ks těsnění pod sáním (řekl bych že ty gumové, ale nevím) Nejlepší bude mrknout se do ETKY.

Každopádně sháním novou (druhou-jetou) ŘJ motoru. Chcu to mít OK.

navrto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2010 14:10

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od navrto »

havajisco píše:Navrto- u mě to vyřešilo to těsnění pod sáním. Motor už táhne zhruba jak má, ale mám v řitce ještě Řj motoru (komunikace s ABS) a to prý zhoršuje jízdní vlastnosti.

Jurod- byly to 4 ks těsnění pod sáním (řekl bych že ty gumové, ale nevím) Nejlepší bude mrknout se do ETKY.

Každopádně sháním novou (druhou-jetou) ŘJ motoru. Chcu to mít OK.
jake konkrétně těsnení? tam žádné není,tak jsou jen ty železné spony které sundáš jen sikovkama.

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne!!!

Příspěvek od havajisco »

Sundej sání a uvidíš to. Jak říkám byly potřeba 4 kusy a lepší je podívat se do ETKY. Já ji nemám takže nepomůžu. Každopádně auto startuje jak má, žádné kolísání, škubání-prostě nic.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“