Servis - zkušenosti, doporučení

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Martas2010
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.10.2010 19:07

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Martas2010 »

Diky vis ale problem je ze i ty autorizovane drahe servisy to ojebavaji clovek uz nemuze verit nikomu nikde jinak resim tohle http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=196124" onclick="window.open(this.href);return false;
Volal jsem do tukasu a zitra by to behem dopoledne meli zvladnout predbezna cena 2.5k tesneni tam neni jen silikon zjistli mi to na sklade podle VIN

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od swenak »

Taky tam přece píšu, jak to dopadlo u nich, AutoJarov je taky autorizovaný a zkušenosti tam jsou taky. Příspévek jsem četl, co na to říct, dej si to udělat tam, kde lidem věříš, pokud Tě jarov pustil pryč, tak to nebude asi tragédie, pár dnů to přežiješ, voz sebou olej a dohodni se s tím člověkem, co jsi u něj byl.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Martas2010
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.10.2010 19:07

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Martas2010 »

Jasne ten clovek toho ma ale moc myslim ze lepsi bude soukromnik hledam treba zde http://www.autoservisy.net/index.php?p=2751" onclick="window.open(this.href);return false; praci odvede mozna lip pecliveji a hlavne nebude chtit litr na hodinu jako tukas ci jarov ne?
Neni to zadna extra slozita oprava abych s tim hned sel do autorizovanyo servisu a zvladne to snad kazdy sikovny mechanik

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od swenak »

Tomu popravdě nerozumím, znáš někoho, komu věříš, ale tím, že nemá čas na opravu, která neni urgentní na něj kšleš a jdeš hleda někoho jiného? No, ale to je jedno, každopádně, pokud chceš vybrat mezi 2 servisy, kde ani o jednom nemáš předem inofrmace, tak rozíl mezi nima je v základu ten, že v autorizáku dás více peněz, ale i normální servis může práci zmršit, viz můj a nejen můj připěvek. Takže za mně - dohodni se s tím, koho znáš, pochybuju, že by si nenašel čas na to, udělat to, když se znáte. Leda by nechtěl.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Martas2010
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.10.2010 19:07

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Martas2010 »

Mas pravdu udelam to jak pises....praci odvede minimalne stejne kvalitne ale za rozumny penize

Uživatelský avatar
bikes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 26.08.2009 05:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od bikes »

Vřele NEdoporučuji v Ostravě navštěvovat AUTO HELLER.
Má osobní zkušenost z právě probihajicí opravy.
Průtahy,
Nesplněné sliby,
zdržování,
nevstřícnost
a arogance jim jsou více než vlastní

Já osobně již vícekrát nenavštívim.

Uživatelský avatar
bikes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 26.08.2009 05:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od bikes »

Jinak po zkušenostech z práce (dělal jsem 10 let u autorizovaného servisu).
Mechanici jsou šikovní, vyškolení (machři) jen v práci se jim nějak moc pracovat nechce, ovšem po pracovní době to je jné kafe (za jiné peníze)
V servisech je vesměs problém v technickém personálu (přejimací technici, mistři dílen, garanční technici, servisní poradci) jsou sice technicky zdatní (taky ne vždy), ale neumí (nechcou) pochopit zákazníka.
Pokud je schopný,komunikativní a entuiazivní technik je vyhráno.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Shorty »

Auto Jarov: kdysi nám tam opravovali škrábance na boku, cenu a provedení už nevím, ale jako bonus k opravě zdarma bylo poškození kapoty a následné zapírání. Kdo si chce nechat odborně poškodit lak, tak šup tam. Neodborně pak jedině na parkingu před kauflandem.

Auto technik Unger, Praha-Košíře: dvojité naúčtování kontroly oleje v převodovce (šlo o 150 Kč navíc), výměna obou čepu na předních ramenech i když jsme chtěli jen 1 dle STK (možná se ale musí měnit oba naráz), přelití brzdovky při výměně, při výměně žárovky v interiéru mi zasvinili tapec.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Waleron »

Sháním servis, lakovnu ve východních čechách. Lehký ťukanec na předek+blatník, řidičovy dveře se loupou + profi rozleštění lako apod. Nejlépe Pardubický kraj, okres Ústí nad Orlicí

Děkuji
G4 1.6 16V AZD

milda91
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.11.2010 10:29
Bydliště: brno

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od milda91 »

čest jsem brnák a jezdím do servisu do Velké Biteše tam je dobrej týpek a už mě ušetřil moc peněz napřiklad nefungovala mě klima a v kei mě řekli že je špatněj nějakej motorek přijel jsem do Biteše připajil mě drat k snimači a už to funguje a nic za to nechtěl a naplnil mě klimu za 890kč a to je dobrý ne??

Uživatelský avatar
B5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od B5 »

Doplňuji kam určitě NE

Autoservis CARCO Praha 9 Letňany

Ze 4. relativně drobných závad opravena jedna. Na svítící airbag na palubce mi řekli, že je to práce pro nějakého trpělivého elektrikáře, co půjde po drátech, na kvičící větrák klimy mi řekli, že by si s ním někdo musel pohrát (ku.va kdo?? jsem ještě v autodílně?), tak mi alespoň "opravili" netěsnost co jsem měl někde vedle motoru.
Ovšem - po ujetí 200km mi z auta teče jak z vola, bál jsem se že nedojedu. Před autem mám teď na parkovišti louži a doufám, že alespoň dojedu do jiného servisu - prý teče hydraulika z převodovky u chladiče.

PS Větrák klimy jsem vymontoval, rozmontoval, vyčistil, promazal WD40, smontoval (pravda, magnety na motorku byla trochu pakárka) a namontoval. Nikdy jsem to nedělal - a trvalo mi to dvě hodiny. Jeví se OK.

spurny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.05.2011 01:22

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od spurny »

Rad bych zde take pridal svoji, bohuzel spatnou, zkusenost s "velkym" servisem - zkusil jsem jenom Tukas, a hodne rychle jsem na to zapomnel a pres kolegu v praci ziskal kontakt ne jeho znameho mechanika.
Co jsem resil u tukase? Nejak se mi porouchalo automaticke nastavovani svetel (nouzovy rezim -> sviti cca 10m pred auto), takze jsem chtel vedet co s tim je a take jsem potreboval doplnit hydraulickou kapalinu pro servo rizeni (golf IV). Zklaman jsem vsak byl na vsech frontach:

- nejprve, prestoze jsem byl objednany, jsem cekal asi 15minut nez se me nekdo ujme, no, to by mi vadilo nejmene
- pote jsem se po sepsani pozadavku presunul do jidelny/kavarny s nabidkou velice nevabnych potravin, kde jsem si dal kavu ("espreso"), kterazto behem asi pulhodiny vyvolala tezke pohyby v dutine brisni a ja pak dalsi pulhodinu stravil na WC
- po 2h za mnou prisel pan co me prijimal a oznamil mi ze to je nejak komplikovane ze musi sundat naraznik (?), ze je rozbita jedna xenonova vybojka.. a ze to bude asi za 5000,-
- za asi dalsi hodinu bylo hotovo a ja platil 4000,- a dostal jsem jako darek "starou" vybojku
- az jsem vecer jel z prace domu, zjistil jsem, ze svetla sviti uplne stejne jako predtim, coz jsem si pres den samozrejme nevsiml. Temer bych se i vsadil ze ona "stara" vybojka vubec nebyla moje a ze na svetla ani nesahli.

Jedinym pozitivem bylo ze servo rizeni zacalo fungovat lepe nez predtim (coz je pochopitelne, kdyz mu chybela kapalina).

Vyse zminovany kvalitni a schopny mechanik, ktereho jsem si pak sehnal, zjistil temer ihned po prevzeti vozu, ze ridici jednotka hlasi ze svetla jsou v nouzovem rezimu (tj. u tukase ani nepripojili diagnostiku), a ze hydraulicka kapalina pro servo rizeni je spatna a i dalsi veci, ktere ale nesouvisi s tim co jsem chtel resit u tukase.

Takze co jsem od tukase za 4000,- a 3,5h ziskal? - Ziskal jsem skvelou zkusenost, protoze nyni jiz k tukasovi ani nepachnu.

Uživatelský avatar
ondra-banov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 01.06.2008 19:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od ondra-banov »

Ahoj, pokud se ti nejedná zrovna o značkový servis, mám známého v Brně na Vodařské. specializuje se na AUDI a VW.
Jmenuje se Petr Trpík. Tel 608434447. A můžeš se obrátit mojím jménem - Ondra Haščák
Prodej kvalitních náhradních dílů. http://www.hamar.cz

Uživatelský avatar
TMiky
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 352
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od TMiky »

bikes píše:Jinak po zkušenostech z práce (dělal jsem 10 let u autorizovaného servisu).
Mechanici jsou šikovní, vyškolení (machři) jen v práci se jim nějak moc pracovat nechce, ovšem po pracovní době to je jné kafe (za jiné peníze)
V servisech je vesměs problém v technickém personálu (přejimací technici, mistři dílen, garanční technici, servisní poradci) jsou sice technicky zdatní (taky ne vždy), ale neumí (nechcou) pochopit zákazníka.
Pokud je schopný,komunikativní a entuiazivní technik je vyhráno.

Souhlas s timto tvrzenim.
Je to vzdy o lidskem potencialu, se kterym se v servisech pracuje.
Bohuzel spatny zkusenosti nejsou jen s autorizovanejma servisama, ale stejne tak i s garazema.

Osobne to stridam, podle problemu jedu bud do autorizovanyho servisu nebo do garaze (neautorizovany servis).

;)

Zdravi
TMiky

likedi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 04.02.2011 13:53

Re: Servis - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od likedi »

co takhle kvalitní "garáž" v HK/okolí? nevadí mi zaplatit víc, ale chci někoho, kdo ví, co dělá a ne, že jen mění věci, kterými by to MOHLO být... B4 TDI '96
máte nějaké zkušenosti??

autorizovaný servis zde má do kvality daleko...

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=201&t=200980" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“