Bouchání - asi od podvozku

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
mirki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.05.2011 14:48

Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od mirki »

Zdravim nadšence VW,asi před půl rokem sem se stal majitelem vozu VW touareg 2.5 tdi,maximílní spokojenost,až do včera. vyjel jsem od baráku a asi při 30 km/h mi začalo pod středovím panelem něco bouchat,jsou to normálně rány a zdá se mi,že je to závislé na rychlosti,nemáte s tím nekdo nějakou zkušenost?Děkuji za odpověd a za případnou radu.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od Mára_VR6 »

obávám se, že to nebude žádná prkotina, bohužel.... :cry:
může to být převodovka, rozvodovka, kardan jeden, druhý.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od kochta »

ahoj je to stopro kardan já to měl taky

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od koto99 »

Ano je to kardan. Do cca 30-40km/hod sa to ešte neprejavuje buchotom, nad túto rýchlosť je to neznesitelné. Je to odtrhnuté ložisko na zadnom kardane, čo spôsobuje vibrácie. Určite na tom nejazdiť, lebo môžeš rozbiť diferák, alebo rozvodovku. Nový kardan stojí cca 1.000 EUR, niekde vedia vymeniť len ložisko za cca 200 EUR.

Ak sa to stane niekde mimo, kde nie je pomoc a máme náhodou pri sebe náradie, tak sa dá ten kardan zhodiť dolu, ale nie je to zas až také jednoduché, a jazdiť potom na redukcii s uzavretým medzidiffom.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

15648213
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 04.08.2010 06:43
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od 15648213 »

Jasně, středové ložisko na kardanu, oprava u Zlína v Kardan servisu. cca 6000,-
VW Passat B5.5 AVF
VW Touareg R5 BAC

mirki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.05.2011 14:48

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od mirki »

Zdravim všechny,děkuji za radu a názory,byl to opravdu kardan a oprava mě vyšla na krásných 3500,.to jde ne? jsem z č.b.a u nás to tady přímo opravují za 2400,.super.zatim pic a ještě jednou díky.

mirki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.05.2011 14:48

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od mirki »

Ještě mám na Vás takovou prosbu,nevíte někdo,jak se dají vyměnit písty otevírání kufru,mám je asi stržené,nejde mi otevřít kufr do klasické polohy,jde jen asi tak do půlky,díky za radu.

Uživatelský avatar
PasoVWec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velké Losiny

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od PasoVWec »

mirki píše:Zdravim všechny,děkuji za radu a názory,byl to opravdu kardan a oprava mě vyšla na krásných 3500,.to jde ne? jsem z č.b.a u nás to tady přímo opravují za 2400,.super.zatim pic a ještě jednou díky.
a to jsi měl pouze chycené to volnoběžné ložisko, nebo jak já utrženou tu gumu která to ložisko drží? Já to právě dnes řeším a bylo mi řečeno že oprava jako taková není možná (myslím to utržené gumové upevnění ) a nový kardan 1000 euro...
Lepší je být mrtvej frajer než živej sráč...

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od pogy14 »

Zdravím, takže som daľší komu odišlo ložisko na kardane, prejavuje sa to ako to popisuje koto99, ešte, že sa mi to stalo asi 3km od domu, tak som sa pomalicky vratil domov a cez týždeň to skusim dať opraviť, mám nabehaných 190000km, tak som to aj čakal, uvidim či tam nebude aj niečo iné, teda dúfam, že nie, keď bude Touareg opravený dám vedieť.

Uživatelský avatar
PasoVWec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velké Losiny

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od PasoVWec »

Nemá někdo komu se to už stalo, a neměl jen chycené ložisko, ale utrženou celou tu gumu co to ložisko drží, adresu nebo kontakt na někoho kdo to opravuje, nebo stránky kde se to dá sehnat? já už hledám tři dny a furt pořádně nic...
Lepší je být mrtvej frajer než živej sráč...

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od miky20 »

komplet kardany i uložení mám...Origo samozřejmě

15648213
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 04.08.2010 06:43
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od 15648213 »

PasoVWec píše:Nemá někdo komu se to už stalo, a neměl jen chycené ložisko, ale utrženou celou tu gumu co to ložisko drží, adresu nebo kontakt na někoho kdo to opravuje, nebo stránky kde se to dá sehnat? já už hledám tři dny a furt pořádně nic...
Měli jsme komplet urvané to ložisko, opravovali ho v Kardan servisu u Zlína, na počkání, ráno jsem přivezl a odpoledne jsem odjížděl s kardanem. Podotýkám, že jsem ho měl venku a né na autě. Nějaký podobný servis je u Žiliny, ale to nevím kde přesně.
VW Passat B5.5 AVF
VW Touareg R5 BAC

15648213
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 04.08.2010 06:43
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od 15648213 »

Kardan servis u Zlína:

http://www.kony.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat B5.5 AVF
VW Touareg R5 BAC

Uživatelský avatar
PasoVWec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velké Losiny

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od PasoVWec »

Na slovensku to ložisko včetně toho uložení prodávají za 100 Euro a 25 Euro doprava k nám do republiky..našel jsem to na autobazar.eu ...u nás mi ve VW servise řekli, že to samostatně sehnat nejde, svině, a oprava za 27000,- to se jim pak vyplatí...no ještě že máme ty bratry na slovensku, takhle to bude za 3000.-
Lepší je být mrtvej frajer než živej sráč...

Uživatelský avatar
PasoVWec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velké Losiny

Re: Bouchání - asi od podvozku

Příspěvek od PasoVWec »

tak ta firma co ty ložiska dodává je na je na http://www.autokompletslovakia.sk" onclick="window.open(this.href);return false; a když jim zavoláte tak vám velmi ochotně pomůžou a poradí...
Lepší je být mrtvej frajer než živej sráč...

Odpovědět

Zpět na „Touareg“