vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
strano
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 15.12.2007 15:59

vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od strano »

Vie mi niekto povedat kolko je bezna cena na B5,5 za vymenu ramien + predne tlmice + geometria? Chcem vediet ci mi to spravili za beznu cenu. Ja som platil 120€.

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od broza »

Tak to ti to udělali ještě za dobrou cenu, Já měnil jenom komplet ramena a chtěli za práci 3200kč

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od majkl1 »

Fuj tajbl. Mě to stojí tak litr nápoje od pana Mattoni, jeden až dva škrábance na ruce a seřváka od manželky za zprasenej ručník od šmíru. :mrgreen:
Ale počítej dle sazby v dném servisu. S průměrnou cenou 300kč/h to bude kolem 2-3 hodiny, plus geometrie, takže celkem kolem 2000-3000.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od kelly01 »

Nechápu proč děláte geometrii, kuláky na řízení nastavím šoplerou podle starých na desetinu a za 15 let jsem s geometrií potíže neměl 8O ..

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od Tomášek »

tak to ses machr, ale kazdej cep neni stejnej a podle me i kdyz budes merit sebelip, nikdy to nenastavis tak jak laserem

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od majkl1 »

kelly01 píše:Nechápu proč děláte geometrii, kuláky na řízení nastavím šoplerou podle starých na desetinu a za 15 let jsem s geometrií potíže neměl 8O ..
Protože nemáme oči supermana a rádi utrácíme za sjetý gumy. A to že jsi neměl problém s geometrií víš jak, když jsi tam nikdy nebyl? :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od kelly01 »

Protože mám gumy v pořádku, Micheliny se mi sjíždí rovnoměrně a vydrží 60000km, ve 40 je prohodím - předek/zadek...
A teď mám stále od novoty(taxi firmu už jsem zrušil) 3 káry 1999, 2003,2003 najeto 150,110 a 200tisíc, nebyly bouraný, geometrii nikdy neviděly a jsou OK,
u nových aut se dá dělat pouze zbíhavost, takže pokud není bouračka rozhození které by chtělo geometrii nehrozí...

A co vás na tom trápí nechápu a je mi to fuk :laugh:

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od Tomášek »

no ja to taky merim dycky na presno suplerou, ale dycky pak na geometrii to je rozhozeny.. ne treba moc, ale dycky kousicek chybi.. mozna kdybys zajel na geo, tak se divis :D

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od kelly01 »

Pokud mám volant rovně po nových čepech tak to zmršit snad ani nejde, a pokud budu mít gumy sjetý rovnoměrně tak jsou mi geometrie a jejich hodnoty někde :wink:

Jo, chválabohu doby starých aut kde se nastavoval odkon na tlumiči to bylo něco jinýho....

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od majkl1 »

Jenže odklon se dělá i na našich nápravách, ale to se nikomu dělat nechce, protože se musí šoupat s nápravnicí. A seš prostě asi kádr, když to zvládneš bez geo jen se šuplerou v ruce právě v době, kdy už se sbíhavost seřizuje na desetinky stupně. Taky jsem kdysi spoléhal na oko a myslel si, že když je volant po výměně ve stejné poloze jako před, že to musí být OK.
Takovýmto přístupem dělaj rádobyodborníci i rozvody na "fixu" se slovy, že nikdy nebyl problém, takže proč na přípravky. A když to auto přijelo, tak to muselo být v cajku i před tím a tím pádem jsou rozvody správně a není třeba ani na TDI-graf. Nemám, co víc k tomu říci, snad jen to, že mě ta pětistovka za to stojí. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od Tomášek »

ja bych k tomu rekl jen to ze kdyz mam auto v radech cca 100tisic korun, nepodela me 500 za geometrii.. jinak o tech rozvodech je ted super tema na ahc.cz

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od kelly01 »

Tak selský rozum pro techniky:
(upozorňuji že hodnoty mne nezajímaj, rozhoduji se pouze podle toho jak se mi sjíždí gumy :laugh: )

Mám li geo podle gum a rovného volantu OK postupuji:
1) jeden čep(nastavenej šuplerou) projedu, není li volant jak před tím provedu korekci
2) stejný postup s druhým čepem

Podle mne tímto způsobem zbíhavost na 100% nastavím jako před výměnou a nějaký desetiny si nechte pro vyžírky z geometrií :tongue:

A není to o pětikilu, ale ty xichty na geometriích prostě nemusím...
A ještě jinak, jen jsem napsal jak to dělám, každý ať to dělá podle sebe, každý investuje vlastní prachy a ať si s nima dělá co chce, holt máme demokracii a mému autu jso jiná auta a jejich "zdravotní" stav u pr..le, mu to stačí :mrgreen:

PS: bavím se o autech o kterých vím že nejsou hňáplý a křapy nekupuji, nápravnice mne nezajímá a v případě pecky na předek je to
záležitost servisu a pojišťovny, v tom případě ať si měří co chtějí :tongue:

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od Flico »

takhle me chytrolini se suplerou v servise udelali oktavku, volant rovne nic mi neprislo divny a po 800km - dovolena slovensko sem mel skoro novy micheliny projety az na draty malem se zabil na dalnici v desti a dostal pokutu za sjety gumy,takze kdyz vidim ze to nekdo dela suplerou nejradsi bych mu urazil pazoury

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: vymena ramien a tlmicov - kolko cena za pracu vymeny?

Příspěvek od kelly01 »

Musíš si to dělat sám a ne s každou blbostí jezdit do servisu :gey:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“