chipovat a upravovat motor 1.8T když mám automat?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
dhandars
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 02.03.2008 00:45

chipovat a upravovat motor 1.8T když mám automat?

Příspěvek od dhandars »

Je pravda,že když mám automat,je lepší nijak neupravovat motor,že by automat odešel?
Má někdo upravený motor jak chipem,nebo turbem,nebo něčím podobným a má automat?
Jestli někdo má a jde to bez větších problémů.tak prosím napište co přesně jde s tímto motorem dělat na automatu.
díky
bora variant ARL

Uživatelský avatar
earthquaker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 18.04.2011 18:03
Bydliště: Sokolovsko

Re: chipovat a upravovat motor 1.8T když mám automat?

Příspěvek od earthquaker »

Ahoj, já jsem si nechal chipnout svůj kombík v automatu, mám sice atmosféru, dělali mi to v Praze na Náchodský a funguje to normálně, automatu je to jedno, ten si ve svých otáčkách přeřadí a nijak mu to nevadí, jediný rozdíl co jsem zaznamenal je že se auto trošičku líp sbírá odspoda a líp se chová v kopcích, ale nečekej že by se z toho stalo ferrari, osobně bych už asi ty prachy do toho nedal, měl jsem to v akci za 3800 a teď už za to chtěj snad 5200 a ten rozdíl za ty prachy není tak znát.
VW Sharan 1,8 20V Turbo Highline CARRAT Automatic 99, VW Passat 1,8 20V Turbo tiptronic highline 99 EX:Seat IBIZA VR6 2,8 showcar KUBI, VW Passat B5 1,8 20V Variant Automatic 97

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: chipovat a upravovat motor 1.8T když mám automat?

Příspěvek od Shear_5 »

Mít a nemít turbo je v případě úprav velice podstatné. U atmosféry nemá samotná úprava hodnot v jednotce snad ani smysl. U turbíny se dá dostat na velice zajímavé hodnoty, myslím, že 130kW je reálných i bez HW úprav, ale to je dotaz přímo na úpravce a pak pro brzdu :D

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: chipovat a upravovat motor 1.8T když mám automat?

Příspěvek od bundis »

Tak, tak, 1,8T se bez problémů čipuje zhruba na 140kW a je to v bezpečném rozsahu pro motor. Krouťák jde nahoru na nějakých 280Nm ze sériových 210Nm, pak se musí přeprogramovat i jednotka automatu. Když čipeš 1,8 bez turba tak ti jde výkona nahoru cca o 5 až 8KW a Mk cca 15Nm takže tam je to v poho

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: chipovat a upravovat motor 1.8T když mám automat?

Příspěvek od lubomt »

Automat sa cipuje uplne inak ako manual. Krutiaci moment sa posuva cosi vyssie, inak odpalis prevodovku. Tej to vobec nie je jedno ako pisete predo mnou. radenie automatu je priamo umerne vykonu motora, ked je maly , prevodovka blbne, ked je vysoky, moze blbnut takisto. Treba to vediet.A tych 140kW s original turbom Ti dlho nevydrzi.
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“