Záhadné chování Golfa

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
ghada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 07.09.2008 22:06
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Záhadné chování Golfa

Příspěvek od ghada »

Zdravim, předem se omlouvám, že zakládám nové téma v této sekci a ne v té určené přímo pro moje auto a že se jedná o problémy, které se tu řeší celkem často, nicméně nikde nemůžu najít nějaký rozumný výsledek, co danou závadu způsobuje. U mě je jich teda hned několik a je možné, že je mezi nimi nějaká souvislost. Auto (Golf III 1.8 66kW) v zimě nejezdilo, jelikož mi to nějak kravilo už na podzim a to tak, že jsem jednou málem nedojela domu, páč mi auto začalo blafat na tři válce, max. rychlost asi 20km/hod :D, dlouho jsme si nad tim lámali hlavičky, až se z toho nakonec vyklubal špatnej benzín :). Nedávno jsem s tim opět začala jezdit, ale začalo to zase zlobit, po nastartování běhal chvilku zase na tři, nechutně černě kouřil, smrděl benzínem a svíčky (úplně nový Bosch) byly po každym startu úplně černý. Což by asi nasvědčovalo tomu, že tam jde bohatá směs. A to asi sakra bohatá, protože mi vyšla průměrná spotřeba cca 18l/100km. Další věc je ta, že když je venku pěkně, sucho, jezdí úplně normálně, krásně táhne (ještě aby ne, při takový spotřebě :D) a hlavně na všechny válce. Ovšem, jakmile jedu do práce v šest ráno a je chladnějc, začne zase vrčet na tři a to do tý doby, než se trochu zahřeje. Včera když pršelo jel pro změnu na čtyři, ale absolutně nereagoval na plyn, vůbec se mu nechtělo, pak na chvíli zabral a pak zase povolil. Zkoumali jsme lambdu, měřákem se nám nepodařilo naměřit téměř nic, evidentně byla asi i špatně ukostřená ( a to mi jí asi před třema rokama měnili v autoservisu), tak jsme jí odpojili, protože v těch drátkách je tam nějakej nechutnej bordel a radši snad objednám novou. Další problém je ten, že teď nemůžu zjistit nějakou průměrnou spotřebu, protože mi začal kravit ukazatel benzínu, buď ukazuje plnou a nebo prázdnou nádrž. Takže vůbec nevim, kolik mi tam ještě zbejvá. Podobnej problém jsem už měla, ale to mi po nastartování chcípnul. Bylo to volnym mínusákem na baterce. což jsem teď všechno prolezla a zdá se to bejt v pořádku. A na plovák to nevypadá. No, budu doufat, že se tady najde někdo, kdo bude ochotnej si tenhle sloh přečíst a třeba i poradí, co by ty problémy mohlo způsobovat :) Za každou radu předem děkuju. Jsem holka, tak případně prosim o nějaký "jednodušší" vysvětlení :) ..

Lakvarius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 12.04.2010 12:19
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné chování Golfa

Příspěvek od Lakvarius »

Mě za vlhka a zimy blbla Cordoba, nedařilo se přijít na to, v čem to je, až mi jednou myli motor v jiným servisu a nevodjel jsem. Mechanik to určil jako vadnou cívku. Sundal jí a fakt měla vlasovou prasklinku na pouzdru, takže vyměnil a pohoda.
Ale to nežralo nepřiměřeně a sice to drželo vysoký otáčky, ale to pak bylo napůl špatným čidlem.
Ve Tvém případě bych to typoval na nějakej problém v kabeláži, hlavně svazek k řídící jednotce by stál za kontrolu. Nemohla Ti to prožrat nějaká mrcha? Stačí, aby ten kabel ochutnala a může to blbnout. To zase potkalo souseda, z kabelů mu po celý dýlce lítaly jiskřičky, přitom na pohled vypadaly úplně v pořádku.

Uživatelský avatar
ghada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 07.09.2008 22:06
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné chování Golfa

Příspěvek od ghada »

Lakvarius píše:Mě za vlhka a zimy blbla Cordoba, nedařilo se přijít na to, v čem to je, až mi jednou myli motor v jiným servisu a nevodjel jsem. Mechanik to určil jako vadnou cívku. Sundal jí a fakt měla vlasovou prasklinku na pouzdru, takže vyměnil a pohoda.
Ale to nežralo nepřiměřeně a sice to drželo vysoký otáčky, ale to pak bylo napůl špatným čidlem.
Ve Tvém případě bych to typoval na nějakej problém v kabeláži, hlavně svazek k řídící jednotce by stál za kontrolu. Nemohla Ti to prožrat nějaká mrcha? Stačí, aby ten kabel ochutnala a může to blbnout. To zase potkalo souseda, z kabelů mu po celý dýlce lítaly jiskřičky, přitom na pohled vypadaly úplně v pořádku.
A blbla ti třeba jen chvilku po startu nebo pořád? Mně to totiž blbne jen chvíli, pak se to zase srovná. Bylo mi řečeno, že by to údajně mohly dělat ventilový vůle.

Teď jsem přijela z diagnostiky a při prvním testu mi vyjely asi tři chyby, Hallův snímač, což bez nastartovanýho motoru berme jako samozřejmost, nějakej zkrat na lambdě, zkrat na teplotním čidlu..možná ještě něco, ale už si to nepamatuju. Pak jsme to smazali, auto projeli, znova napíchli a žádnou chybu už to nehlásilo. takže fakt nevim. Každopádně na tu cívku mrknu.

Lakvarius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 12.04.2010 12:19
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné chování Golfa

Příspěvek od Lakvarius »

Blbla po startu a po namočení. Stačilo abych projel levým kolem hlubší louži a na tu cívku cáklo taky - a pak to probíjelo. Mohl jsem normálně jet, ale pokud jsem na plyn dupnul, tak se to udusilo (i bez zátěže). Pokud jsem přišlapával pozvolna, bylo to v pohodě. A trvalo to dokud to nevyschlo, po takových 20 minutách to bejvalo zase v poho.

Uživatelský avatar
ghada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 07.09.2008 22:06
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné chování Golfa

Příspěvek od ghada »

Jinak jsem ještě zapomněla napsat, že mi měřili i emise a všechny hodnoty až na lambdu byly úplně v pořádku, což mi v souvislosti s tou spotřebou nejde do hlavy..

Uživatelský avatar
Vadoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 372
Registrován: 11.02.2008 20:48
Bydliště: Tábor

Re: Záhadné chování Golfa

Příspěvek od Vadoho »

zkusil bych jinou lambdu a nový teplotní čidlo

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Záhadné chování Golfa

Příspěvek od jirkaR »

ghada píše:Jinak jsem ještě zapomněla napsat, že mi měřili i emise a všechny hodnoty až na lambdu byly úplně v pořádku, což mi v souvislosti s tou spotřebou nejde do hlavy..
jak to mohlo být na stk v pořádku když to papá 18 l? co tam měřili,no jak píše kolega šel bych po teplotním čidle a ještě bych mrknul po váze vzduchu ( nevím jak to má golf).Mohlo by tam jít hodně vzduchu a jet to pořád jako na studenej motor.
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Uživatelský avatar
ghada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 07.09.2008 22:06
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné chování Golfa

Příspěvek od ghada »

Takže to jak mi lítá ukazatel benzínu je asi opravdu způsobený špatnym palivovym modulem v nádrži. Zkusíme ho vyndat a uvidíme, jak na tom je. Do toho všeho mi začal téct chladič..jsem prostě smolař :D. Minulej tejden jsem s tim jela na výměnu rozvodů, po nastartování to začalo slušně kravit, otáčky padaly a padaly až to chcíplo..ještě dvakrát během cesty do dílny a to to mám asi dva km. Při výměně zjistili, že mám pootočenej rozdělovač, tak to srovnali a začal jezdit zase normálně, krásně táhnul a šlapal na všechny čtyři..doufám, že to byla ta záhada :)...dneska vyměnim chladič a teplotní čidlo, asi znovu dojedu na diagnostiku a fakt se modlim, aby to bylo v cajku.

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Záhadné chování Golfa

Příspěvek od matasimek »

vzhledem k vlhku bych ti doporučoval vyměnit kabely od zapalování a kontrolu té vysokonapětové cívky(jde tam kolem 20.000voltů a vlhkem nejde proud na svíčku, ale po vlhkém dílu na kostru, i trhlinka jako vlas je velký problém...),
ventilové vůle nech tak, ze dne na den se nerozhodí, přece to jelo,
v dalším kroku bych změřil tlak paliva, ale spíš to vidím na nějaké ukostření kolem zapalovací cívky

zmijka.j
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.05.2011 09:31

Re: Záhadné chování Golfa

Příspěvek od zmijka.j »

ahoj ted jsem se tady přihlásil,protože jsem si koupil vw golf 5 jsem vyučený mech,ale už 10let z oboru,jinak 100 pro co popisuješ bych šel po zapalování a benzínu,jak píšeš pootočený rozdělovač tak to bylo zapalovaní,jinak když je pootočený špatný jiskrný přenos takže motor je z elektrikou rozhádaný hazí jinak jiskru než má proto velká spotřeba a špatný chod,se divím že na to nepřišli hned a hlavně na emisích to musel být fakt blb.určitě ti měl dát doporučení a varianty co stím máš a kde dál zajet pro opravu.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“