NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Auto1 »

Tobě chybí ale EDS,takže Ti diferák dovolí hrabat jen jedním kolem a to je konec.S EDS hrabou vždy obě až do 40kmh (pro předokolky)
Auto1 píše:na těch základních pneu "galusky" jezdit bezpotíží a vyjedeš skutečně všude,jen stačí mít naftu (těžký motor) nové gumy a ESP (=EDS)
Jinak tel posílám v SZ,Galaxy dělá také,je to to samé,ale rovnou Ti říkám,že právě proto,že ta auta zná do šroubku,tak galaxy nedoporučuje,a co se týká elektroniky,tak v Galaxy částečně rezignuje,protože je to "trochu jiné kafe"
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od -Vasek- »

Zdravím všechny! Přihodila se mi taková nepříjemnost, zadřená rozvodovka zadní nápravy, Sharan VR6 Syncro. Abych dojel, musel jsem nechat odpojit kardan a poloosy. Dá se s tím v tomhle zmrzačeném stavu dlouhodobě jezdit? Subjektivně to zhoršilo jízdní vlastnosti... Nevěděl by někdo o náhradním dílu? Novou si fakt nekoupím... :-(
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od rcmony »

At 1. zkus bazar zde
At 2. zkus napsat některému ze zdejších uživatelů (Prochy, DOHC, ....)
I LOVE TO FLY

petypety
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 05.10.2007 21:56
Bydliště: kousek od Jihlavy, Janštejn

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od petypety »

Tak se mi vyskytla další závada, resp. dvojzávada - úplně vyhnilé kontakty ve svorkovnici řídící jednotky Haldexu, přestala úplně komunikovat.
Vlezl jsem pod auto, koukl na kabely, uviděl upadlej drát. Říkám si - paráda, jen drát, tak jsem to napojil a ono nic. Až potom jsem si uvědomil, že to byl drát
čerpadla Haldexu. Nejhorší je, že to upadlo těsně za svorkovnicí a přístup na opravu je mizérie. Potom jsem rozdělal svorkovnice řídící jednotky
a celkem jsem koukal - plochej pin úplně chyběl a ten pozůstatek po něm, stejně jako protikus, byl totálně zaoxidovanej. Tak doufám, že až vyměním svorkovnice,
bude to zase OK.

freeman nové město
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 17.04.2011 11:48

Kardan na 4 motion vibrace

Příspěvek od freeman nové město »

Ahojte, mám problém s vibracema na kardanu. Pokud jedu do cca 80 km/h tak dobrý, ale při 81 - 85 začne vibrovat, jako kdyby měl upadnout, to se děje ať mam zařazeno nebo vyřazeno. Už jsem vyměnil ložisko s tou gumou, ve který to chodí, protože byla vyžvejklá a je to úplně stejný. Žádný vůle jsem nespozoroval a když se to rozjede na heveru ve vzduchu, tak to jde pěkně vidět, jak se rozkmitá. Nevím co by to mohlo být. Prosím o radu 8O Sharan 03

freeman nové město
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 17.04.2011 11:48

Re: Kardan na 4 motion vibrace

Příspěvek od freeman nové město »

tak závada zjištěna, zatuhlý kříž na předním díle kardanu, cena nového ve vw 15000,-

orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od orison »

Ahoj všem, prosím o radu. Sharan 4motion 2003 85kw
Hučelo mi auto při prudší akceleraci kolem 1700otáček, pak se k tomu přidával zvuk jako když padá štěrk do plechového kýblu. Podle doporučení jsem vyndal kardan a zvuk je pryč. Odvezl jsem kardan do kardan servisu v Běchovicích. Technik konstatoval vůli na obou kloubech (on to teda řekl upříměji).Potom mi ale hodně zkazil náladu protože na tehle kardan prý nic nemají ať zkusím originální díl. Začal jsem tušit potíže, a taky že jo - dodává se pouze celý přední kus s obouma kloubama za 17500,-kč. To se mi teda opravdu nechce investovat. Jěště ke všemu nemám úplnou jistotu že kardan je zdroj toho hluku, může to být něco blíž k motoru a s kardanem to jenom vibruje a nese zvuk.
Už jste to někdo řešil??
Umí to někdo zrepasovat?
Kde sehnat použitý funkční?

Každá rada dobrá.

Dík Orison

orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od orison »

Ahoj, našel jem firmu KONY ze Zlína, zatím velmi slušné jednání. dám jim kardan do péče a uvidím. Pak dám vědět jak to dopadlo.

Orison

Uživatelský avatar
p.kouda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 05.11.2009 08:09
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od p.kouda »

Vibrace a hluky při otáčkách 2 100ot/min až 2 400ot/min u vozidel VW s Haldex spojkou.
Odstranění: vyměnit zadní gumový pružný kotouč mezi hnacím hřídelem (kardan) a Haldex spojkou. Počtem ujetých km a stářím dochází k separaci gumového pružného kotouče a tím k zvýšení hlučnosti.
Prodej zahradní a lesní techniky STIHL

Uživatelský avatar
p.kouda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 05.11.2009 08:09
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od p.kouda »

Kontrola funkce spojky Haldex I. (do roku 2003) a II. generace.
1) - spojka Haldex otevřená - vozidlo zvednout aby se kola nedotýkala země.

- nastarovat motor, sešlápnout spojkový pedál, zařadit 1. stupeň a pomalu se rozjet - musí se otáčet všechna 4 kola - přitáhnout na chvilku ruční brzdu a zadní kola se musí zastavit, přední kola se otáčejí dál - jestliže se zadní kola neotáčejí - spojka Haldex je nesepnuta a její funkce je v pořádku.

Jestliže se ale zadní otáčejí je spojka Haldex sepnuta a je třeba hledat možné příčiny závady: zablokovaný ventil hlavního tlaku (čerpadlo), řídící jednotka - J492 Haldex spojky je vadná, spinač kontrolky ruční brzdy je vadný, mechanická závada na Haldex spojce

2) - spojka Haldex - vozidlo zvednout aby se kola nedotýkala země.

- nastarovat motor sešlápnout spojkový pedál, zařadit 2. stupeň, zatáhnout ruční brzdu a nechat spojku pomalu zabrat - motor se musí zastavit - jestliže se motor zastavil je spojka Haldex sepnuta a její funkce je v pořádku. Jestliže se ale motor nestavil je spojka Haldex nesepnuta je třeba hledat možné příčiny závady: zablokovaný ventil hlavního tlaku, řídící jednotka - J492 Haldex spojka je vadná, mechanická závada na Haldex spojce
Prodej zahradní a lesní techniky STIHL

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Brilantis »

Nevíte někdo jestli je rozdíl v kastli mezi 2- a 4-kolkou? Mám Sharana a přemýšlel jsem zda by šlo dodělat zadní náhon. Sehnat převodovku, kardan, zadní dif a poloosy.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Skyppy »

To bych snad raději prodal svoje auto a koupil nějaké 4x4 z fabriky. Dodělávat by Tě to vyšlo asi na nemalé penízky.

woody
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 28.05.2010 11:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od woody »

Zdar klubáci,
Mám zvláštní dotázek - Našel jsem na netu stejného sharánka první generace 2.8 VR6 z roku 2000 jenže bez 4x4 =bez Haldexu. Myslíte že by bylo reálné a jak moc složité přehodit z mého syncra haldex a vše potřebné na o tři ročky mladšího sharánka?

A druhý dotázek na netu je teď k mání sharánek s karavanovou vestavbou jde přehodit motor a pohon 4x4 2.8syncro do sharánka první generace 1.9TDI 66kw, ale to jen teoreticky páč už samotná pořizovací cena bez přehazování motoru a spol je moc vysoká.

Díky

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od abeljozef »

1. generacie 95 - 00 nemaju Haldex.

woody
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 28.05.2010 11:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od woody »

Aaaa ha a ne čem že mi teda funguje 4x4 a jak by se to dalo dostat z sharana r.v.97 na r.v.2000?
Díky moc

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“