MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřelcům?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od Skyppy »

Normálně při prvním pohledu na Tvůj příspěvek jsem se zalekl, co máš s autem a pak z toho vyleze příspěvek ke KUNÁM :laugh: . Ty mi ale dáváš :thanks:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od patper »

:D nastesti to uz mam za sebou.... :pleasantry:

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od jeff78 »

patper píše:Tak se divam na foto a urcite to bude jak pise Skyppy + asi vyndat motor,protoze si nedovedu predstavit jak to udelat .....
nopresne tento tapecirunk mam rozkousany. Chci se zeptat prave. Ten neni na dve casti. Myslim tim ta stribrna a cerna cast. Tu mam prave rozkousanou od tech bestii. Neslo by to nejak udelat na dire, ze bych tam nejak strcil ruku a spodem to potom vytahl?? Samozrejme vyndavat kvuli tomu celej motor se mi nechce.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od Skyppy »

Jenom pro představu vám přikládám pohled na tu přepážku. Bez demontáže motoru to nepůjde.
Přílohy
tmp.fpi.pdf
(62.69 KiB) Staženo 225 x

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od jeff78 »

Skyppy píše:Jenom pro představu vám přikládám pohled na tu přepážku. Bez demontáže motoru to nepůjde.
tak to mi pekne stve. Ach jo. Chvili jsem si myslel, ze jsem se jich zbavil a bohuzel.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od Skyppy »

O pár příspěvků výš jsem psal o tom spreji proti hlodavcům a kunám. Vyzkoušej ho a uvidíš. Je pravda, že motor je od toho takový jakoby ulepený, ale funguje to. :baseball:

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od jeff78 »

ja ho prave mam. Koupil jsem dva spreje. Nastrikal tim motorovej prostor. Tak kuna okousala tapecirunk pro zmenu za blokem motoru kam jsem nedostriknul.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od Skyppy »

Tak to já jsem svědomitě postříkal úplně všechno, hlavně možné vstupní otvory do motorového prostoru zespodu auta. Sundal jsem proto i ten ochranný kryt pod motorem.

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od jeff78 »

ja to budu muset taky tak udelat. Jeste prosim te jaky je klic na tu ekovanu???. Koupil jsem ted od fi KEMO ultrazvukovou plasicku s destickama na el. soky, ktere rozmystim kolem vstupniho otvoru na blok motoru. I vim ze tam leze okolo klima roury po leve strane. Jeste predtim poradne umyju mot. prostor nejakou vapkou, nebo jen hadici a poradne to vydrhnu.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od Skyppy »

Na demontáž spodního krytu motoru potřebuješ jenom malou GOLU s oříšky 10 a 13. Jenom na ty šrouby M8 v přední části krytu potřebuješ dost dlouhé prodloužení mezi ráčnu a ořech. Jsou tam pěkně utopené.

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od jeff78 »

tak jsem to zatim vyresil tak. Poradne jsem umyl prostor motoru, hlavne mista kde se mohla kuna zdrzovat, nebo spise pohybovat. Namontoval jsem tam jinej pipak od nemeckeho vyrobce HEMA, ktery po rozmisteni desticek v prostoru motoru dava el. soky. Tak jsem na to zvedav jestli to zabere. Predtim jsem tam mel nejakej lacinej pipak za (600,-) :-)
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

panak666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.07.2011 21:43
Bydliště: Trenčianska Turná

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od panak666 »

tak ja mam kun-D-u taktiez v aute. nasiel som tam uz davnejsie aj zdochnuteho vtaka no to bolo ine auto.
teraz mam vyhryzeny tapacir 15x15cm. zatial pomohlo toto: tableta co sa dava do filtracie na bazeny, je to blbina o priemre asi 7cm hrubke 3cm, sekol som to napolovicu, prevrtal a zavseil na drot. pri privonani to smrdi exstremne chlorovo az z toho palia dych.cesty. je toteda smradek poriadny zatial som tyzden bez kun, uvidim dokedy
nesnívam svoj život, žijem svoj sen

Uživatelský avatar
earthquaker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 18.04.2011 18:03
Bydliště: Sokolovsko

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od earthquaker »

Já jsem si proti kunám a další havěti udělal pojištění u Český podnikatelský pojišťovny za 700 na rok a dal jsem do motorovýho prostoru punčochu s lidskýma vlasama a zatím mám pokoj a ťápoty na motorovým krytu jsou pryč, ale ta pojistka mně dodává aspoň trochu jistoty, rovnou jsem si pojistil i všechny okna, živelnou pohromu a srážku se zvěří, ne že bych chtěl dotovat pojišťovny, ale mám sharika moc rád a kdyby se stal nějakej průšvih, tak aby byly koruny na uvedení do původního stavu.
VW Sharan 1,8 20V Turbo Highline CARRAT Automatic 99, VW Passat 1,8 20V Turbo tiptronic highline 99 EX:Seat IBIZA VR6 2,8 showcar KUBI, VW Passat B5 1,8 20V Variant Automatic 97

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od jeff78 »

to ani nevim, ze nejaka takova pojistka existuje. Myslim tim proti kunam a jinym skudcum za 700 korun na rok. ja uz letos kvuli nim menil tapecirunk dvakrat. Jeden mi stoji 1100,- takze letos 2200,-
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
earthquaker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 18.04.2011 18:03
Bydliště: Sokolovsko

Re: MOTOROVÝ PROSTOR, ZVÍŘATA: jak se bránit kunám aj vetřel

Příspěvek od earthquaker »

existuje, nabízí jí česká podnikatelská pojišťovna, je to pojistka proti poškození auta zvířetem (právě proti kunám, kočkám atd, když přehryžou kabely atd...mně to nabídli když jsem si byl dělat povinný ručení a jak u nás na západě byli nedavno ty kroupy, nechal jsem si udělat i pojistku proti živlům a k ní dávají pojistku na srážku se zvěří.
VW Sharan 1,8 20V Turbo Highline CARRAT Automatic 99, VW Passat 1,8 20V Turbo tiptronic highline 99 EX:Seat IBIZA VR6 2,8 showcar KUBI, VW Passat B5 1,8 20V Variant Automatic 97

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“