olej

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: olej

Příspěvek od Type-17 »

cus, asi pujdu do Texaca a tedka tam mam olej 10w-40 a ujetych 140 000 tak zustat u desitky nebo prejit?
molczik píše:Castrol je ale nesmyslně předraženej, tomu se vyhni. Super značka za rozumnej peníz je třeba Texaco.

Hlavně dodržet předepsanou VW normu. Já být tebou, tak přejdu z "longlifu" na pravidelný interval výměny, tj. po 15000km a začnu do auta lít 5W-40, třeba od zmíněného Texaca, Shellu, nebo nějaké další velké ropné firmy.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: olej

Příspěvek od molczik »

Type-17 píše:cus, asi pujdu do Texaca a tedka tam mam olej 10w-40 a ujetych 140 000 tak zustat u desitky nebo prejit?
molczik píše:Castrol je ale nesmyslně předraženej, tomu se vyhni. Super značka za rozumnej peníz je třeba Texaco.

Hlavně dodržet předepsanou VW normu. Já být tebou, tak přejdu z "longlifu" na pravidelný interval výměny, tj. po 15000km a začnu do auta lít 5W-40, třeba od zmíněného Texaca, Shellu, nebo nějaké další velké ropné firmy.
Nalej tam ten samej.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
tazi
Profík
Profík
Příspěvky: 1075
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: olej

Příspěvek od tazi »

Castrol se da sehnat levne cas od casu i tady na foru. Mel jsem tam TOTAL a presel jsem na Castrol, ted jsem menil zase a dal jsem castrol 5w-40 ale mozna je to uz moc ridke a mozna se zacne trochu ztracet.
Stěrače BOSCH AEROTWIN - Sportovní filtry KN - Brzdové kotouče za nejlepší ceny
http://www.tuningstyle.cz E-shop s tuningovými díly a autodoplňky
TUNING a NÁHRADNÍ DÍLY na všechny vozy

chrobapso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 31.01.2010 17:46
Bydliště: hlučín okr.opava

Re: olej

Příspěvek od chrobapso »

custe chlopi.mam nalitane 145000km a chystam se na vymenu oleje.na aute je od novoti longlife servis-podle servisky.a nevim jestli mam prejit na normalni servis co 15000km jak pise ivco85.co je to za norma VW?nikdy jsem o tom neslisel.auto jsem dotahnul z nemecka kdyz melo nalitane 125000km a posledni servis v nemecku byl v 96000km a stejne jako predchozi servisy daly "zaruku mobility" na dva roky.tak predpokladam ze tam longlife olej daly.a i ja zatim davam longlife.olej mi to nezere.predem dik za info.VWforever...

chrobapso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 31.01.2010 17:46
Bydliště: hlučín okr.opava

Re: olej

Příspěvek od chrobapso »

chrobapso píše:custe chlopi.mam nalitane 145000km a chystam se na vymenu oleje.na aute je od novoti longlife servis-podle servisky.a nevim jestli mam prejit na normalni servis co 15000km jak pise ivco85.co je to za norma VW?nikdy jsem o tom neslisel.auto jsem dotahnul z nemecka kdyz melo nalitane 125000km a posledni servis v nemecku byl v 96000km a stejne jako predchozi servisy daly "zaruku mobility" na dva roky.tak predpokladam ze tam longlife olej daly.a i ja zatim davam longlife.olej mi to nezere.predem dik za info.VWforever...
ivco85 píše:nazdar...aj aj ti doporucujem prejst na 15 tis interval...ono by to tak aj malo byt..auta s intervalom 30 tis, teda longlife pouzivaju tento system iba do 90 tis km..teda ak hovorime o golfov...to presne hovori VW norma..takze do 90 tis longlife( 503, 506) a od 90 tis ide klasicky 15 tisicovy rezim (500, 505).......teda hocijaka plna syntetika 5w a ci uz 30 alebo 40 je myslim jedno..zdar
inak uz sa to tu riesilo..tak nabuduce hladaj....a nedavno 8)
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=44813" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Reska
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 06.05.2008 12:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: olej

Příspěvek od Reska »

Já jedu Total Quartz 9000 a naprostá spokojenost. Teď jsem levně pořídil Motul a to bude teprve jízda :o Castrol Magnatec mi tam nesmí ani přes mou mrtvolu :(
Naposledy upravil(a) Reska dne 26.05.2011 14:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: olej

Příspěvek od Shear_5 »

Už jsem to psal jinde - Castrol není nic moc...

Jestli chce někdo číst, je to repost od uživatele jiného fóra, snad mu to nebude vadit...

Kód: Vybrat vše

http://www.ioleje.cz/oleje/4-Otazky-a-odpovedi/16-Myty-o-olejich-od-Ing-Cerny
http://oleje.cz/index.php?left=main&page=zajimavosti_komentare
I Mogul je kvalitnější než Castrol, ale pokud to splňuje normu, tak to prostě na minimální hranici sahá a nedá se říct, že je něco vyloženě nekvalitní... Za mě jedině Mobil...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“