Klimatizace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od Munez »

Goauld píše:Divny sou ty větráky proč nejedou, to musíš vyřešit a pak zkoumat dál, proč to nejde. Ale jak řikám jestli se točí kompresor a stejně to nechaldí, tak může být třeba vadnej expanzní ventil, nebo samotnej kompresor. Řikáš, že sou trubky horky, všechny sou horky, nebo některy z nich sou studeny ? Chce to spíš zajet do pořádnyho klimaservisu, ne jenom někam, kde klimatizace plní, tam ví prd, jak to funguje, stačí mu mašina, co to udělá za něj :roll:
tak prave on me rikal ze tam to zmeri tlaky a jesli to nekde propousti atd...proste me rekl ze tlak to ma a udrzi a kompresor jede jak ma...ale ze problem je ze se nesepnou ty vetraky...no nic zkusim nejak manualne rozjet jesli vubec jedou a kdyztak si pujcim tu ridici jednotku od nekoho...kdyz budu metnit ten expanzni ventil tak musim vypustit napln? kde se nachazi?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Expanzní ventil je taková ta kostička, jak do ní vedou trubky přes přepážku do kabiny. Ale měnit to sám bych nedoporučoval. Zaprve je potřeba odsát chladící médium, protože je to nebezpečná látka a taky bys pak musel platit za novou náplň, což není zrovna málo. Navíc když rozděláš trubky klimatizace, je potřeba vyměnit těsnění, ktery je takovy speciální silikonovy a namazat závity na trubkách hliníkovou pastou, která je taky speciální na klimatizace. Kdybys tohle všechno měl kupovat, tak bys za to zaplatil hrozně moc peněz a zbytek by ti pak byl k ničemu, nemá to dlouhou použitelnost.
Takže znovu doporučuju kvalitní klimaservis a ne pepu z pneuservisu :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
boriso11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.09.2007 13:50
Bydliště: Piestany
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od boriso11 »

ja mam problem c klímou taký že mi zapne cerpadlo ale nasledne ho vypne, znovu zapne a vypne a takto dokola... neviete co to je?

Tomi974
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 12.07.2010 23:26

Re: Klimatizace

Příspěvek od Tomi974 »

Cawte. Mam VW GOLF IV 1.9 TDI climatronik, a mam problem s klimou. ked zapnem klucik pred startovanim tak my zacne blikat displej na klime , rozblika sa nan nej vsetko a to trva asi 15 sekund. potom sa normalne nacita, ale nefuka dobre a potom som zistil ze my nenaskoci ventilator , neviete niekto co by to mohlo byt??....dakujem
VW G IV 99, 81 kw TDI

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

To znamená, že jednotka má v paměti uloženou chybu, která ovlivňuje chod klimatizace. Udělej diagnostiku a uvidíš o jakou chybu jde.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Tomi974
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 12.07.2010 23:26

Re: Klimatizace

Příspěvek od Tomi974 »

no to som si aj myslel ale v tom case som mal auto na diagnostike a nic to nevyhodilo...a diagnostiku klimi som este nerobil.......a ked som spravil diagnostiku klimi tak som zistil ze to je chyba 318 co je Tlakový spínač klimatizace Climatronic.......kurna uz som ho nasiel ale neviem kde je jeho druha strana kde sa zacina napajat....a neviete ci je to draha vec??
VW G IV 99, 81 kw TDI

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Čidlo tlaku stojí něco kolem 1200kč.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

ondraw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 06.05.2009 01:16
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Klimatizace

Příspěvek od ondraw »

taky se přidám se svojí troškou do mlýna,klima naplněná všechno funkční, ale nechladí, naopak to topí jak o život, zvlášť v těch vedrech, když je chladnějš kolem 24 tak to normálně chladí, jinak je to climatronik

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Diagnostika píše nějkou chybu, nebo si to nenapojoval ? To je první věc, kterou bych začal. Když to ve vedru začne topit, podívej se jestli se točí kompresor a pokud ano, jestli je jedna trubka chladná a druhá horká. Jak ti ukazuje teplota na panelu climatronicu, je tam správná teplota, nebo jiná než venku skutečně je ? Je možny, že se zbláznilo některy čidlo a říká, že venku je zima, proto je potřeba topit a ne chladit.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
MMATES
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 29.09.2009 18:58
Bydliště: Cadca- Kysuce

Re: Klimatizace

Příspěvek od MMATES »

chlapi, vam sa tiež tak kratko zopinaju ventilatory?? nemam problem s klimou len som pocuval ze mi nejak casto a kratko to zopina... viem ze mam davat pozor aby sa točili obe vrtule,to je v poriadku len sa mi zdá ze nejak kratko..či ???
tu je moje video pri spustenej clime na LO


Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od DurexElite »

zapnu klimu a do minuty kdyz je nad 15 stupnu zacne hodnee mlatit asi kompresor... je celej v prdeli???
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

stifler1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.09.2010 12:48

Re: Klimatizace

Příspěvek od stifler1 »

MMATES píše:chlapi, vam sa tiež tak kratko zopinaju ventilatory?? nemam problem s klimou len som pocuval ze mi nejak casto a kratko to zopina... viem ze mam davat pozor aby sa točili obe vrtule,to je v poriadku len sa mi zdá ze nejak kratko..či ???
tu je moje video pri spustenej clime na LO


8O ne..mne idu pekne dlho..tam neni nieco dobre :?

Uživatelský avatar
MMATES
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 29.09.2009 18:58
Bydliště: Cadca- Kysuce

Re: Klimatizace

Příspěvek od MMATES »

no uz viem že tam neni nieco dobre... vag nehlasi nic :?

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: Klimatizace

Příspěvek od Kutil001 »

nechci zakládat nový téma, tak se zeptám tady, možná je to hloupost, ale pro mě to má význam, když mám zapnutej climatronic, mám nastavený třeba 20 stupňů a režim econ, tak při zapnutí foukání za okno nebo vnitřího okruhu se mi econ vypne a začne to chladit, je to normální? jde mi o to že mám 1.4 a se zapnutou klimou to teda moc nejede a předjíždějí je občas problém...
díky ta rady
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od Munez »

MMATES uplne to stejne jsem mel ja.nasetril jsem prachy a hodil do poradneho klimaservisu.prej me odesla prvni rychlost na vetrakoch a to co ti to toci to uz je druha a ta me sla a kvuli tomu me odesel klimakompresor ze se prehrivala ta smes a bud to zhoustlo nebo ja uz nevim co,ale proste vsechno v tom kompresoru bylo rozsekane kvuli tomu ze to nechladilo.oprava me vysla na 10 litru.nove sahary a repas kompresoru.hod to tam kde tomu rozumi a hlavne to nepoustej at ti to neodpali kompresor pokud jeste jede
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“