Klimatizace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od Munez »

Kutil001: me to dela taky tak si myslim ze to je ok.on ten vzduch z klimy je suchy tak ti ty okna odmlzi rychleji
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: Klimatizace

Příspěvek od Kutil001 »

Munez: tak to jsem rád že je to normální, protože vag nic nehlásí
ještě mě tak napadlo, když poprvé za den nastartuju motor, občas se mi stane že sebou motor dost škube, příjde mi že má i trochu divný zvuk, při zapnuté klimě hned po startu je to citelnější, kde by mohl být problém?
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Uživatelský avatar
MMATES
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 29.09.2009 18:58
Bydliště: Cadca- Kysuce

Re: Klimatizace

Příspěvek od MMATES »

Munez píše:MMATES uplne to stejne jsem mel ja.nasetril jsem prachy a hodil do poradneho klimaservisu.prej me odesla prvni rychlost na vetrakoch a to co ti to toci to uz je druha a ta me sla a kvuli tomu me odesel klimakompresor ze se prehrivala ta smes a bud to zhoustlo nebo ja uz nevim co,ale proste vsechno v tom kompresoru bylo rozsekane kvuli tomu ze to nechladilo.oprava me vysla na 10 litru.nove sahary a repas kompresoru.hod to tam kde tomu rozumi a hlavne to nepoustej at ti to neodpali kompresor pokud jeste jede

8O ajajaj tohoto som sa obaval :sorry: no zajdem pozriet do servisu.Pozerali sme to s druhym golfom a tam sa tocili ventilatory pekne stale :( Nepustam klimu teraz lebo sa veru bojim aby tam nieco neodpalilo. diky za radu..

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od Munez »

at ti to nekdo premeri,ale pokud ti jde klima a sahary ne tak by kompresor mel byt v pohode,ale me rikal ze bud sahary nebo jednotka dochlazovani bude v haji a potom se muze resit kompresor.kdybych vymenil kompresor a nechal to tak tak by to dopadlo prej stejne.no uvidis.sak zajdi k nekomu kdo dela elektro a uvidis.treba to bude prkotina
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
MMATES
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 29.09.2009 18:58
Bydliště: Cadca- Kysuce

Re: Klimatizace

Příspěvek od MMATES »

bodaj by to bolo len nejake cidlo alebo co :? ...ked som bol plnit a citit klimu bolo vsetko o.k. ( minuly rok ) aj kompresor bol vraj vraj vo velmi slusnom stave...no asi aj hned zajtra s tym zajdem

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od Munez »

a v te dobe ti sli sahary?ja ma zkusenosti jine.byl jsem u jednoho servisu a tam me rekl ze dela vsechno aj klimaservis a ze kdyz to nepojede tak me to opravi.hodil jsem to tam a on me predal auto ze klima je naplnena a ze nevi proc to nejede.ze urcite nejaka prkotina v elektronice.tak jsem to rok neresil a nasel jsem poradny klimaservis a dopadlo to tak jak jsem to psal.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
MMATES
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 29.09.2009 18:58
Bydliště: Cadca- Kysuce

Re: Klimatizace

Příspěvek od MMATES »

pred tym chladila velmi slabo...po naplneni paráda...odvtedy nebol problem... a to ze mi to vypina takto, som si vsimol ked som vystupil z auta a nechal motor bežat a že čo sa to stale zapina vypina :? nejako mi to vrtalo hlavou.Popytal som kamoša nech pusti klimu a ono to jemu ide stale a mne nie ....aaaa problem. Musim najst nejaky fajn servis a uvidime

Hroch.R420
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 23.11.2008 09:06
Bydliště: Plzeňsko

Re: Klimatizace

Příspěvek od Hroch.R420 »

Tak mě do min týdne chladila klima jak o život,dokonce i v zimě v mrazu běžela pokud jsem nezap režim Econ a o víkendu jsem měnil snímač plyn. padálu a ještě kontroloval káble v motor . prostoru i pod baterkou a od tý doby ani t'uk,jako kdyby tam klima vůbec nebyla,nespíná kompresor,netočí se větráky,nic. Ach jo.

pikko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 01.08.2009 10:43
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace

Příspěvek od pikko »

To já mám zase opačný problém. Klima je sepnutá stále, ikdyž je na klimatroniku vyplá, vyplý motor, zamklé auto, ta kravina je pořád seplá a vybíjí mi baterku. Hledal jsem relé ale našel jsem pod baterkou jen nějakou jakoby řídící jednotku čico. Pročítal jsem fórum ale snad tady takový problém ani nebyl :158: Tak ji mám zatím vyplou u motoru na káblíku ,nemám na to zatím čas.
Pikko
VW Passat variant 2012 2.0tdi highline + Škoda Fabia III 1.4 tdi

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klimatizace

Příspěvek od xerxes »

Hroch.R420 píše:Tak mě do min týdne chladila klima jak o život,dokonce i v zimě v mrazu běžela pokud jsem nezap režim Econ a o víkendu jsem měnil snímač plyn. padálu a ještě kontroloval káble v motor . prostoru i pod baterkou a od tý doby ani t'uk,jako kdyby tam klima vůbec nebyla,nespíná kompresor,netočí se větráky,nic. Ach jo.
jednotka dochlazování bude dojebana pravděpodobně

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klimatizace

Příspěvek od xerxes »

TO:pikko zapni zpět kablik k baterce ten cos odpojil a vypoj konektor co je na chladiči jestli to náhodou nebude ten spínač co spíná ventilatory :roll:

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: Klimatizace

Příspěvek od Petee »

Měl jsme také problém s klimatizací. Mám 4-kového golfa 1.9TDI Climatronik. A dělo se mi to, že po stisknutí volby AUTO na panelu se vůbec nic nedělo. Sahary stály, kompresor vypnutý....prostě vůbec nic. Byl jsme u dvou lidí který dělají elektroniku a ani jeden nedokázal říct, proč se to děje. Nejprve jsme tedy provedl kontrolu snímačů v kabině + motorovém prostoru přes VAG, který jsme si koupil. Všechny snímače ukazovali správné hodnoty a proto jsem se přesunul k řídící jednotce Climatroniku ( někdy také jednotka pro ventilátory ). Tato jednotka se nachází v motorovém prostoru pod baterií. Když jsem jí rozdělal a rozebral na tři části objevil jsem značně oprskaný kontakt na jednom ze třech relátek. Já jsem provedl opravu tak, že jsem tento kontakt očistil a vyleštil. Koukal jsem se ale, že toto relé se dá koupit řádově do 30kč. Typ toho relé RELEH700E12C. Pro porovnání jednotka Climatroniku stojí řádově okolo 3500kč.;) Po kompletaci jednotky začalo vše fungovat tak jak má. Takže oprava do 30 kč a tak 2,5 hodiny práce - dle šikovnosti;)
V případě dotazů Puza.petr@seznam.cz

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Ne vždycky je na vině špatny relé v té jednotce, ale něco jinyho, prostě celková nefunkčnost té řj. dochlazování.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: Klimatizace

Příspěvek od Petee »

Vzkaz pro Goauld. To samozrejme nepopiram. Jen jsem napsal muj konkretni problem a to, ze se da oprava vyresit mnohem elegantneji, nez kupovat celou jednotku;) V te jednotce neni totiz nic tak sloziteho co by neslo vymenit, popripade opravit;)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Většinou do té jednotky nateče voda a něco tam vyhnije, nebo zkratuje, to se pak těžko opravuje a když vidíš jak je hnusná, tak ji stejně vyměníš :wink:
Pokud se jedná jenom o opáleny kontakty relé, nebo špatnou cívku relé, je taková oprava jakou jsi udělal samozřejmě výhodná a levná. A pokud víš co děláš a v elektronice se vyznáš, není to žándnej namáhavej úkol. Jenom je potřeba tu jednotku dobře zalepit silikonem, aby do ní nenateklo.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“