Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od Ondrus84 »

zdravím všechny. prosím o pomoc s výměnou vzduchového filtru na Golfu s velkým plastovým krytem motoru nahoře.
Bohužel celý problém je v tom že se mi nedaří najít kde je tento kryt upevněn a tím pádem nejsem schopný se k filtru který je pod ním směrem k čelnímu sklu dostat.
Díky za veškerou pomoc.
Kamna for life

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od Sparks »

Čau, vem za kryt a pořádně trhni, vůbec se neboj je to tam jen naražený na čtyřech gumách + těsnění kolem klapky, ještě si můžeš předem sundat hadici která je vlevo ( odvětrávání z klikovky ) :)

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od Ondrus84 »

Hele ale ten vzduchovej filtr je tam zespodu toho krytu přišroubovanej na asi 6šroubech
Kamna for life

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od Sparks »

Je tam hafo šroubků, ale to poznáš který sundat, směrem k nasávací trubce uvidíš další a pod tím je klapka ovládaná bimetalovým válečkem, kde ti to saje teplý vzduch od svodů při studenym motoru a průser je, že to skoro nikomu nefunguje a pak ti to saje horký vzduch pořád a auto pak jede asi jako když šlapeš do hnoje, doporučuju zaslepit !!!

ps.: samozřejmě ty šroubky sundaváš až po tom co jsem ti psal předtím, asi to si měl na mysli, zaber a nejdriv sundej cely to plastový monstrum co kryje motor a pak si můžeš šroubovat :lol:

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od Ondrus84 »

Díky moc. Už se nám to povedlo. To auto má najeto pouze 47tis km tak se to asi mockrát zatím nesundávalo a drželo to tam jak přibitý. Jinak auto není moje jen jsem kamošovi pomáhal s olejem a filtry, ale na mém SDi Fabia to jde vše jak po másle. Díky za pomoc
Kamna for life

7lucas7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 02.09.2009 15:18

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od 7lucas7 »

Ujasněme si zda mám opravdu první odšrubovat nějký šroubek (jelikož jsem trhal s krytem nahoru a připadalo mi to že utrhnu všechno (i KIT sání tam vzadu se hýbal směrem nahoru "!!!" takže se mi to nezdá , že by bez odšroubování to šlo jen trhnutím sundat. Našel jsem po prozkoumání několik spodních šroubů (viz puntíky na obrázku) které drží kryt (ale odšroubovat sem se neodvážil (je to jednak zespodu , blbý přístup a je to nějaký hvězdicový. Prosím o pomoc a podrobný návod na to sundání kryty, u TDI si vse menim sam , tady zatim nevím

může to někde nafotit jak vypada ten kryt oddělaný. :sorry:
Přílohy
viz puntíky , toto se mi zdá že drží kryt motoru
viz puntíky , toto se mi zdá že drží kryt motoru

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od Ondrus84 »

Hele mi jsme to taky nejdřív začali šroubovat ale nikam jsme se nedostali.pak jsme s tím vztekle trhli a povolilo to.Jsou tam takový poměrně pevný špunty co to drží z vnitřní strany
Kamna for life

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od Toxyz »

přesně, drží to 4 gumový "špunty"...trhni nejdřív za pravou stranu a pak za levou

šrouby tam jsou ale těma pak rozděláš ten kryt co sundáš na dvě poloviny a mezi nimi je kryt....najdi si tady téma o sportovní vložce filtru tam sem dával i foto myslím
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

7lucas7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 02.09.2009 15:18

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od 7lucas7 »

A budu potřebovat nějaké "speciální šrubováky? " zatím sem se nedíval přes zrcátko co tam je za hlavičku šroubů. u TDi jsou klasické křížové na křížový šrubovák u airboxu.
Jak to budu dělat tak to pak i nafotim sem pro další "neználky" jako jsem já
Toxyz píše:přesně, drží to 4 gumový "špunty"...trhni nejdřív za pravou stranu a pak za levou

šrouby tam jsou ale těma pak rozděláš ten kryt co sundáš na dvě poloviny a mezi nimi je kryt....najdi si tady téma o sportovní vložce filtru tam sem dával i foto myslím

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od Toxyz »

je to taky křížový šroubovák, je jich tam ale víc, myslím 9...chvilku to rozdělání pak trvá
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

gukinel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.11.2010 11:58

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od gukinel »

Zdravim
Uvazuju o vymene vzduchoveho filtru..Ma cenu kupovat nejaky drazsi filtr? Co to na aute udela? myslim rozdil filtru za 300,- nebo 1000,- , zvedne se nejak vykon motoru nebo upravi se zvuk motoru?? jinak me to netrapi jen mi kamos nasadil brouka do hlavy.. a popripade jaky filtr?Diky moc

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od Waleron »

http://www.youtube.com/watch?v=_vw1g6zF ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
G4 1.6 16V AZD

gukinel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.11.2010 11:58

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od gukinel »

Pekne to zlepsilo zvuk to cumim teda :-) , sikovne to frajer udelal ze tam ten puvodni kryt nechal prave sem se dival ze bych ho asi musel dat pryc .. Jaky filtr za nejake rozumne penize teda poridit??

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od falko1983 »

Zvuk to udělalo ale to že to bude cucat horkej vzduch už dořešený nemá.Jinak z těch sportovních filtrů asi Simota,Green nebo KaN.
VW GIV 1.6 16V

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: Výměna vzduchového filtru 1.6 16V 77kw

Příspěvek od Waleron »

Tak je to o penězích, koukni i na tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=AnDKSjm2pQk" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=bv7vOtjiddA&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;
G4 1.6 16V AZD

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“