Solarny stresny panel

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
matejn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.05.2011 01:52

Solarny stresny panel

Příspěvek od matejn »

Na Touaregu 2007 mam nainstalovany solarny stresny panel. V manuali sa pise, ze pokial je teplota +10 stupnov C a dostatocne svetlo, po vybrani kluca zo zapalovania sa ventilacia Touaregu prepne na solarny pohon.
Moja skusenost je ale diametralne odlisna. Po vybrani kluca zo zapalovania jednoducho vsetky systemy vratane ventilacie vypnu. Vyskusane aj na tohtorocnom priamom slnku pri teplote 30 stupnov na slnku.

Mate niekto solarny stresny panel a funguje vam bez problemov? Pripadne viete mi niekto poradit co robim zle, kde je chyba, alebo ma nasmerovat? Dakujem.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Solarny stresny panel

Příspěvek od pino.t »

Pokud sem dobře pochopil systém, tak by měla být ve střeše nějaká ventilace, ta nemá nic společného s normální ventilací v autě jak máš klimu.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

matejn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.05.2011 01:52

Re: Solarny stresny panel

Příspěvek od matejn »

Stesny vysuvny panel je z vonka pokryty solarnymi clankami, ktore by mali pohanat ventilaciu z aute pokial je kluc vybrany zo zapalovania a su vhodne podmienky (ved predchadzajuci post).
Solarny panel by mal podla manualu zabezpecovat ventilaciu v aute vtedy ked je zaparkovane a je vypnuty motor/zapalovanie.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Solarny stresny panel

Příspěvek od LuboR5 »

mám info jen od kamarada s Audi A6 a jede prostě jen ventilátor na ten solar .

matejn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.05.2011 01:52

Re: Solarny stresny panel

Příspěvek od matejn »

Mne nejde prave ten ventialtor, usudzujem podla tohom, ze nepocut jeho aktivitu ani nesvieti na ovladani Climatronic - alebo ako to nazyvaju ziadna signalizacia, ze by bol ventilator v chode.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Solarny stresny panel

Příspěvek od pino.t »

Ty myslíš, že ten solární panel bude roztáčet ventilátor co je od klimatizace?
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Solarny stresny panel

Příspěvek od LuboR5 »

pino.t píše:Ty myslíš, že ten solární panel bude roztáčet ventilátor co je od klimatizace?
ventilátor co ti dostává vzduch do vozidla

matejn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.05.2011 01:52

Re: Solarny stresny panel

Příspěvek od matejn »

Nema tu niekto pritup k service maunalom, ze by mi vedel pozriet, ktore rele patri solarnej streche a kde je umiestnene? Vdaka

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Solarny stresny panel

Příspěvek od koto99 »

Ja si myslím, že ten panel je myslený na udržiavanie batérie a riadiacich jednotiek keď je auto odstavené a môže s ním byť napájaný aj napr. ventilátor z kúrenia na vháňanie vzduchu do kabíny. Neviem ako sa na tvojom aute dá zapnúť tá funkcia vetrania, ale na mojom si ju zapnem cez DO na ovládanie Webasto (samozrejme prepnutom na letný režim). Podľa mňa nie je určený výhradne len na napájanie ventilátora.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Odpovědět

Zpět na „Touareg“