smrdí benzín

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

smrdí benzín

Příspěvek od IvoR »

Zdar chlapi.Poslední dobou po ránu když nastartuji,tak čuchám čuchám za mým pašíkem samý benzín.Celkem nepříjemné.Dělá to pouze při studeném startu,během dne už je klid.Spotřeba mi nijak nestoupla a auto jezdí normálně,až na ten smrad :evil: .lambdy a kat. O.K máte někdo nějaký tip co s tím? Prolezl jsem všechna témata a nikde jsem nic nenašel.Díky za případné rady.

IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

Re: smrdí benzín

Příspěvek od IvoR »

zapomněl jsem napsat co mám za motor :) je to 2.8V6

zid@n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 22.12.2010 14:18
Bydliště: Kuvajt - HK - Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí benzín

Příspěvek od zid@n »

nezkousel si cuchat primo k vejfukum, jestli to nejde treba jen z jedny strany?? mohla by to bejt jen pomalejsi lambda, nebo mit spatny vyhrejvani, tak nez se rozpali vejfuk hazi blby udaje.. nemenil si benzinku a netankujes jinej benzin?? a co VAG, mlci??
Passat B5.5 2.8 Tiptronic 4Motion Variant

IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

Re: smrdí benzín

Příspěvek od IvoR »

čuchal jsem k obou a smrdí to stejně z obou dvou.Benzín tankuji pořád stejně shell,omw,benzina.Je fakt sice že to mám na lpg,ale myslím si ,že vliv by to mít němělo zjistím to ještě u plynaře. Vag ukázal hodnotu 0 u uhlíkového filtru-proplachovací poměr a stupeň plnění 45.Zatím nevím jestli jsou ty hodnoty správné,nebo špatné. Neví někdo z vás.díky za info.

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí benzín

Příspěvek od cernohousmartin »

taky mě to dělá,mam to ale zatím jen na benzín...dělalo to už když jsem ho koupil,vag nic neukáže,takže nevím no,asi to nebudu řešit...Jinak se tě chci ještě zeptat jakou máš cca spotřebu plynu na 100km?

IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

Re: smrdí benzín

Příspěvek od IvoR »

spotřebu plynu mám cca. 12L - 100km. tak 70% město zbytek dokolečka. Někde to tady mám rozepsáno. Zkusím pozjišťovat ten uhlíkový filtr a uvidím.Snad se toho smradu zbavím :)

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí benzín

Příspěvek od cernohousmartin »

tak už mam auto taky přestavěný na plyn,ale trápí mě spotřeba benzínu pro studené starty,když natankuji za 500kč(tj.13l) benzinu tak to mam hned pryč,počítal jsem kolik udělam studených startu na benzín,přibližně 30,to je víc jak 0.4dcl na jeden start.Myslíte že je to normální,za autem je i ten benzín docela cítit.Mockrát děkuji za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí benzín

Příspěvek od morlog »

kazdy auto za studena smrdi a smrdi tak trochu vice kdyz je vetsi zima veku to je normalni

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: smrdí benzín

Příspěvek od Flico »

IvoR píše:Zdar chlapi.Poslední dobou po ránu když nastartuji,tak čuchám čuchám za mým pašíkem samý benzín.Celkem nepříjemné.Dělá to pouze při studeném startu,během dne už je klid.Spotřeba mi nijak nestoupla a auto jezdí normálně,až na ten smrad :evil: .lambdy a kat. O.K máte někdo nějaký tip co s tím? Prolezl jsem všechna témata a nikde jsem nic nenašel.Díky za případné rady.
sice jak pisou kolegove trochu cejtit to v chladnejsim pocasi citit bejt muze, rikals ze lambdy ok, ale muze zlobit vyhrejvani lambdy a pak ji trva dyl nez se zahreje a reguluje jak ma pak to muze vic smrdet

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí benzín

Příspěvek od cernohousmartin »

a co moje spotřeba při studeným startu?do přepnutí na plyn to trvá cca 2km nebo 6 min na volnoběh,když jsem si počítal starty tak mě jeden vyšel na 0.4litru benálu.Je to ok na 2.8V6???

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“