Klepe řízení

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scoundrel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 02.10.2010 14:25

Klepe řízení

Příspěvek od Scoundrel »

Zdravím všechny pašíky potřeboval bych jen radu, mám 1.9.TDI passata 81 kw. 2000 r.v. nad 100 km/h mi klepe řízení, kola jsou vyvážená vpořádku, gumy také , prý mám nějak špatné čepy řízení. A geometrii a ptám se když to udělám, aby to nebylo zbytečné nechci zbytečně investovat , když můžu koupit něco jiného. Myslíte, že to můžou dělat čepy? Nezdá se mi, že by tam byla nějaká velká vůle.
Děkji za rady

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klepe řízení

Příspěvek od pepanos »

někdo se ti na to asi koukal,když víš,že jsou to čepy řízení,na to pozor,aby ti neupadlo kolo,to se blbě řídí a draho opravuje :lol: ,nový čepy se dají koupit za cca 1500kč/ks,měnil jsem je cca 15tis km zpět,ale řízení mi nevibrovalo,teď mi pro změnu odcházej ramena.
Ještě mě napadlo,co závaží,neulítlo ti na nějakém kole,a nebo nemáš na nějakém kole povolené šrouby?To by taky mohlo vibrovat až do řízení.

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepe řízení

Příspěvek od obrocnik »

mne klepou skor capi-kosticky co su na strune hore upevnene zdvyhni auto a vodorovne uchop koleso a mikaj dnu von jednu stranu von a druhu dnu ...a uvydis kde vola..
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
Scoundrel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 02.10.2010 14:25

Re: Klepe řízení

Příspěvek od Scoundrel »

No já jsem kola nechal vyvažovat a v pohodě šrouby také no. Tak já zkusím ty čepy.

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Klepe řízení

Příspěvek od ZOkYN »

Mě to klepe jen při rychlosti 140-160 km/h, jinak je vše ok. Na předních kolech mám na vnitřní straně profilu menší boule, může to být tím?
Díky...

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepe řízení

Příspěvek od obrocnik »

klidne muze to nevyvazis vtej rychlosti :mrgreen:
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

vaclaviv
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.12.2012 15:28

Re: Klepe řízení

Příspěvek od vaclaviv »

zdravim, chtel bych se zeptat jen ze zajimavosti. Kdyz je motor vypnuty a nejde servo a zalomcuju volantem sem-tam tak je slyset takove lehke cvakani/bouchani....Je normalni ze kdyz nejde servo ze je tam nejaka vule? neni to nic hrozneho ale ptam se zda to resit a zda to vubec resit jde, nebo je to normalni...

Dekuji moc za postrehy

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: Klepe řízení

Příspěvek od Scholles »

vaclaviv píše:zdravim, chtel bych se zeptat jen ze zajimavosti. Kdyz je motor vypnuty a nejde servo a zalomcuju volantem sem-tam tak je slyset takove lehke cvakani/bouchani....Je normalni ze kdyz nejde servo ze je tam nejaka vule? neni to nic hrozneho ale ptam se zda to resit a zda to vubec resit jde, nebo je to normalni...

Dekuji moc za postrehy

Zdar. Vůle ve spojích tyče řízení. Jsou tam dva kříže. Nicméně,jestli je to sem tam slyšet tak bych to osobně neřešil. Mě to dělá od začátku,co jsem auto koupil (před 6ti lety) a nějak se to nezhoršilo a zatím jsem neshledal tuto závadu na jízdě či funkci vozu,že by to něco ovlivňovalo. Ale už jsem to tu viděl řešit.

vaclaviv
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.12.2012 15:28

Re: Klepe řízení

Příspěvek od vaclaviv »

ahoj diky za info...no jak rikam neni to nic strasnyho ale mensi vule tam slyset je. Kdyz bezi servo nikde nic. Jinak nevis jak je to nakladne na opravu nebo jaky je tam pristup? Protoze kdyz jsem tohle chtel resit na prvnim fiatu tam musel ven motor.

Diky

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: Klepe řízení

Příspěvek od Scholles »

To záleží jaký kříž to je a jeli to ten do řízení,tak výměna řízení. Jde vyndat bokem,ale jak říkám,neřešil bych to. Mám úplně to samé

vaclaviv
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.12.2012 15:28

Re: Klepe řízení

Příspěvek od vaclaviv »

OK ja chtel jen vedet zda to je normalni a muze se to nejak zhorist necim?

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: Klepe řízení

Příspěvek od Scholles »

Jo tak to těžko říct. Za ty roky mi to trochu klepe víc,ale stále nevidím jinou změnu..

Kapi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.02.2015 20:59

Re: Klepe řízení

Příspěvek od Kapi »

Čau mě také klepe v řízení když dělám rychlé pohyby doleva, doprava, ale při vyplém i nastartovaném motoru má s tím někdo zkušenost nějakou nebo je to v klidu i tak jak tu píšete dik moc

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Klepe řízení

Příspěvek od trhac »

Taky mě na passatu klepalo řízení ale během 5ti let se to nezhoršilo takže sem to neřešil. akorát sem v něm vyměnil olej

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“