longlife servis-prechod na normal?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

chrobapso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 31.01.2010 17:46
Bydliště: hlučín okr.opava

longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od chrobapso »

custe chlopi.toto jsem nnedavno psal do tematu "olej" a nikdo nic.tak zakladam nove tema,stejne tohle tu nikdo este neresil.(precetl jsem celou tuhle sekci) a sice-custe chlopi.mam nalitane 145000km a chystam se na vymenu oleje.na aute je od novoti longlife servis-podle servisky.a nevim jestli mam prejit na normalni servis co 15000km jak pise ivco85.co je to za norma VW?nikdy jsem o tom neslysel.auto jsem dotahnul z nemecka kdyz melo nalitane 125000km a posledni servis v nemecku byl v 96000km a stejne jako predchozi servisy daly "zaruku mobility" na dva roky.tak predpokladam ze tam longlife olej daly.a i ja zatim davam longlife.olej mi to nezere.predem dik za info.VWforever...

__.ivco85 píše:
nazdar...aj aj ti doporucujem prejst na 15 tis interval...ono by to tak aj malo byt..auta s intervalom 30 tis, teda longlife pouzivaju tento system iba do 90 tis km..teda ak hovorime o golfov...to presne hovori VW norma..takze do 90 tis longlife( 503, 506) a od 90 tis ide klasicky 15 tisicovy rezim (500, 505).......teda hocijaka plna syntetika 5w a ci uz 30 alebo 40 je myslim jedno..zdar............... no a mezitim jsem byl v autorizovanem servise(auto heler) a typek na me hledel co ze mu to vykladam o prechodu z longlife na normal(15000km/1rok),ze o tom este neslysel.tak vase nazory na to dejte sem,at v tom mame vsichni jasno.dik.VWforever...

chrobapso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 31.01.2010 17:46
Bydliště: hlučín okr.opava

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od chrobapso »

podotykam,ze o olejich jsem toho precetl dost-viz.AUTOEXPERT,AUTOPRES A OLEJE.CZ(tam si to prectete vsechno) . a jedna se mi jenom o ten prechod z longlife na normal servis.s motorem nemam zadny problem.diky.VWforever... http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... _komentare" onclick="window.open(this.href);return false;

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

přechod na krátky interval by neměl být problém, podle mě to motoru prostěje víc než jezdit na LL. Do motoru bych nalil 5W30-40 a nebál bych se ani 10W40, hlavně se drž VW normy.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od PoloTom »

chrobapso píše: __.ivco85 píše:
nazdar...aj aj ti doporucujem prejst na 15 tis interval...ono by to tak aj malo byt..auta s intervalom 30 tis, teda longlife pouzivaju tento system iba do 90 tis km..teda ak hovorime o golfov...to presne hovori VW norma..takze do 90 tis longlife( 503, 506) a od 90 tis ide klasicky 15 tisicovy rezim (500, 505).......teda hocijaka plna syntetika 5w a ci uz 30 alebo 40 je myslim jedno..zdar............... .
Tak pak by mě zajímalo když mám najeto 215000,- potvrzenou záruku mobility a long life olej. Co na to VW norma??

chrobapso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 31.01.2010 17:46
Bydliště: hlučín okr.opava

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od chrobapso »

no to je fakt.dnes jsem byl v autorizovanem servise(tu v ostrave auto heler) a rikali mi to same,ze k nim jezdi bezne auta co maji nalitane 300000km a jedou longlife.takze ta VW norma asi neni.no ale kazdopadne je mi jasne,ze olej longlife neztrati sve mazaci vlastnosti a prisady v nem (detergenty,antioxidanty,apod.),ale od vymeny k vymene oleje najede az 2krat tolik km a mechanicke necistoty se hromadi.at uz pres sani motoru(kde pak ve valci vzdycky male mnozstvi vzduchu profoukne do klikove skrine),nebo jemne pilynky s mechanickeho opotrebeni motoru.u TDIcek jeste vetsi mnozstvi sazi(mikroskopicke castice,ale ku.va tvrde-uhlik).no a jde mi o vydrz motoru.jestli po 300000km bude v poho.myslim vykon,spotrebu oleje apod... docetl jsem se na netu(i tady na foru) o autech s hodne opotrebenymy motory "pry" diky longlife servisu.no nevim.tak chlopi vase nazory sem.VWforever...

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od PoloTom »

Těžko říct co to udělá později při více kilometrech. Je fakt že spousta kluků na pevný interval přechází. Já to nechávám tak, motor je v nejlepší kondici, od výměny do výměny si vezme nanejvýš deci oleje, jestli vůbec. V říijnu budu mít 2 roky od výměny a zatím nemám co kam dolít.Ale je pravda že teď už najezdímtak 9000 ročně. Ale ten olej není tak drahej aby se nedal i častěji měnit, pokud ho tedy nekupuješ ve VW.

chrobapso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 31.01.2010 17:46
Bydliště: hlučín okr.opava

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od chrobapso »

jsem na tom stejne jak ty.olej to nezere,motor beha jak ma a za 2 roky najedu cca. 20000km,nebo spis mene.takze vyhoda je,ze ho nemusim menit kazdy rok.a cena LL oleje neni ani dvojnasobna oproti normalnimu oleji.takze penize do toho vrazim tak jak tak stejne.takze taky zustanu u LL jako ty.jenom doufam ze se to nijak casem nezhorsi.vidim ze mame stejne motory tak si za par let muzem dat vedet v jake kondici je motor a kolik to zere oleje.jinak piste chlopi sve nazory na toto tema dal.nejlepe z vlastni zkusenosti.VWforever...

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od gorza »

Zdravím, pročetl jsem několik článků o olejích a vyšlo mi, že normální olej vydrží až 5x tolik než se udává. Jediný problém je tedy ve výměně filtru... Já osobně přecházím na krátký interval. Mám dojem že to mému autu udělá dobře. Ne kvůli oleji, ale můžeš jen více přidat plyn a objeví se pilinka co ti později udělá nějakou paseku. O ostatních pevných částicích ani nemluvě... Můj názor tedy je, čím častěji tím lépe. Ještě by mohla být varianta dát olej LL a filtr měnit za tu dobu 2x, poprvé v polovině intervalu bez výměny oleje...

Mimochodem, co si myslíte o těch drahých přísadách do oleje, které by měly zmenšit tření a ztišit chod motoru? O těch jsem také něco nastudoval :-) a vyšlo mi, že je to za hodně peněz velmi málo muziky.
Má někdo osobní zkušenosti?
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od xerxes »

:arrow: gorza přikláním se k tomu co jsi napsal :wink:

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od Scholles »

gorza píše:Zdravím, pročetl jsem několik článků o olejích a vyšlo mi, že normální olej vydrží až 5x tolik než se udává. Jediný problém je tedy ve výměně filtru... Já osobně přecházím na krátký interval. Mám dojem že to mému autu udělá dobře. Ne kvůli oleji, ale můžeš jen více přidat plyn a objeví se pilinka co ti později udělá nějakou paseku. O ostatních pevných částicích ani nemluvě... Můj názor tedy je, čím častěji tím lépe. Ještě by mohla být varianta dát olej LL a filtr měnit za tu dobu 2x, poprvé v polovině intervalu bez výměny oleje...

Mimochodem, co si myslíte o těch drahých přísadách do oleje, které by měly zmenšit tření a ztišit chod motoru? O těch jsem také něco nastudoval :-) a vyšlo mi, že je to za hodně peněz velmi málo muziky.
Má někdo osobní zkušenosti?
Jj,samá pravda. Já tedy dávám Castrol 5w40 a měním po cca 15tis. Spíš jak na mě řve počítač,tak plus mínus tísíc sem a tam a měním. Nalítáno tímto stylem 160tis. a stále stejné :good:

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od chev »

Tak já teda nevim,ale já těmhle LL věcem a tak vůbec nevěřim...Podle mě,pravidelná výměna oleje je to nejlepší co pro motor můžete dělat,takže já pravidelně co s autem jezdím(asi 160 tis. km) měním olej po 9ti až 10ti tisících km (podle toho jak se dostanu do servisu)... Jinak tam leju Castrol 5W40 (sice asi zbytečně drahá sranda, ale myslim, že motor mi za to děkuje)
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od Scholles »

Určitě Castrol 5w40 nejlepší. Mě na něj jezdí v práci Iveco a hodně se dolejvá,takže 5 litříků domů se vždy najde :D . Olej na pohodu u kamenu ho měníme až po 60tis. , ale tam je to o trochu jiných otáček max 1800ot.

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od chev »

A hlavně byste asi nedělali nic jinýho,než měnily olej,když by se měnil po 10ti tisících :-) Jinak ještě k těm otáčkám sem chtěl dodat, že se nezřídka kdy podivám k hranici omezovače a motor vytáčím hodně,takže i proto si myslím, že častá výměna oleje je důležitá
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od tomakecTD »

Předchozí majitel dával myslím do mého golfíka CASTROL zřejmě 5W40 a řekněte mi, proč je ten motor zevnitř tak zasranej? :evil:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: longlife servis-prechod na normal?

Příspěvek od Scholles »

To bych ho měnil jednou za 3 týdny. Jo,jo jezdím kolem 1200ot.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“