Zanesená klimatizace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
ED_13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 16.03.2011 07:25
Bydliště: Jihomoravský Kraj

Zanesená klimatizace

Příspěvek od ED_13 »

Zdarec chlapi, mám dotaz ohledně klimatizace...mám špatný kompresor klimatizace,což by nebyl zase takový problém, jenže chlápek v servisu mi řikal,že kromě výměny kompresoru je potřeba vyčistit i systém klimatizace laicky řečeno ty trubky,páč v nich může být bordel(hliník) z toho kompresoru....a pokud to kompresor znovu nasaje může odejít zase:-( jinak cena toho prostředku kterým se ten systém čistí je prej 1500kč/litr a nikdo prej neví kolik litrů bude potřeba...což by mohla být nakonec pálka. Tak se chci zeptat, jestli stímto má někdo podobnou zkušenost. Páč nikde sem se nedočetl, že se ten systém musí čistit,všude jen vyměnit kompresor a jede se směle dál tak nevím. Díky za odpověď.
VW Passat 3C 2.0 TDI CR 125kw DSG

Brańak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.08.2009 23:23

Re: Zanesená klimatizace

Příspěvek od Brańak »

Myslím,že tu by si mohol nájst' odpoved':
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... &start=105" onclick="window.open(this.href);return false;
hlavne v príspevkoch od " abeljozef ".
Dúfam,že Ti to pomože.

ED_13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 16.03.2011 07:25
Bydliště: Jihomoravský Kraj

Re: Zanesená klimatizace

Příspěvek od ED_13 »

Nikdo nic? :(
VW Passat 3C 2.0 TDI CR 125kw DSG

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zanesená klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Celej systém je sice vhodny nechat vyčistit, ale kvůli vadnymu kompresoru určitě ne, stačí ho vyměnit. Navíc prostředek co odstraní hliníkovy piliny je nesmyl, protože by rozpustil aji trubky a kompresor, všechno v klimatizaci je hlinikovy. Případny piliny se chytnou v sušiči, kterej funguje jako filtr. Sušič je potřeba taky vyměnit.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

ED_13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 16.03.2011 07:25
Bydliště: Jihomoravský Kraj

Re: Zanesená klimatizace

Příspěvek od ED_13 »

Tak v úterý jdu měnit kompresor+sušič, našel sem chlápka, který to běžně dělá a jak říká Goauld stačí to vyčistit jen přes plničku. Bude to i tak větší investice (kompresor), ale lepší než platit někomu ještě za údajný čisticí prostředek nehorázný peníz!!!
VW Passat 3C 2.0 TDI CR 125kw DSG

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zanesená klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Jenom tak informačně sem hledal cenu proplachu a našel sem tohle http://www.autogar.xf.cz/obchodautogar/ ... ho-systemu" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak plnička když odsává chladivo, tak s ním i ty případny nečistoty, je fakt, že ne tak dokonale jako ten proplach, ale pokud se kompresor vyloženě nezadřel, jenom netlačí, tak je proplach podle mě zbytečnej luxus.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“