tiptronic táhne na volnoběh

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

tiptronic táhne na volnoběh

Příspěvek od bundis »

Ahoj,jsem novým majitelem 2,8 AMX tiptronic, nikdy jsem automat neměl a tak bych se chtěl zeptat na pár věcí:
1) auto v režimu D,R,4,3,2 se hned po odbrždění začne pohybovat.Musím sešlápnout brzdu,aby stálo. Zajímá mně zda je to normální.Nějak se mi nelíbí,že musím brzdit proti automatu,zbytečně to žere benzín.
2) když mám auto v režimu D a točí třeba 2000ot/min a dám nohu z plynu tak spotřeba spadne na 0,0 třeba až po 40sekundách.
3)Když vjedu do obce a chci dodržovat 50km/h,sundám nohu z plynu tak auto musím stále přibržďovat.
4)Když je auto studený má na volnoběh cca 1200ot/min,když zařadím D tak docela vystřelí dopředu po sundání nohy z plynu.
Jinak auto řadí hladce bez prodlevy,nic se nikde nepálí,nesmrdí.
Nechá se to nějak seštolovat nebo stačí snížit volnoběžné otáčky? Točí cca 700ot/min.

cincila
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 18.05.2010 16:12

Re: tiptronic táhne na volnoběh

Příspěvek od cincila »

ad 1-tohle je normalni a dela to kazdej automat :-)

Uživatelský avatar
chemlon
Profík
Profík
Příspěvky: 928
Registrován: 08.01.2010 12:56

Re: tiptronic táhne na volnoběh

Příspěvek od chemlon »

cincila píše:ad 1-tohle je normalni a dela to kazdej automat :-)
tak tak uplny standard :smoke:

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: tiptronic táhne na volnoběh

Příspěvek od bundis »

Ok,díky.Jak jsem psal jsem automatovej nováček,ale jinak to funguje opravdu parádně. Řekl bych nad moje očekávání.

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: tiptronic táhne na volnoběh

Příspěvek od lubomt »

bundis píše:Ahoj,jsem novým majitelem 2,8 AMX tiptronic, nikdy jsem automat neměl a tak bych se chtěl zeptat na pár věcí:
1) auto v režimu D,R,4,3,2 se hned po odbrždění začne pohybovat.Musím sešlápnout brzdu,aby stálo. Zajímá mně zda je to normální.Nějak se mi nelíbí,že musím brzdit proti automatu,zbytečně to žere benzín.
2) když mám auto v režimu D a točí třeba 2000ot/min a dám nohu z plynu tak spotřeba spadne na 0,0 třeba až po 40sekundách.
3)Když vjedu do obce a chci dodržovat 50km/h,sundám nohu z plynu tak auto musím stále přibržďovat.
4)Když je auto studený má na volnoběh cca 1200ot/min,když zařadím D tak docela vystřelí dopředu po sundání nohy z plynu.
Jinak auto řadí hladce bez prodlevy,nic se nikde nepálí,nesmrdí.
Nechá se to nějak seštolovat nebo stačí snížit volnoběžné otáčky? Točí cca 700ot/min.
1. OK
2. spotrebu ma 0,0 myslim az nad 40km/h pri pusteni nohy z plynu
3.chcel si napisat po sundani nohy z brzdy, ze? nemalo by to robit ale moze to byt aj problem motora ai...
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“