Líná 1,6 FSI - chyba 17439

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
ito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.09.2010 21:46
Bydliště: Martin, Slovensko

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od ito »

Určité, ti možem na 100% povedať že je to odtrhnuté tiahlo podtlakovej klapky ktorá upravuje prúdenie vzduchu v sacom
potrubí podľa výkonu motora. Mal som tento problém tiež, v servise u známeho mi nevedeli poradiť, málo skúsenosti
s motorom FSI. - pozícia 17 -
Přílohy
web-nadobka podtlaku.jpg

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od gorza »

ito píše:Určité, ti možem na 100% povedať že je to odtrhnuté tiahlo podtlakovej klapky ktorá upravuje prúdenie vzduchu v sacom
potrubí podľa výkonu motora. Mal som tento problém tiež, v servise u známeho mi nevedeli poradiť, málo skúsenosti
s motorom FSI. - pozícia 17 -
Hmm, tak to je obrat o 180 stupňů :-)
A dostanu se k tomu abych poznal, že je to táhlo vypadlé? I když mě teď napadá, že vlastně nevím, kde to mám hledat. Zkusím se podívat podle toho nákresu, vypadá to, že by to mělo být přidělané k bloku motoru. A odkud vlastně to táhlo vede? Já myslel, že je tam všechno na serva a magnety :-)
Moc děkuji a promiň za amatérské otázky :-)
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od falko1983 »

Sundej kryt motoru a mrkni na sání je přidělaný k bloku motoru blíže k motorové stěně.Zaměř se na levou část a uvidíš takovou baňku a z ní kovová nebo plastová tyčka tak když za ní vezmeš měla by se pohybovat pouze změrem do baňky a ven s lehkým tlakem neměla by jít lehce nebo být úplně volná to by naznačovalo to vypadnutí nebo rozbytí.Jinak do této klapky vede hadička ze sání podle toho budeš vědět že je to skutečně ta baňka co ovlává tu podtlakovou klapku.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
ito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.09.2010 21:46
Bydliště: Martin, Slovensko

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od ito »

Prikladam foto,ja som mal zlomene tiahlo.
Přílohy
001-.jpg

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od gorza »

Děkuji za návod i foto. Tu věcičku jsem bez problémů našel ovšem - když je motor 8 hodin bez nastartování tak to jde lehce oběma směry. Pokud nastartuji tak s ní ani po půl hodině nehnu. Volal jsem do servisu a ta sranda stojí 2,5 tácu :-(
Když píšeš vypadlá - znamená to, že když to rozeberu tak jí tam zase nasadím nebo je to díl za díl?
A další otázka, stále s tím jezdím, jaký to má vliv na motor - nevybuchne? :-))
Děkuji
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od falko1983 »

Řekl bych že nevybuchne :taunt: .Prostě to bude znát na výkonu.Zkus tu klapku vymontovat a vyčistit popřípadě rozhýbat je divný že když je motor dlouhodobě studenej tak s ní hneš a na teplym ani s ní ani nehneš musí se tam něco příčit.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od gorza »

Sakra sakra, tak další novinka, když na to dupnu teče mi z výfuku a to fakt dost, taková směska vody a trošky benzinu. A to beru od Shell ten jejich slavný POWER RACING. Ach jo! Voda v chladiči neubývá tak těsnění nebo prasklina to snad nebude... Tak snad jen špatnej benzin?
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od falko1983 »

To může být pouze kondenzace ve výfukovém potrubí,když se výfuk ohřeje tak se voda vypaří.Zkontroluj to po nějaké delší jízdě.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od gorza »

falko1983 píše:Sundej kryt motoru a mrkni na sání je přidělaný k bloku motoru blíže k motorové stěně.Zaměř se na levou část a uvidíš takovou baňku a z ní kovová nebo plastová tyčka tak když za ní vezmeš měla by se pohybovat pouze změrem do baňky a ven s lehkým tlakem neměla by jít lehce nebo být úplně volná to by naznačovalo to vypadnutí nebo rozbytí.Jinak do této klapky vede hadička ze sání podle toho budeš vědět že je to skutečně ta baňka co ovlává tu podtlakovou klapku.
Zdravím, tak jsem včera otevřel motor a náhodou jsem přichytil tu klapku, že si tak po hodině sama odfoukne. Z ničeho nic, slyšitelně a pak se již zase hýbe.
Jen ještě otázka, ta umělá trčící tyčka má být někde na něco připojena (myslím v tom bloku motoru kam směřuje)?
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od gorza »

falko1983 píše:To může být pouze kondenzace ve výfukovém potrubí,když se výfuk ohřeje tak se voda vypaří.Zkontroluj to po nějaké delší jízdě.
Po delší jízdě to sice přestane dělat nicméně po kratší je to opravdu moc moc vody (myslím že s přehledem tak půl litru minimálně).
Jo a v rybníku neparkuji :-)
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od falko1983 »

Tak určitě by měla být k něčemu ta tyčka přichycená,bohužel nemám FSI takže se nemůžu podívat a zjistit ti to.Nejlepší by bylo kdyby ti to někdo s FSI vyfotil aby jsi to mohl porovnat.Jinak to že si sama nějakým způsobem odfoune se mi zdá podezřelý,podle mého by to dělat neměla maximálně se pohybovat.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od gorza »

falko1983 píše:Tak určitě by měla být k něčemu ta tyčka přichycená,bohužel nemám FSI takže se nemůžu podívat a zjistit ti to.Nejlepší by bylo kdyby ti to někdo s FSI vyfotil aby jsi to mohl porovnat.Jinak to že si sama nějakým způsobem odfoune se mi zdá podezřelý,podle mého by to dělat neměla maximálně se pohybovat.
Tak jsem to dnes KONEČNĚ rozebral a je to tak. Ta umělohmotná tyčinka je zlomená. Přichycená asi k ničemu nebude, jen opřená. Je pod ním nějaká vačka - prostě něco hejbacího nahoru dolu a to by měla asi ta tyčka tlačit dolů. Bohužel je ale krátká takže netlačí. Nechce se mi kvůli kousku plastu měnit celou tu nádobku (2400,- Kč) Takže veliká prosba:
Kdyby byl někdo tak hodný a změřil mi tu tyčku jak má být dlouhá a event. jak je zakončena. Zkusím ji nějak napojit a bude to :-) podle foto to asi bude stejné i s normální 1,6
A mimochodem je to tedy opruz neskutečnej to vyndat, není tam okolo toho dolního šroubu žádné místo a to jsem se ještě bál, že mi spadne pod auto :-)

Jinak díky moc všem s radou, na tohle bych nikdy nepřišel a obávám se, že i většina servisů by pohořela...
Přílohy
tlakova nadoba1.jpg
Trochu rozmazané...
Trochu rozmazané...
A na toto by měla doléhat ta tyčka z nádobky...
A na toto by měla doléhat ta tyčka z nádobky...
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od falko1983 »

Normální 16V nemá vysokotlaký vstřikování tj.nemá ani tuto klapku.Podle fotek soudím že se to nebude opírat o tu tzv.vačku.Spíš si myslím že je to očko,které se ulomilo z té plastové tyčky.Viz přiložený obrázek. :wink:
Přílohy
ovládací klapka FSI.jpg
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od gorza »

falko1983 píše:Normální 16V nemá vysokotlaký vstřikování tj.nemá ani tuto klapku.Podle fotek soudím že se to nebude opírat o tu tzv.vačku.Spíš si myslím že je to očko,které se ulomilo z té plastové tyčky.Viz přiložený obrázek. :wink:
Tak to vůbec nechci slyšet!! :-) To by znamenalo rozdělat polovinu motoru!! NEEEEE! Navíc je ta "vačka" železná a tyčka je z umělecké hmoty. Já hlasuji pro opření :-)
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Líná 1,6 FSI

Příspěvek od falko1983 »

Asi ti nezbude nic jiného než zainvestovat a koupit tu klapku novou,jak sám píšeš že je to drbačka tu klapu vyndat a pochybuji že jí jen tak někdo bude vyndavat aby jí nafotil.
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“