KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 49

Příspěvek od Belmondo »

Když dáš teplotu na LO, tak přilož teploměr k výdechu na palubce - při max. výkonu kompresoru a naplněném médiu by teplota měla být cca 6-7 stupňů. Toť info od chlaďaře - měřil jsem to na svém a tak vypadá lednice. :wink:

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 49

Příspěvek od marcelralis »

Díky moc za radu, hned dneska to zkusím. Ono by to taky chtělo asi eliminovat ten ukrutně horký vzduch, který se při slunečném počasí valí z povrchu přístrojovky, která je vždy extrémně rozpálená.

Olda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 01.01.2010 21:04
Bydliště: Vsetín

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 49

Příspěvek od Olda »

Tohle zkusím taky. Auto jsem kupoval v zimě takže jsem nepoznal že mi nejde klima. Když jsem to zjistil tak jsem zajel do servisu (Škodovky, VW u nás není), tam mi nafoukli chladivo, kompresor se roztočil ale stejně mi to nechladilo. Tak mi řekli, že bude vadný kompresor. Koupil jsem nový v Auto Kelly, vyměnil ho a vyměnil i vysoušeč a opět mi to naplnili. Klima chladí ale zdá se mi že nic moc. Přes moje upozornění že tam mám dva výparníky mi tam ale dali jenom 750 g, prý že kilo se nikde nedává. Máte někdo zkušenost jak se vám klima chová s míň chladivem? Jo a taky o kolik vám stoupne spotřeba při zapnutí kompresoru? Mě to ukazuje normálně 0,9 l/h ale jak zapnu klimu tak 1,4 - 1,5 l/h. Ale třeba mám nemocný motor akorát na to zatím nikdo nepřišel.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 49

Příspěvek od patper »

Tak pokud mas dva vyparniky,tak 750 je malo :idea:
A ohledne spotreby - na volnobeh mam 0,6 a s klimou 0,7 az 0,8...

Olda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 01.01.2010 21:04
Bydliště: Vsetín

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 49

Příspěvek od Olda »

Díky. Sice mě to netěší ale aspoň že nejsem úplně blbý.

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 49

Příspěvek od coto.je »

Oldo,mě to baští stejně jako tobě,tak snad to bebude nějaký bacil,ale normální stav :wink:

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Julinaa »

Tak jsem byl po 3 letech na kontrole klimy.Tentokrát né na nějaké akci za pár stovek.Dozvěděl jsem se,že třeba Kelly si nasmlouvá s nějakým servisem tuto akci,jenže pak se z toho ten servis může akorát tak zcvoknout,lidi slyší na akci a servis jenom přijímá auta a výdělek z akce nula nula nic,ostatní své práce pak nestíhá,takže se finanční ztrátu snaží dohnat na uniklém chladivu a podává mylné informace kolik náplně chybělo.Ani není neobvyklé,že při různých těchto akcích nabírá servis brigádníky.
A asi na tom něco bude,protože když jsem uslyšel akce klimy v AutoKelly,tak jsem tam zajel,autu bylo tehdá 10 let a podle nich tam chybělo cca 700g.takže za předpokladu,že by nikdy za 10 let nebylo auto s klimou na doplnění,tak roční únik by vycházel na 70g.
3 roky uplynuly od zmiňované akce a tentokrát jsem to dal jinam a za 3 roky tam chybělo 100g.

Takže nemusí být akce jako akce.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od kubenec »

A hlavně ta cena. 490,- je pouze za napíchnutí plničky. Dále platíš olej, barvivo a v neposlední řadě chladivo. Volal jsem do jednoho Autokelly servisu a on mi řekl, že za úplně prázdnou klimu o objemu 700g chladiva zaplatím nějakých 1800,-. :fool:
Protože si účtujou nekřestanských 1,5kč/1g chladiva. Byl jsem v Bestdrive a tam chtějí sice cca 700,- za základní úkon, ale pouze 0,54kč/1g. Dohromady jsem platil 1080,-

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od vilik »

O té akci u Bestdrive jsem taky uvažoval. Asi nebude pobočka jako pobočka. Jeden kolega tam byl na kontrolu klimy (nefungovala mu a bylo to ještě před touhle akcí), takže mu to vyčistili, doplnily a řekli mu, že to stejně nefunguje, protože je vadné čidlo teploty. Stačilo mě pár dotazů (auto jsem ani neviděl), abych mohl s jistotou tuhle verzi vyvrátit. Tipoval jsem to na spojku klimy. Nakonec jel jinam a tam mu během pár minut našli vypálenou pojistkovou skříňku, takže nespínala spojka klimy. Triviální věc. Takže jsem si o našem Bestdrive udělal obrázek a vím, že kromě výměny pneumatik (bez problémů) od nich nikdy nic potřebovat nebudu. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od abeljozef »

Uz som to pisal milion krat ale milion krat sa to stale potvrdzuje ze dnes je tak chora doba ze pneuservisak si chce zdvihnut trzby tak si kupi masinu a hraje sa na servis klim. Pritom o tom vie velke h..... a potentuje co sa da. Nevedia nic o testoch unikov (niekde poculi o UV ale ani s tym nevedia robit) dementne veria vakuovym testom co robia plnicky a potom sa strasne cuduju ako je mozne ze to vyfucalo, nemaju ani sajn o mazani, olejovych naplniach o tom ze viac typov oleja a do vsetkych aut leju jeden typ co dostali k masine (dementi) a uz duplom o uniku oleja a jeho spravnom doplneni ani nepoculi. Hlavne ze tym svojim "zakaznikom" tlacia karelaby do hlavy o nutnosti kazdy rok kontrolovat chladivo a potom to auto pride prebite olejom a UV aditivom.

Na ludskej blbosti sa najlepsie zaraba.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od kubenec »

vilik píše:O té akci u Bestdrive jsem taky uvažoval. Asi nebude pobočka jako pobočka. Jeden kolega tam byl na kontrolu klimy (nefungovala mu a bylo to ještě před touhle akcí), takže mu to vyčistili, doplnily a řekli mu, že to stejně nefunguje, protože je vadné čidlo teploty. Stačilo mě pár dotazů (auto jsem ani neviděl), abych mohl s jistotou tuhle verzi vyvrátit. Tipoval jsem to na spojku klimy. Nakonec jel jinam a tam mu během pár minut našli vypálenou pojistkovou skříňku, takže nespínala spojka klimy. Triviální věc. Takže jsem si o našem Bestdrive udělal obrázek a vím, že kromě výměny pneumatik (bez problémů) od nich nikdy nic potřebovat nebudu. :wink:
Tak je to určitě o pobočce, protože mě rovnou řekl, že servis nedělal, že z klimou je víc starostí než výdělku. Provádí pouze plnění.

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Brady7 »

souhlas s abeljozef

Kdyby těm blbcum udělali alespoň kvalitní školení. Tady na Lounsku je máme taky. Ke mě jezdí lidi s tím že tam byly a že vyhodili tisíce a stejně jim to nejde. No koment. A to že lákají lidi na AKCEEEEE za 499kč to udělat mohu taky. Ale to že pak platí chladivo, atd. to už tam nepíšou !!!
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od jardahes »

před čtyřmi lety jsem byl nucen udělat rekonstrukci klimatizace, ty slabiny ( slabá trubka k.o. a silná trubka silně načnutá pod sponkama u kasle, jinak vše ok ) jinak pylový ( kabinový ) filtr měním každý rok. Letos se mi zdálo, že to chladí méně tak jsem zajel ke dvornímu mechanikovi a vše konzultoval. Je spousty variant provedení a ceny servisu. Tzv. Ledničkářů je všude v okolí mraky, který to do 500-ti stovky naplní a tím to pro ně hasne a když jim člověk řekne, že tam chce olej do kompresoru tak skoro vůbec neví o co jde a o kontrastní látce a uv světle a brýlích vůbec ne. A dezinfkce klimy to už je katastrofa úplná, ty laciné spreje atd. Nechal jsem to udělat letos pořádně, i když neležím na prachách myslím, že než zadřený kompresor přidám nějaké to kilo navíc a mám klid na duši. Tak abych to schrnul. Letos, odsátí starého chladiva, tlaková zkouška, olej, kontastní látka, nové chladivo, dezinfekce ultrazvukem a nový pylový filtr plus práce 1928 Kč.
Jarda

astr443
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.03.2013 13:03
Bydliště: Ondřejov

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od astr443 »

Zdravím,

pred necelým polrokom som kúpil Alhambru (4/2002) a nemôžem si sťažovať. Jediná vec, ktorá "nefunguje" a teraz chýba je klimatizácia, ktorá "fúka, ale nechladí". Neviem, kedy sa menila náplň a robila údržba a preto s tým chcem ísť na servis. Viete mi poradiť nejakého naozajstného odborníka na klimatizácie SAG-ov v oblasti Benešov, Říčany, Český Brod, max. Kolín (som z Ondřejova)? Vďaka za akúkoľvek radu!

Peter
Peter

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od parizek_ltm »

caute... no ja bych ti poradil autodeto.cz
Je sice v Praze na Sterboholech, ale mas to bliz jak do Kolina, je to frajer ktery zamestava asi 2-3 kluky a pokud nemusim, nikomu jinemu auto nedavam.
Na vsem se dohodnete a pokud je problem, tak ti hned vola. Nedela vylozene klimosky, ale sikovnejsiho mechose jsem asi nevidel. Vezl jsem mu dokonce nasi Fabii z Litomeric, kde si 2 mechanici nevedeli rady s chcipanim, on do toho sednul a behem 2minut tusil, co to bude, coz se nakonec i potvrdilo. Zadelana klapka.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“