Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od chasnik »

no fakt že u těch 1,6 je všude přístup jak panně do klína...

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od bifur »

Na mojej 1,4 som daval dole sanie aby som sa tam z vrchu dostal.. Inak by som asi potreboval na rukach o dva klby viac.. :D

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od chasnik »

tak jsem teda dneska hledal a asi našel :)
snímá to na setrváku, ale přístup skvělý- za olejovým chladičem :(

rockycz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 30.06.2009 14:25
Bydliště: Stramberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od rockycz »

Marne hledam snimac otacek motoru G28 na motoru 1.4 16V AXP, plz mohl by me nekdo navest, nebo vyfotit kde jej najit ? Diky.
Golf IV, 1.4 16V, 2001, 55kW, AXP

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od bifur »

Zozadu pod sanim..
1-103-00.jpg
Je to pod krytkou co je oznacena cislom 32..

rockycz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 30.06.2009 14:25
Bydliště: Stramberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od rockycz »

Dik moc, nalezeno, teda spis nahmatano bo videt tam nejde - pristup hrozny, navic kabel vede buhvikudy pod sanim. Bez sundani sani mi to pripada nevymenitelne, to me teda nepotesilo :).
Golf IV, 1.4 16V, 2001, 55kW, AXP

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od bifur »

Tak, tak. Sanie som daval dole ked som menil. Kup si radsej aj tesnenia pod sanie, mozu byt uz zatvrdnute..

Martin Pakandl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.05.2011 21:08

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od Martin Pakandl »

čau kluci, čtu tady vaše rady. mám čersvě Golf IV 1.6 16v a řeším stejný problém.
Abych odpověděl, čidlo klikovky, pokud se nemýlím opravte mně, je pod přítlačákem takže musíš sundat převodovku.
Včera sme s kamrádem vyměňovali těsnění klikové hřídele
obrázek :http://www.google.cz/imgres?imgurl=http ... 66&bih=542

Ppodle mně to čidlo snímá ozubené kolečko které je na tomto těsnění. Múžete mi někdo poradit v jaké polezo má být natočený motor když se instaluje to ozubené plechové kolečko, které je od výrobce zaaretované proti otočení.
Omlouvám se za složité vysvětlování , a doufám že tento dotaz sem patří, díky za pomoc.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od bifur »

Pozri si obrazok ktory som daval vyssie. Cislo 14 je to kolecko co cidlo snima a pod krytkou co ma cislo 32 je cidlo pekne pristupne. Staci dat dole krytku, povolit jednu skrutku co drzi cidlo a je cidlo vonku.. Vobec nemusis hybat prevodovkou.
Co sa tyka tvojej otazky pozicie pulzneho generatora (kolecko) a natocenia motoru, pomohlo by ti stiahnut si knihu v pdf "Jak na to Golf IV".

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

Zdarec, psal jsem tu už snad skoro všude ohledně mýho 1.6 16V 77kW G4. Problém je takový:

Za studena jede jako drak, krásně jde za plynem.

Za tepla 1800-2300ot cuká a při plném plynu "duní" jakoby motor špatně spaloval a nebo se do něj dostával nepoměr spalovací směsi.

měnil jsem: KLAPKU, LAMBDU, EGR, SVICKY, CIDLO TEPLOTY, KONTROLA CIDLA TLAKU SANI, POTENCIOMETR PLYNU OK, kontakty vseho vyčištěné, taky čidlo otáček vačky čisté. Žádná změna.
Taky jsem upravil filtrbox, aby nasával z masky studenej vzduch- minimální změna. Za tepla prostě jede hrozně. Na VAGU žádná chyba.

Nyní jsem se dověděl, že je ještě čidlo otáček klikovky!! To jsem vůbec netušil!!! Mohlo by to řešit můj problém? Prosím o každou radu, budu
vděčný, už mi to doslova pije krev, jak to za studena krásně jede a pak jako 105...ale pozor, od 4tis ot zase jede krásně...vše okolo 1500-4000 :evil: :evil:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
OndraV5
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 15.11.2010 14:50
Bydliště: Krucemburk, VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od OndraV5 »

Ahoj,

mám problém se svojí V5tkou, potřeboval jsem odjet, tak že nastartuji a nic, točila a točila a nenastartoval jsem :/ to jsem zkoušel asi tak 5x a pak jsem šlápnul na plyn a chytla, pak prostě celý týden v pořádku a na diagnostice byla sporadická chyba Snímač otáček, vymazala se a v pohodě.. Teď v pátek zase, přijedu, zastavím a za cca hodinu, že nastartuji a nic.. Zase v pohodě točí, ale nenastaruje... Po chvilce trápení, chytla... Dřív se mě stalo, že jsem nastartoval a hned zdechla nebo kolísaj otáčky.. Filtry jsou vyměněné krom tedy palivového... Co myslíte, kde by byla chyba.? Palivový filtr nebo nějaké čidlo otáček.??

díky moc za rady

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od djrix »

bifur: BTW,na co tam je vlastně ten snímač na vačce? Auto se mi chová přesně jak píšeš výše (řeším v jiném dredu),vypne se a zas naskočí (udělá o jednou za čas). Když jsem to byl projet na dálnici,ve vagu mi to ukazovalo 4950ot,ale otáčkoměr ukazuje skoro 5200,je to normální?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od bifur »

Teraz si ma dostal ;-) Musim si pozriet ktory snimac je na co. Jeden je na kluke a druhy na vacke. Jeden myslim riesi zapalovanie v spravnom predstihu (ktory ale este upravuje aj cidlo klepania) a druhy snimac tusim cas a dlzku vstreku a pod...

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

Taky by mě zajímalo, na co jsou tam dva a na co jsou :) :) Jestli to řeší můj problém..... U AEE jsem měl jen na vačce hallův snímač
a bez něj to nejelo absolutně vůbec....
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od bifur »

N AEE si mal asi este rozdelovac, ktory ti riesil predstih. Teraz ho riesi snimac na kluke ktory snima polohu pulzneho generatora a podla toho vie v akej polohe je piest. Ten na vacke zase vie v akom stave je hlava a ventily a podla toho vstrekuje..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“