kabelaz k zadnim repro

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
fragma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 22.09.2009 17:06
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od fragma »

Zdravim odborníky a prosím o radu... Chci si dát do auta zadní repro, ale nemám tam kabely. Mám 3dv. a nevim kudy ty kabely protáhnout, aby to nebylo nějak na čuníka. Za rady děkuji:)

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od duduh »

Máš autorádyjko s výstupem na 4 repra?Táhni to klasikou tam co vede i elektrika pod krytem prahu spolujezdce.Dá se to i středovým tunelem.Jestli to potáhneš zvlášť P a L stranu tak bacha u volantu ať se ti to nezamotá do kloubu.Dej tam ty umělohmotné rychlospojky a někde to uchytni.

Uživatelský avatar
fragma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 22.09.2009 17:06
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od fragma »

jo radio mam normalne na 4repro... zesik a podobnej cirkus tam davat nebudu... asi povedu kazdou stranu zvlast, pac se mi nechce rozdelavat celej stredovej panel.. a co vsechno musim oddelat? jsem totiz na manualni praci tak trochu Pat&Mat :X :D

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od Pasul »

Ahoj. Dodělat není třeba vůbec nic. Jen natáhnout kabeláž (2 vodiče ke každému reproduktoru) k místu, kde budou reproduktory. Není to vůbec nic složitého. Jen se poohlédni po návodu jak který plastový díl rozebrat, aby jsi nic nemusel kupovat nové.
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
fragma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 22.09.2009 17:06
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od fragma »

coz oddeklovat bych zvladnout mohl, ale uplne presne nevim, jak natahnu kabel od radia ke dverim, pak pod dverma uz tosnad pujde... to budu muset oddelat plasty pod volantem a u kasliku?

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od duduh »

Jestli jsi jak říkáš tehnický :negative: tak pro tebe to bude asi nejrychlejší tím středovým tunelem.Vyndáš autorádio,sundáš manžetu řadičky,vzadu povolíš středový tunel.Dírou po autorádiu spustíš kabely pro repro.Přes díru v popelníku prostrčíš kabel a táhneš jej až dozadu vedle řadičky pod kobercem.Nejlépe je pod tím kobercem si pomáhat při protahování nějakým elektrikářským drátem na který ty repro dráty izolačkou uvážeš. :roll: Jestli to budeš dělat "profi cestou" tak se z toho oj***š a budeš to dělat týden. A začíná to kastlíkem spolujezdce. Garantuji ti že se ti zde rozsype osvětlení kastlíku a to podle návodu nesložíš.Nezapomeň potom repro správně sfázovat (+ a -).

Uživatelský avatar
fragma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 22.09.2009 17:06
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od fragma »

jo diky, vypada to strasne, ale asi to bude nej. cesta... a az to budu mit vzadu u popelniku pod loketkou, pak to na hulvata dam pod koberecek? a ten stred. dil se povoluje kde a co s nim potom?:D

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od Pasul »

fragma píše:coz oddeklovat bych zvladnout mohl, ale uplne presne nevim, jak natahnu kabel od radia ke dverim, pak pod dverma uz tosnad pujde... to budu muset oddelat plasty pod volantem a u kasliku?
Vůbec se toho neboj. Na mojí Boře - Tahal jsem si napájení až od baterie do kufru. Toto mě vede levou stranou v prahu. A signálové kabely do dvou zesilovačů co mám v kufru pravým prahem. Dále potom spínání zesilovače. Instaloval jsem dva oválné reproduktory do zadního plata. Vše jsem to zvládl sám a v pohodě za jedno odpoledne i s cestou pro kabely a instalační materiál do obchodu.

Jediné co budeš potřebovat ty ja káblík (klasická dvojlinka nějakého středního průměru. Nepoužívej tkaničku. GM Electronic je v každém větším městě.) A kup nebo si stáhni knihu jak na to Golf4/Bora. Tam najdeš naprosto přesně postup rozebrání všeho co budeš potřebovat. Není to nic složitého.
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
fragma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 22.09.2009 17:06
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od fragma »

jak rikam, nejvic se bojim tahat ten kabel u volantu a okolo kasliku... jinak dik moc za rady... a jeste jedna vec, kolik metru toho kabelu?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od xerxes »

počítám tak že ti bude stačit cca 5metru kablu :wink:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od duduh »

To luki:5m je málo.Dáváš to přece 2x.Fragma vem metr a orientačně si změř trasu kerou to budeš dělat.Bude to celkem tak okolo 9m.Já to nikdy neměřím,beru to vždy z kluba a mám to již zakalkulované v ceně montáže.Měřím jen spešl káblík který začíná na ceně 45Kč/m ale to mne pak zajímá vždy jen koncová cena a nedělá se to tak často.Metry prostě zapomínám.Tvůj kábl není tak drahý tak raději kup víc.A jestli se rozhodneš jít tím prahem tak až se ti rozsype ta lampička u toho spolujezdce tak je zde návod na její složení.

http://www.vwgolf.cz/FAQDetail.asp?FAQID=" onclick="window.open(this.href);return false;{5B641728-EBEB-4AFE-9196-DD439AC69DB8}

:good: Tak se snaž ať ti to hraje.

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od StepanMatl »

Mám čtyřdveřového golfa a vzadu nejsou repráky, jen krytky. Jsou ve dveřích připravené alespoň konektory na repro, nebo to musím tahat celé od rádia?
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od duduh »

To StepanMatl: :? Sundat tapec zad. dveří spolujezdce a bude to jistota.Pak to bude jen překvápko.Já to musel tahat.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: kabelaz k zadnim repro

Příspěvek od tomakecTD »

Já to mám přesně tak. Mám doma repro, ale kabely nikde :D Čekám jen až bude teplo a hned to natáhnu :) :good:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“