Kvalita oleje Castrol

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od Milan8902 »

Ahoj,
dnes mi došel domů olej Castrol Edge 5W 40 pro PD. Známý mi říkal, že není Castrol jako Castrol, že se to pozná podle víčka. To hranatý s pečetí je ok a kulatý bez pečetě stojí za h....(polský olej). Tak jsem si objednal zde

http://www.autodilypeva.cz/autoduuly-pe ... je-Castrol" onclick="window.open(this.href);return false;

na obrázku je kanystr s tím dobrým víčkem, ale přišel mi domů s tím kulatým. Je na tom něco pravdy? Jinak dneska jsou pěkně vyčůraní, napíšou Made in EU!

Známý mi říkal, že někdo prej kvůli tomu polskýmu šmejdu zadřel motorku.

Dík Milan

Uživatelský avatar
mirda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 21.07.2009 15:17

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od mirda »

Prodával jsem oleje 12 let a vím,že nikdy se neví,odkud jaký olej je(až na výjimky).Pravda ale je ta,že si žádný výrobce nedovolil uvést na obal specifikace,aniž by to olej nesplňoval.Klidně ale lžou o tom,jestli je olej plně syntetický nebo polosyntetický.Dnes se většina olejů vyrábí trochu jiným způsobem než v minulosti a tak by vlastně toto označení používat neměli.Ale zvyk je železná košile.Takže jestli máš PD a na obalu, co jsi koupil je uvedena norma VW 505.01,tak se nemáš čeho bát.A co se týká životnosti oleje,tak jakmile se začne spotřebovávat,ubývat,tak ho můžeš ještě dolít i když lepší je ho vyměnit,protože je to známka ztráty některých vlastností.To ale neplatí u aut s předepsanými oleji 0W30 a 5W30,kde se počítá s poměrně velkým množstvím dolití mezi výměnami.
Starej dobrej golf II

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od Milan8902 »

Díky za názor.;-)

Uživatelský avatar
ondra-banov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 01.06.2008 19:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od ondra-banov »

Olej Castrol aď je z Polska nebo z Anglie je úplně stejný, ty blbosti co ti říká někdo, tak tomu nevěř.
Každý olej má svoji specifikaci SAE i VW kód a tím se musíš řídit. Tabulku najdeš na stánkách CASTROLU.
Ondra.
Prodej kvalitních náhradních dílů. http://www.hamar.cz

tomashrabek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.03.2012 10:23

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od tomashrabek »

Jak to zde čtu, mnozí si myslí, že stačí jen nalít olej se stejnou specifikací např 5W30 od jakéhokoliv výrobce. To bohužel není pravda.Míchat jdou při dolití všechny oleje se stejnou specifikací a v opravdové nouzi cokoliv co maže. Podstatnějším ukazatelem je norma.
Evropská je značena ACEA nebo API, toto je obecné značení,které ovšem málo kdo z výrobců uvádí, proto mnoho výrobců má uvedeny své normy Škoda normu VW 501 01 atd.Tato norma je určující, protože každý motor CR nebo PD má jinou a to je nutné vědět. V době filtrů pevných částic zvlášť, protože při nalití oleje se špatnou normou, dochází k jinému spalování a tvorbě částic, které zanáší filtr. Pokud lijete správnou normu, filtr se umí lépe samočistit vstříknutím nafty.
Málo kdo ví, že největším světovým výrobcem olejů do prvovýroby je německá značka FUCHS. Ta dodává koncernu VW (Audi, Seat, VW, Škoda), Volvo, BMW, Mercedes atd. všechny oleje, které plní při výrobě. Poté už je na každém dealerovi, jaký olej plní při prohlídkách. Nejčastěji bývá tak Shell a Castrol. Poslední jmenovaný je na žebříčku z mého pohledu nejméně pro mne potřebný. Castrol sám oleje nevyrábí, ale řekněme, že je to takový "míchač".
Každý olej se skládá z dvou složek, olej základní a aditiva. A právě například FUCHS si obě složky vyrábí sám a obě k sobě přesně pasují, kdežto Castrol základní olej kupuje.
Když jsem sháněl olej Fuchs, nalezl jsem bezva shop, kde mají dost skladem a ochotně poradí a mají spoustu věcí dalších :o)
Podívejte se sem http://www.xxx-xxx.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od Mára_VR6 »

Díky za vysvětlení pane vedoucí, ale reklamu si zde dělat nebudete :!:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Dravec 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.07.2011 21:15
Bydliště: Tábor

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od Dravec 2 »

Mezi rakouským ,německým nebo polským castrolem není žádný rozdíl akorát v ceně. Poláci sem tlačí
castrol ,ale i jiné oleje a mají na tom minimálni marži. Předražený castrol v české republice je pouze velkým business dovozce. Oleje Castrol jsou BP.
VW passat 2.0Tdi r.2012
VW Tiguan 1.4TSi r.2013

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od MKTech »

Není olej jako olej. Kvalita oleje se pozná nejlíp podle toho kolik ho motor sežere od výměny po výměnu. U jednoho výrobce to je od výměny po výměnu 1l u druhého nic. To druhé je správně.
Castrol jako takový má pouze jeden dobrý olej a to je olej převodový TAF-X jinak je to katastrofa akorát to ucpává sací koše hlavně u benzínových motorů.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od chonsicek »

pry nesežere nic.. jestli tady chceš poučovat, tak mluv ke konkretnimu motoru protože chci vidět jak ti přeplňovaný motor nesežere nic..
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od MKTech »

Např. Můj bývalý golf Golf IV 110Kw Motor ARL Castrol od výměny po výměnu to je 10tis KM 1.5L 5W40
Mobil 5W40 0.3L
Na servis nám jezdí auta co nevemou nic. TDI
Naposledy upravil(a) MKTech dne 15.03.2012 21:30, celkem upraveno 1 x.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od MKTech »

Tady pár fotek motoru který od novoty jezdil na Castrol ujel pouze 240tis Km
Přílohy
1.jpg
2.jpg
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od MKTech »

A nejsem sám. Ono se na věc dívá jako uživatel,spotřebitel a prodejce jinak a jako mechanik který vidí co to dokáže taky jinak. 22let v oboru.
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... ht=castrol
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od kanec.h »

Moje zkusenost je ze Castrol 10W-40 kdyz jsem na nej presel tak po ujeti cca 2000km byl znacne videt ubytek oleje !!nikdy jsem tenhle problem nemel!rikal jsem si Castrol neco autu dopreju a prd je celkem drahej a kupovat a dolivat NESMYSL !
Presel jsem zpet k Divinol 10W - 40 a jestli po celych 12 000 km jsem dolil 30dcl je hodne !

:good:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od Vecernicek »

Nějak nechápu a nevidím opotřebení, můžeš mi to vysvětit?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od Mára_VR6 »

tak to chce si zajít na oční :mrgreen: :potlesk:
Tak třeba hydroštely jsou v originále rovný :!:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“