Kontrolka (!) Vyřešeno str.6

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Watty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 869
Registrován: 23.01.2009 07:18
Bydliště: Praha-východ

Re: Kontrolka

Příspěvek od Watty »

Konektor :mrgreen:
.:VW nebo mastná tyč, není žádnej kompromis:.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Kontrolka

Příspěvek od DworiBak »

pokud se to taví tak je asi něco špatně že by přechodovej odpor :wink:

Uživatelský avatar
Angel@Devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 27.08.2009 11:35
Bydliště: StČ

Re: Kontrolka

Příspěvek od Angel@Devil »

DworiBak píše:pokud se to taví tak je asi něco špatně že by přechodovej odpor :wink:
..a z toho vyplývá? :mrgreen:
Golf IV TDi, 81kW, AHF ; :daz: Seat Toledo TSi (CBZ/77kW)
Projekční, konstrukční, zámečnické a zednické práce
ex: Octavia TDi, 81kW, ASV;

Uživatelský avatar
MAriusz
Člen klubu
Příspěvky: 46
Registrován: 03.03.2008 19:15

Re: Kontrolka

Příspěvek od MAriusz »

Zkusil bych sepodívat na brzdové obložení. Jestli máš desky z kontaktem opotrěbení.
Jak ti to zabliká tak ti to dělá ten kontakt v brzdové desce. Podívej se na to a uvidíš. Je to v předu na kole strana řidiče.
MAriusz
1.9TDI PD jenom 100 koniku

Uživatelský avatar
Mr.Dawid007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 18.12.2007 20:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka

Příspěvek od Mr.Dawid007 »

Hej jen tak mimochodem, jaktože ten jeden Golf hlásí něco o bezpečnostních pásech??? Já myslel že se tohle do čtverek nikdy nedávalo, nebo je to zas nějaký SAFETY tuning :lol:

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka

Příspěvek od bear »

umí to jednotka 3generace , napíše aby se řidič připoutal, a může i hlásit nepřipoutaného řidiče tím že svítí kontrolka na budíkách :wink:
Přílohy
IMG_9013.jpg

Uživatelský avatar
Mr.Dawid007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 18.12.2007 20:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka

Příspěvek od Mr.Dawid007 »

Jde tedy Maxidot 3. generace nakódovat, aby jen upozornil na připoutání se...? Protože pochybuju, že mám natažený čidlo na zapnutí pásu... Kdo mi to kdyžtak nakóduje...?

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Kontrolka

Příspěvek od Storm »

Tak v sedačkách bývají tlaková čidla se kterými to spolupracuje, ani nevím jestli se to do GIV dávalo, nebo to tady možná pracuje na jiném principu. 3. generaci mám, tak by se mi to taky líbilo, já sice na pásy nezapomínám, ale někteří spolujezdci občas jo.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Kontrolka

Příspěvek od vtuni »

nejsem si jistej ale u golfa Iv to funguje tuším stejně jak v příplatkové verzi favorita :mrgreen: ..tj funguje to jen na sedačku řidiče ... a na principu snímání množství navinutého pásu na navijáku..

laicky řečeno..když tam bylo navinuto všechno- skoro všechno tak to pípalo..když člověk ten pás popotáhl tak se to rozpojilo a bylo to zticha....
(vím o čem mluvím měl jsem to ve favoritovi..rv.93 s klimou :mrgreen: )
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Mr.Dawid007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 18.12.2007 20:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka

Příspěvek od Mr.Dawid007 »

:D Aha, takže žádnej konektor v tom zacvakávači pásu (to kde je ten červenej čudlík Press).

Řešilo se to tady na Passat B5.5 a stejný jak v Golfu, někdo má kontrolku a někdo ne, někomu to píše na dispeji, někomu ne.

Asi záleží jestli to budíky podporujou nebo ne.

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Kontrolka

Příspěvek od kayne »

Zdravím. Mám stejný problém. Když nastartuju a rozjedu se tak 3x pípne kontrolka s vykřičníkem a pak celou cestu bliká. Na ruční brzdu mám kontrolu s (P) takže zatáhlou ručku nemám. Jinak brzdové kapaliny mám dost a čidlo brzdové kapaliny je také v pořádku teďka o víkendu jsme to s Goauldem zkoušeli vyměnit a stejně to pořád bliká a píská. I když ten konektor od toho výčka u brzdové kapaliny odpojím tak to dělá takže to nebude problém s kapalinou ! Předem díky za rady čím by to mohlo být !?

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka

Příspěvek od Pasul »

KAYNE - V tomto případě se obávám, že se nevyhneš napíchnutí na diagnostiku a zjištění závady.
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Kontrolka

Příspěvek od Goauld »

Diagnostika nic nezjistila a navíc takovej problém neumí najít. Chce to spíš radu, co vyzkoušet, nebo na co se zaměřit.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kontrolka

Příspěvek od Skrat-G4 »

Furt to svítí a nechápu proč :x

Jinak tady popis kontrolky (!)
Brzdy: Když červená kontrolka vykřičníku v kolečku svítí, je to nejčastěji zcela banálně kvůli zatažené či neúplně povolené ruční brzdě; stává se, že ji nespustíte až dolů a kontrolka stále svítí. Pokud začne blikat – a ozve se trojí pípnutí nebo se rozsvítí i žlutý symbol ABS, je to mnohem větší problém. Musíte okamžitě zastavit a zkontrolovat hladinu brzdové kapaliny v nádržce. Ta mívá žluté víčko, žlutá je i kapalina, a je vždy blízko posilovače brzd (velký válec). Pokud klesla pod hladinu MIN, je lépe nejet dál a zavolat servis (pokud nemáte kapalinu na dolití). Pokud je kapaliny dost, ale kontrolka stále bliká, můžete jet pomalu a opatrně do servisu, myslete na to, že brzdy najednou mohou zeslábnout.
Naposledy upravil(a) Skrat-G4 dne 07.07.2012 06:59, celkem upraveno 1 x.

GolfIV 1.6SR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 25.05.2011 21:51

Re: Kontrolka (!)

Příspěvek od GolfIV 1.6SR »

mam stejný problém, svítí (!) i ABS( to svítí už rok...) , brzdovky je dost, oleje a vody taky...
Stále na to nemohu přijít a malinko se bojim s tím jezdit...

(ale v tomhle sněhu a sračkách, který teď jsou ani moc brzdy nepotřebuju - zatím... :) )

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“