Pomůže mi geometrie když mi tlučou ramena

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
martinsvitek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 17.06.2010 21:18
Bydliště: Litvínov

Pomůže mi geometrie když mi tlučou ramena

Příspěvek od martinsvitek »

Ahoj klubáci, sjíždí se mi guma u řidiče, její vnější strana a to celkem dost. Pomůže na tohle geometrie když mi trochu tlučou ramena na straně řidiče? Mám gumy 225/40/18. V servisu kde mi dělali převodovku a spojku, říkal borec že tlučou horní ramena, tlučou na levý straně ale nevím jestli obě horní, a když jsem byl na kanále tak na pravé straně u spolujezdce bylo víc volnější to nejspodnější rameno než to na straně u řidiče! Co vy na to? Pomůže tam geoška?
Dík Martin

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: Pomůže mi geometrie když mi tlučou ramena

Příspěvek od Danny »

martinsvitek píše:Ahoj klubáci, sjíždí se mi guma u řidiče, její vnější strana a to celkem dost. Pomůže na tohle geometrie když mi trochu tlučou ramena na straně řidiče? Mám gumy 225/40/18. V servisu kde mi dělali převodovku a spojku, říkal borec že tlučou horní ramena, tlučou na levý straně ale nevím jestli obě horní, a když jsem byl na kanále tak na pravé straně u spolujezdce bylo víc volnější to nejspodnější rameno než to na straně u řidiče! Co vy na to? Pomůže tam geoška?
Dík Martin
Ahoj,řeknu ti asi něco co jsi nechtěl slyšet..Vyměn si to co tluče a potom hod geometrii.A pokud to autíčko nebylo moc bouráno,tak si myslím,že už gumy sjíždět nebude..Podle mě má to ramínko vůli a může se ta guma smýkat..Proto se tam více odíra..

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Pomůže mi geometrie když mi tlučou ramena

Příspěvek od živočich »

Danny píše:
martinsvitek píše:Ahoj klubáci, sjíždí se mi guma u řidiče, její vnější strana a to celkem dost. Pomůže na tohle geometrie když mi trochu tlučou ramena na straně řidiče? Mám gumy 225/40/18. V servisu kde mi dělali převodovku a spojku, říkal borec že tlučou horní ramena, tlučou na levý straně ale nevím jestli obě horní, a když jsem byl na kanále tak na pravé straně u spolujezdce bylo víc volnější to nejspodnější rameno než to na straně u řidiče! Co vy na to? Pomůže tam geoška?
Dík Martin
Ahoj,řeknu ti asi něco co jsi nechtěl slyšet..Vyměn si to co tluče a potom hod geometrii.A pokud to autíčko nebylo moc bouráno,tak si myslím,že už gumy sjíždět nebude..Podle mě má to ramínko vůli a může se ta guma smýkat..Proto se tam více odíra..
sjíždění stím minmalizuješ,ale ůplně neodstraníš.Profil co tam máš je už nad možnosti seřízení podvozku.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Pomůže mi geometrie když mi tlučou ramena

Příspěvek od proche77 »

novy ramena,maš je v prdeli!!!!!!!! :smoke:

Uživatelský avatar
Luky Passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 20.03.2011 22:52
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: Pomůže mi geometrie když mi tlučou ramena

Příspěvek od Luky Passat »

mám taky profil 225/40 R18 a žádný problém se sjížděním gum a seřízením geometrie nemám, v tom problém nehledej ;)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Pomůže mi geometrie když mi tlučou ramena

Příspěvek od majkl1 »

Pokud bys měl velkou sbíhavost, tak se ti musí sjíždět obě kola stejně. Nejde aby se sbíhavosti jen jedna. Bude to buď vůlí v čepech nebo v odklonu, ale ten zas o moc nezměníš a nebo to bylo bouraný. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomůže mi geometrie když mi tlučou ramena

Příspěvek od Meggy »

jj jak píšou kluci, vyměn ramena a potom řeš geo
jestli máš KO víc jak dvě tak se vyplatí koupit celou sadu
případně se ozvi
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“