Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ!

Příspěvek od seabees »

majkl1 píše:To nerovnoměrné opotřebení destiček mívají na svědomí i zarezlé vodící tyčky. Rozhodně bych nedával new destičky jen na jednu stranu.
Řešil jsem to samé (ale na zadku) minulý týden. Vnější destička skoro jako v den, kdy jsem jí tam dával a vnitřní byla smetená až do půlky nosného plechu plus vydřený kotouč. Jezdím denně, prachovky byly v pořádku a přitom byly vodící tyčky tak zarezlé, že pomohlo až brutální násilí. I pístek nešel zamáčknout ani s originál nástrojem k tomu určenýmu. Zohýbal jsem ho jak párátko. Takže pístek ven. Nejhorší je, že ani důsledné odvzdušnění nebylo 100%. Když se koukneš do zadního pístku, je dutý s všelijakýma záhybama kvůli samoštelu a za nějakýma právě zůstávaj bublinky. Proto doporučuju odvzdušnit, projet a zase odzdušnit. Mě až na čtvrté odvzdušnění přestaly jít bublinky. Taky když jsem si už myslel, že nejde žádný vzduch, stačilo poklepat na třmen a hle - další vzduch.
Ty prachovky a těsnění musí sedět, takže opravdu máš asi sadu na jiné brzdy.
Na promazání a ošetření pístků a prachovek používej jen přípravky k tomu určené. Rozhodně ne, žádné WD spreje apod. Při brždění vznikají až několikaset stupňové teploty a běžná vazelína se speče.
Firma TRW vyrábí takovou kapalinu na ošetření všech součástek přicházející do styku s agresivní kapalinou. Vypadá to jako oční kapky. To vždy nakapu pod prachovky. Dále TRW dělá vazelínu na vodící tyčky - v takových sáčcích jak od na prezervativy. Stojí to pár korun, ale už to není úplně k sehnání, prej se to přestává distribuovat. :roll:
ty nám děláš hezkou reklamu :) :)

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ!

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Tak pánové dokonáno. Ještě jsem s tím nejel, ale skutečně jsem měl sadu na 54mm :-( Koupil jsem novej pístek, všeschno promazal pastou na brzdy všude a teď se už jen uvidí, jak strašně se mi to povedlo zavzdušnit. Co mi ale štve je, že už přestaly chodit bublinky a nakonec dvě malinkatý zase vyšly.. No nějakej vzduch tam jistě ještě bude :-(

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ!

Příspěvek od majkl1 »

Komu dělám reklamu? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ!

Příspěvek od seabees »

TRWčku :wink: já v tý firmě něco smolim :-)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ!

Příspěvek od majkl1 »

Ahá. Tak to vámpošlu fakturu za reklamu. :twisted: Apropo proč už se nedaj volně sehnat ty pytlíčky s vazelínou?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ!

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

majkl1 píše:Ahá. Tak to vámpošlu fakturu za reklamu. :twisted: Apropo proč už se nedaj volně sehnat ty pytlíčky s vazelínou?
Kašli na pytlíčky. Kup si tu od ATE.. Je to velká modrá tuba něco jako "Hydraulic bremse cosi" Nestálo to moc a je to obrovský..

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ!

Příspěvek od majkl1 »

Jenže mě stačí dva tři pytlíky na rok. Když bych sehnal tu pixlu, tak by mi z ní časem rostla tráva. Ale popřemýšlím. Časem si chci doma udělat dílnu s heverem, tak se to pak možná hodí. Přece jenom ku mě pár klubáků jezdí, tak to budou mít i s kontrolou a repasí brzd. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ!

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

majkl1 píše:Jenže mě stačí dva tři pytlíky na rok. Když bych sehnal tu pixlu, tak by mi z ní časem rostla tráva. Ale popřemýšlím. Časem si chci doma udělat dílnu s heverem, tak se to pak možná hodí. Přece jenom ku mě pár klubáků jezdí, tak to budou mít i s kontrolou a repasí brzd. :twisted:
Kdybys nebyl tak daleko, tak To půlku odmáčknu.. Je to fakt velký

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ!

Příspěvek od seabees »

majkl1 píše:Ahá. Tak to vámpošlu fakturu za reklamu. :twisted: Apropo proč už se nedaj volně sehnat ty pytlíčky s vazelínou?
vůbec nevim jaký pytlíčky myslíš páč já dělám v pobočce kde se vyrábí volanty

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ!

Příspěvek od Globettroter »

Ahoj , když jsme vyměnoval na zadku všechny gumičky(opravná sada ) tak jsem požil přesně věci k tomu určené takže zde to je:
1) Ate Plastilube (tím se mažou vnější plochy brzdového obložení které nemají styk s brzdovou kapalinou jako např: dosedací plošky na třmenu pro destičky - jsou to ty plošky po kterých pak jezdí destičky(samozřejmě nejprve důkladně očistit a já je ještě odmastil technickým lihem, Dále tohle mazivo používáme k namazání al jen velmi malého množství také na zadní stranu destiček proto, aby nepískali při brždění nebo nevydávali zvuky při tření o brzdový výleček.

2) TRW vazelína na brzdové válečky
kupoval jsem ji s kamarádem od firmy TRW- SYNTHESO GLK 1 v asi 5-ti gramových pytlíčcích za cca 20kč/ ks , anebo se dá koupit tuba myslim že 150gramů za cca 170kč. Tato vazelína se požívá na namazání brzdových válečků + vodících čepů + vnitřní strany gumových "nohaviček" na vodících čepech(vše však nejdříve odmastit technickým lihem který nepoškozuje tato gumová těsnění a snáší se s brzdovou kapalinou

Tak jsem to udělal já :wink:
zde je ještě nějaké povídání k tomuto tématu:
http://jenikovo.misto.cz/_MAIL_/zajimavosti/tipy_05.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

http://oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=8 ... 6d6cf9a0bf" onclick="window.open(this.href);return false;

budinec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 06.10.2009 21:12

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ

Příspěvek od budinec »

Po výmene zadných platničiek a kotúčov , mi stále niečo šuchoce na pravom zadnom kolese . Ručnou to nebude ( je odpojená ), kotúč som skúsil dať iný ( stále je to isté ). Čím by to mohlo byť : hadička ,strmeň sa zle uvolní ???? Už som z toho zúfalý : (((
VW Passat Variant 3C, 125kW, r.v.2009, R-line

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

budinec píše:Po výmene zadných platničiek a kotúčov , mi stále niečo šuchoce na pravom zadnom kolese . Ručnou to nebude ( je odpojená ), kotúč som skúsil dať iný ( stále je to isté ). Čím by to mohlo byť : hadička ,strmeň sa zle uvolní ???? Už som z toho zúfalý : (((
No a nebo přidřenej pístek Ti furt tlačí na kotouč. Pak ještě přihnutej krycí plech by to mohl bejt..

budinec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 06.10.2009 21:12

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ

Příspěvek od budinec »

Plech to nieje . Piestik som mal von - je ako nový , nieje pridretý .
VW Passat Variant 3C, 125kW, r.v.2009, R-line

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ

Příspěvek od živočich »

a co vodící tyčky třmenu ,chodí též volně !
Zdraví a sílu najdeš ve VW

budinec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 06.10.2009 21:12

Re: Passat B5 - opravná sada, mám to tam vůbec dávat. OREZLÉ

Příspěvek od budinec »

vyčistené , premazané
VW Passat Variant 3C, 125kW, r.v.2009, R-line

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“