problém s autorádiem

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
mikyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 24.06.2010 20:38
Bydliště: Rakovnicko

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od mikyna »

Tak jsem našel návod na zapojení od SONY
http://www.radiostar.cz/cdx-gt444u.html ... 4dvj8e7hv4

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od delong »

mikyna píše:Právě že jsem ho stahoval z netu a na tom co jsem dostal nebylo o nějakých drátech nic.Jen se ještě zeptam- když jsem zapojoval rádio, tak z auta vedly dva konektory s kabelama a to tak, že na jednom bylo myslim osm drátů a na druhém čtyři nebo pět. Na jakym z těch konektorů mam přehodit ty dráty a jak jsou teda barevně rozlišený?Daj se jen vytáhnout nebo je tam zális či jiné přichycení?Dík za radu.
8drôtov je pre reproduktory. 4alebo 5 drôtov je napájanie rádia a antény.

Tu si pozri podrobnosti http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=323

Áno farebne sú rozlíšené.
Áno dajú sa tie piny vytiahnúť niekde ja na tom ISO konektore aj zboku taká žltá vydlička treba ju do strany najprv povytiahnúť a potom ten pin sa dá vypinovať (vybrať von) najprv sa ten pin odistí je tam na ňom taká vylisovaná poistka proti povytiahnutiu treba ju opatrne zatlačiť a p otom ťahať von.Chce to určitý nácvik alebo použiť originál vypichovák len je drahý ale dá sa aj urobiť.Ak nevieš čo je vypichovák daj si do googla.

Uživatelský avatar
mikyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 24.06.2010 20:38
Bydliště: Rakovnicko

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od mikyna »

Tak už je to překopaný a rádio maká bez problémů. :rofl: Je to úplná sranda a nikdo v tom nehledejte žádnou vědu a černé konektory nechte konektorama.Pokud máte rádio jako já"SONY xplode", tak na těch kabelech co jste dostali k rádiu jsou dva dráty spojený obyč. spojema.Jen přehoďte žlutý drát na červený a opačně a bude to makat jako fík.Tak zatim se mějte. :yahoo:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od duduh »

To mikyna:Nevšímat drátů? Tak to bych chtěl vidět jak pak hraje v autí takový nesfázovaný audiosystém po výměně třeba repra.Nemluvě o nějakém tom neodrušeném 4kanále zesiku.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od delong »

mikyna píše:Tak už je to překopaný a rádio maká bez problémů. :rofl: Je to úplná sranda a nikdo v tom nehledejte žádnou vědu a černé konektory nechte konektorama.Pokud máte rádio jako já"SONY xplode", tak na těch kabelech co jste dostali k rádiu jsou dva dráty spojený obyč. spojema.Jen přehoďte žlutý drát na červený a opačně a bude to makat jako fík.Tak zatim se mějte. :yahoo:
Tak zo začiatku to asi sranda pre teba nebola :D Je vidieť že si celý heppy z toho že ti to maká :D ale aj tak o zapojení vieš prd :mrgreen: a elektrický prúd a napetie ti tiež isto nič nehovorí že :lol: . Poznal som aj ja takých borcov čo sa tiež tešili keď im to zahralo ale až dovtedy kým im z auta neostal upečený vrak :mrgreen: ono zapojiť a zapojiť je véééééľký rozdiel a hlavne keď to robí amatér :wink:

Kolega duduh ma už tak troška predbehol a vermi že má svetú pravdu.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od duduh »

Vážím si každého kdo má snahu si něco zapojit či opravit co se týče elrektriky ale když něco po někom dělám jako je na obrázku tak.......... :mrgreen: .... :baseball:..to je někdy opravdu tak na vyhoření autí
Přílohy
brabčí hnízdo.jpg

Uživatelský avatar
mikyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 24.06.2010 20:38
Bydliště: Rakovnicko

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od mikyna »

Tak vám to řeknu jinak.Místo toho, abych rozebral konektor jsem to přepojil rovnou na drátech co vedou k rádiu.Prakticky jsem udělal to co jste mi řekli, ale ne na konektoru,ale na kabelech k rádiu.Já jsem amatér a proto jsem se ptal ,jak na to a pokud vás baví si potom udělat z někoho srandu a mít debilní kecy, jenom proto, že napíše, jak si poradil jinak, tak to sorry, ale asi nemá cenu si sem psát o rady.Myslím si, že když mi tohle odsouhlasil i elektrikář, že je to zapojený dobře, tak v tom asi problém vy chytrý hlavičky nebude. A sory, že jsem vůbec něco psal, jelikož koukam, že jste fakt frajeři.Místo, aby jste napsali hele dobrý, nebo to radši překopej, tak máte akorát plnou hubu arogantních keců.Jinak ale dík.
Naposledy upravil(a) mikyna dne 16.06.2011 16:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mikyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 24.06.2010 20:38
Bydliště: Rakovnicko

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od mikyna »

duduh píše:To mikyna:Nevšímat drátů? Tak to bych chtěl vidět jak pak hraje v autí takový nesfázovaný audiosystém po výměně třeba repra.Nemluvě o nějakém tom neodrušeném 4kanále zesiku.

Se přijeď podívat, ale před tim se nauč číst, ať víš co jsem napsal a pořádně se podívej, jak jsou ty dráty udělaný na tom rádiu a vůbec v manuálu od SONY než začneš mít na někoho řečičky. Debilní, Kecat umí každej, ale poradit správně umí málo kdo.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od duduh »

To mikyna:Nikoho zde nechci zesměšňovat a urážet a dělat ze sebe machra.Citace ze dne 16.6.2011:Vážím si každého kdo má snahu si něco zapojit či opravit co se týče elrektriky.....Ze své praxe jsem viděl několik vyhořelých autí a právě kvůli vadné elektroinstalaci.Z toho 2 kousky po instalaci autorádijka.Jeden z nich byl i GIV totálně vyhořelí.Tedy tím obrázkem jsem chtěl jenom říci že je to na :baseball: :baseball: :baseball:
:? Jinak se podívej do dalších mých příspěvků (kterých tu je určitě dost) jestli tam někoho tedy urážím.
A když jsme u toho tvého SONY tak se tam přece nacvakne jenom přechotka SONY + DIN a nemusí se nic dobastlit.

Uživatelský avatar
mikyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 24.06.2010 20:38
Bydliště: Rakovnicko

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od mikyna »

To duduh:Tak to jsem rád, že si rozumíme.No právě to jsem myslel, ale jak říkám jsem amatér, tak jsem nevěděl, jak to napsat.Proto jsem psal, že ten kdo má rádio od SONY, tak si s tim nemusí dělat vrásky a překopávat konektory.Jinak tě zcela chábu, jelikož originalita některých lidí nezná mezí a nedochází jim, že to může vyhořet.Takovej magor já nejsem.Na to mam svojí Borču až moc v lásce.Hlavně je mojí srdeční záležitostí, takže dělat hovadiny ne-e.Jinak to nebylo myšleno jen na tebe, tak si to tolik neber.Dík.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od duduh »

:pleasantry: V klidu.
:fool: Promiň ale osobně mne dovede :mrgreen: nasrat akorát takové hovado jako včera na parkovišti kdy mi vyloupl ranou dveří zpětné zrcátko u spolujezdce.Naštěstí se zrcátku nic nestalo.Jéééé pane promiňte.Hovada!!!Nic jiného než neandrtálci.Dederón nažehlený.Kravaťák....končím a jdu na :drinks:

Uživatelský avatar
mikyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 24.06.2010 20:38
Bydliště: Rakovnicko

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od mikyna »

Jo tak přesně takový idioty taky miluju. Mě minulý rok očesalo nějaký hovado celý pravý bok s tim, že urval i nárazník.Myslíš si, že nechal vzkaz nebo počkal jestli se někdo neukáže? Ani omylem. Prostě se sebral a odjel.Nechal mi na památku ještě svůj lak na autě.Zatím se jinak měj a aspoň, že ti to dopadlo takhle.Mohlo být i hůř.

Uživatelský avatar
Kobrovnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 01.01.2013 12:48
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od Kobrovnik »

Ahoj,
o co de: Koupil jsem si golfíčka, bylo tam od mé koupě hozeno rádio Blaupunkt Miami CD72. Dnes jsem tam chtěl hodit nové rádio - Pioneer a po zapojení mi nejde podsvícení rádia a nejde zvyšovat/snižovat hlasitost. Zkoušel jsem prohodit kably na redukci,je na to přímo dělaná, jak tady píšete, ale když se mrknete na fotku, jak to nějaký koumák dělal, mám z toho trošku respekt a nerad aby mi auto vyhořelo. Co mi doporučíte? Je to vadou zapojení nebo reklamačka ?
Díky
Přílohy
Redukce, která byla v rádiu při koupi - Pioneer
Redukce, která byla v rádiu při koupi - Pioneer
Konektor podomácku nějak upraven
Konektor podomácku nějak upraven
Ještě z druhé strany
Ještě z druhé strany
Golf IV. 1.6 16V BCB + filtrbox

Uživatelský avatar
mikyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 24.06.2010 20:38
Bydliště: Rakovnicko

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od mikyna »

Dle mého mínění to nějaký čuně pěkně zbastlilo.Koukni do manuálu, jak by měli být správně zapojené dráty z auta a pak bych řešil teprve rádio.Většinou se to u Pioneera nepřehazovalo.U sony se to musí.Dala se tam max.ta jejich redukce a makalo.Nebo to zkus bez ní, jestli to jde napíchnout rovnou.Snad ti neradím nějakou kravinu,už si to až tak nepamatuji, ale za zkoušku nic nedáš.Buď to bude hned makat a nebo ne.V tom případě bych to řešil s elektrikářem.

Uživatelský avatar
Kobrovnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 01.01.2013 12:48
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s autorádiem

Příspěvek od Kobrovnik »

Tak jsem zde opět s nějakou radičkou pro ostatní. Reaguji na příspěvek viz. výše.
Rádio jsem reklamoval a je pravda, na Pioneeru nemusím nic přehazovat prostě zapojím a jedu bomby pecky. Bylo to chybou rádio. Dostal jsem nový kus a vše šlape jak má. Děkuji všem za rady ;-)

Tímto se chci omluvit i mému "neznámému" minulému majiteli golfíčka, zapojení je v pohodě, ikdyž to vypadá zvláštně :-)
Golf IV. 1.6 16V BCB + filtrbox

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“