Lambda sonda nebo katalyzator ?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
KatyKaty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.06.2011 17:04

Lambda sonda nebo katalyzator ?

Příspěvek od KatyKaty »

Dobry den, vlastnim VW Golf 4, pred casem mi zacala svitit kontrolka motoru, po napojeni na diagnosticky pristroj zmizela a po case se opet rozsvitila. Zvysila se spotreba, prvnich par kilometru mi ukazuje kolem 23 l/ 100 km. Znovu jsme napojili auto na pristroj, ale tam se neobjevilo co je konkretne spatne. :? Bud se jedna o katalyzator nebo lambda sondu. Nekdo mi dokonce tvrdil, ze je mozne jezdit bez katalyzatoru. Je to mozne ? I po tom co by se vymenila Lambda sonda?
Nevi nekdo kolik me obe veci budou stat, pokud bude treba je vymenit?
Predem dekuji za odpoved... :)

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Lambda sonda nebo katalyzator ?

Příspěvek od matasimek »

a co teda psala diagnostika??

KatyKaty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.06.2011 17:04

Re: Lambda sonda nebo katalyzator ?

Příspěvek od KatyKaty »

pry to ukazovalo, ze je neco spatne s katalyzatorem. ale nic konkretniho. spotreba se po kazdem nastartovani zvysuje. uz to ukazuje 30l/100km. asi po 2 km zacne klesat...

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Lambda sonda nebo katalyzator ?

Příspěvek od matasimek »

určitě to napsalo kod zavady a konkrétněji co?? kat není součást diagnostiky, (nevedou do něj dráty)

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: Lambda sonda nebo katalyzator ?

Příspěvek od VW-DEANE »

Mám takú prosbu, kamoš má Opel Omegu 2 liter 85kw rok 1997. Motor nechce do otáčok, menil lambda sondu, niekto mu to poradil, teraz mu to zase robí, boli sme pod autom a fučalo z pletenca. Skúsili sme ho zavaliť do al fólie ale to nepomohlo. Ak má niekto nejaký tip či je to katalyzátorom alebo??? Do toho vraku sa neoplatí investovať tak nejako lacno to opraviť aby sa toho buď mohol zbaviť alebo ešte rok pojazdiť. Nebudem sa kôli tomu registrovať kamsi do opel klubu. Za koľko sa dá zohnať nejaký lacný univerzálny kat?
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“