Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od libero1071 »

je to fakt zaujímavé :sorry:

Uživatelský avatar
bombi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.02.2010 17:13
Bydliště: Košice

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od bombi »

lubomt píše:nestiham pozerat vsetky sekcie....Tato mi usla.
Maloktora prevodovka ma rovnaku hladinu oleja pri zaradenom P a D. Zvacsa plati, ze ked mas PARKING, tak prevodovka netaha olej do prevodoveho stupna a oleja je napr.nad mierku. Ak prevodovka ma mierku. Ked nema a mierku mas kontrolny srob, tak olej Ti pri kontrole vyteka von. Ak si vypustil, das tam mozno 2ltr a uz prevodovka viac nechce. Akonahle das D, behom par sekund sa hladina oleja v olejovej vani alebo teda celkovo v prevodovke znizi natolko, ze olej je len na spicke mierky. Ak nie je mierka, "zrazu" ti ide doliat dalsich par litrov, pokial zase nevyteka von /alebo si nenamerias na max/. Napr.dnes co sme robili repas prevodovky Jeep Wrangler Rubicon, ta nereagovala na to ci ma D alebo P. Slo tam az 12,5ltr oleja. najprv 11ltr, po kontrolnej jazde dalsi 1,5ltr. Potrebuje sa totiz akoby "odvzdusnit" jazdou

Pekne diplomaticky vyhybavá odpoved. :!: :!: :!:

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od libero1071 »

bombi: tuším si mi čítal myšlienky :good:

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od lubomt »

chyba sa na beton nestala. Po vymene oleja sa ide na testovaciu jazdu a znova sa kontroluje.
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od lubomt »

bombi píše:
lubomt píše:nestiham pozerat vsetky sekcie....Tato mi usla.
Maloktora prevodovka ma rovnaku hladinu oleja pri zaradenom P a D. Zvacsa plati, ze ked mas PARKING, tak prevodovka netaha olej do prevodoveho stupna a oleja je napr.nad mierku. Ak prevodovka ma mierku. Ked nema a mierku mas kontrolny srob, tak olej Ti pri kontrole vyteka von. Ak si vypustil, das tam mozno 2ltr a uz prevodovka viac nechce. Akonahle das D, behom par sekund sa hladina oleja v olejovej vani alebo teda celkovo v prevodovke znizi natolko, ze olej je len na spicke mierky. Ak nie je mierka, "zrazu" ti ide doliat dalsich par litrov, pokial zase nevyteka von /alebo si nenamerias na max/. Napr.dnes co sme robili repas prevodovky Jeep Wrangler Rubicon, ta nereagovala na to ci ma D alebo P. Slo tam az 12,5ltr oleja. najprv 11ltr, po kontrolnej jazde dalsi 1,5ltr. Potrebuje sa totiz akoby "odvzdusnit" jazdou

Pekne diplomaticky vyhybavá odpoved. :!: :!: :!:
TO NEBOLA VYHYBAVA ODPOVED !!! TO BOL HOLY CISTY FAKT !!!
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od libero1071 »

lubomt píše:chyba sa na beton nestala. Po vymene oleja sa ide na testovaciu jazdu a znova sa kontroluje.
to ale potom musíš zasa čakať,než ti prevodovka vychladne na kontrolnú teplotu a teraz pri týchto vonk.teplotách to zaberie času a času..či máš na to nejaký fígel??

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od lubomt »

Pokial je vonka chladno, za 1-2km ju nezohrejes. Ak je horuco a horuca, tak musis pockat. Niekedy sa dolieva aj 5x, kym nema dost. Samozrejme, teplota o 5-10st ma minimalny vplyv na hladinu oleja. No a teraz dajte vy, ako to robite. My sme ich uz robili vela a žiadna nikdy nelahla, ani pri vymene oleja ani pri oprave.
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od GeneHawkins »

To by mě zajímalo, když je horúca, proč musíš počkat. Nemůžeš to měřit na studené v zimě, protože ten olej nesteče. Ale proč by mělo vadit, že je horúca?

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od lubomt »

GeneHawkins píše:To by mě zajímalo, když je horúca, proč musíš počkat. Nemůžeš to měřit na studené v zimě, protože ten olej nesteče. Ale proč by mělo vadit, že je horúca?
Olej stecie, to sa neboj. Ale uniklo Ti, ze olej sa meria pri beziacom motore a tym aj bezi olejova pumpa v automate.Olej ked je studeny ma trochu mensi objem ako horuci. Kedze je v tejto prevodovke komplet 12-13ltr, robi to par deci,co je dost. Ak ju plnis cez VAS, tak ked je horuci, ani ta dalej diagnostika nepusti, teda naplnit mozes ale VAS ta posle niekde kade lahsie
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

farkihome
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13.02.2011 23:07

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od farkihome »

tak, tak. ja som si dal kontrolovat v BA u "odbornikov" olej v AT prevodovke, pricom tento bol uplne vrely. hned po otvoreni srobu z nej vytieklo 7 dcl oleja. a typek si medlil ruky, ze urcite toto bola chyba trhania pri radeni. podotykam ze po nastartovani ani neprebehli rychlosti a dokonca to merali pri zaradenom N-ku. slak ma isiel trafit.

v 3.0 TDI BKS (prevodovka Aisin Warner) sa kontroluje pri teplote 35°C, pricom zdvihne auto, nastartuje motor, preradi sa cez vsetky rychlosti (v kazdej je potrebne nechat zaradene aspon 2 sekundy), potom treba zaradit P a az potom sa otvori napustaci srob (ten vacsi). vytecie trochu oleja z kontrolneho srobu a cca. po 30 sekundach z prevodovky jemne kvapka olej. ak nie, treba doplnit. potom uz len dat naspat napustak a az potom vypnut motor. cely cas by mala byt teplota oleja okolo 35 - 40°C. dufam, ze ma lubomt nezvozi. ;)

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od lubomt »

My robime kontrolu vzdy pri D ale nech si kazdy robi ako chce. Ale kontrola sa robi malokedy, pokial netecie olej, teda nevidno nejaky unik. Samozrejme je dobre dat aj R popr. 3,2,1 nech sa olej dostane vsade. Pri oprave prevodovky kedy sa cela rozobera a meni sa menic malokedy sa da prevodovka naplnit na prvy raz okrem niektorych typov.
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

farkihome
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13.02.2011 23:07

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od farkihome »

pri prevodovke AW TF-60SN, co je v Touaregu 3.0 TDI, sa kontroluje pri zaradenom P. pri zaradenom D z toho tece jak blazon. tak pise aj ELSA.

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od lubomt »

farkihome píše:pri prevodovke AW TF-60SN, co je v Touaregu 3.0 TDI, sa kontroluje pri zaradenom P. pri zaradenom D z toho tece jak blazon. tak pise aj ELSA.
Tak potom si to nikdy nerobil. Ked mi to ukazes, dam Ti sfleku na ruku 1000eur. Chalani, Vy si myslite , ze si tu robim asi srandu,ze? Nikdy na ziadne forum som nenapisal blud a to prispievam nie len na toto,ale aj BMW,AUDI,AUTOBAZAR a DIESELPOWER... Toto pise aj u inych tiptronic prevodovkach ze pri P ale nerobi sa to tak,zvacsa pri D. Ale kazdy nech si robi ako chce.
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

farkihome
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13.02.2011 23:07

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od farkihome »

lubomt píše:
farkihome píše:pri prevodovke AW TF-60SN, co je v Touaregu 3.0 TDI, sa kontroluje pri zaradenom P. pri zaradenom D z toho tece jak blazon. tak pise aj ELSA.
Tak potom si to nikdy nerobil. Ked mi to ukazes, dam Ti sfleku na ruku 1000eur. Chalani, Vy si myslite , ze si tu robim asi srandu,ze? Nikdy na ziadne forum som nenapisal blud a to prispievam nie len na toto,ale aj BMW,AUDI,AUTOBAZAR a DIESELPOWER... Toto pise aj u inych tiptronic prevodovkach ze pri P ale nerobi sa to tak,zvacsa pri D. Ale kazdy nech si robi ako chce.
nuz, tak mam asi 1000 k dobru. :D aspon bude na opravu supatkovej skrine. ;) Lubo, robil som to 2 tyzdne dozadu podla elsa, podla VIN a ked som preradil z P do D z prevodovky vytieklo ale dobrych 0,5 litra oleja. nechcem sa hadat, nesiaham ti ani po clenky, ale toto sa mi fakt stalo. podotykam, ze fakt nie som ani zdaleka taky odbornik ako ty, takze klopim usi. skor ma zaujima co hovoris na tu opravnu sadu z USA, co robi Sonnax?

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Automatická převodovka - kontrola / doplnění oleje

Příspěvek od lubomt »

farkihome píše:
lubomt píše: Tak potom si to nikdy nerobil. Ked mi to ukazes, dam Ti sfleku na ruku 1000eur. Chalani, Vy si myslite , ze si tu robim asi srandu,ze? Nikdy na ziadne forum som nenapisal blud a to prispievam nie len na toto,ale aj BMW,AUDI,AUTOBAZAR a DIESELPOWER... Toto pise aj u inych tiptronic prevodovkach ze pri P ale nerobi sa to tak,zvacsa pri D. Ale kazdy nech si robi ako chce.
nuz, tak mam asi 1000 k dobru. :D aspon bude na opravu supatkovej skrine. ;) Lubo, robil som to 2 tyzdne dozadu podla elsa, podla VIN a ked som preradil z P do D z prevodovky vytieklo ale dobrych 0,5 litra oleja. nechcem sa hadat, nesiaham ti ani po clenky, ale toto sa mi fakt stalo. podotykam, ze fakt nie som ani zdaleka taky odbornik ako ty, takze klopim usi. skor ma zaujima co hovoris na tu opravnu sadu z USA, co robi Sonnax?
divne, nam to vzdy funguje tak ako som napisal, preto som si uplne isty. Klopit usi nemusis, kazdy vie nieco ine :D . Som Ti pisal SZ, mam lacnejsie riesenia a hlavne nie je kedy ich robit. Robime este len od 8-eho a uz teraz mame cely buduci tyzden plny
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Odpovědět

Zpět na „Touareg“