Dodělání DO k centrálu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Mr. Death píše:Tak nečekaná zrada, nemůžu přihlásit novou dálku, ta hodnota 01 vždycky chodí chybu. To vypadá, jako kdyby tahle komfortka nezvládala tyhle dálky a uměla jenom vajíčka...
Napis co mas za komfortku a za dalku (cisla dilu), mrknu na kompatibilitu.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

Číslo klíče je 3D0 959 753 P, je na 433MHz. Číslo komfortky zjistím hned zítra, teď se k ní nedostanu...

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

Tak číslo té komfortní jednotky je 1J0 959 799 Q verze 2H Zentral-SG Komf. 0001. Stačí to takto nebo mám vyčíst ještě něco?
Na té stránce 01 je vždycky chyba, i když dám vyčíst. Nepomohlo ani na 00 uložit změny a tím v podstatě ty dálky vynulovat. Napadá mě akorát, že to nejde přes VAG-COM 304 nebo přes K-Line kabel a potřbuju HEX-CAN.
Jinak by mě strašně zajímalo, jak by se přihlásilo po ztrátě nový vajíčko, když to takto nejde...

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Mr. Death píše:Tak číslo té komfortní jednotky je 1J0 959 799 Q verze 2H Zentral-SG Komf. 0001. Stačí to takto nebo mám vyčíst ještě něco?
Na té stránce 01 je vždycky chyba, i když dám vyčíst. Nepomohlo ani na 00 uložit změny a tím v podstatě ty dálky vynulovat. Napadá mě akorát, že to nejde přes VAG-COM 304 nebo přes K-Line kabel a potřbuju HEX-CAN.
Jinak by mě strašně zajímalo, jak by se přihlásilo po ztrátě nový vajíčko, když to takto nejde...
No, tak myslim ze je to jasny - verze 799 Q NEUMI DALKU! Ja predelaval komfortku a tuhle (799 Q) jsem tam mel, misto ni jsem musel dat tu co umi DO, coz je 799 AH (starsi, 433MHz) nebo 799 B (novejsi, 434MHz). A ten klic s DO "3D0 959 753 P" stejne nevim jestli nakodujes, nejde jen o frekvenci, ale i o zpusob kodovani. Ke komfortu II.generace (tj. komfortka 799 AH) parti bud "1J0 959 753 A" nebo "1J0 959 753 N", u ostatnich nerucim za funkcnost.

A pokud ti ta dalka treba nekdy DRIV fungovala, tak nejspis bude vybrakovanej klic, napasovana do nej jina dalka (treba RJ CZ KEY) a v aute budes mit dalsi prijimac.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

K tomu autu jsou dvě vajíčka (model 7777), který fungují od začátku. Jsou přímo VW a u servisní knížky je k nim i manuál. Nepředpokládám, že by to byla nějaká dodělávka, zvlášť když umí stahovat i okna.
Právě proto jsem předpokládál, že je tam správná komfortka a vůbec jsem nepátral po tom, jestli je ta komfortka vyhovující...
Strašně by mě zajímalo, jak ty dálky k tomu autu dostali...

Tak jsem ještě zapátral, kód toho vajíčka je 1J0 054 602 a přihlášení nové dálky se provádí přes nějaký DIP switche, ale ty netuším, kde jsou a hlavně asi nebudou fungovat s tím vystřelovákem...
Naposledy upravil(a) Mr. Death dne 18.11.2006 12:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Mr. Death píše:K tomu autu jsou dvě vajíčka (model 7777), který fungují od začátku. Jsou přímo VW a u servisní knížky je k nim i manuál. Nepředpokládám, že by to byla nějaká dodělávka, zvlášť když umí stahovat i okna.
Právě proto jsem předpokládál, že je tam správná komfortka a vůbec jsem nepátral po tom, jestli je ta komfortka vyhovující...
Strašně by mě zajímalo, jak ty dálky k tomu autu dostali...
To ze komfortka 799 Q neumi dalku je jiste, fakt, ze mas jeste nejakej dalsi system v aute, kterej je pripojenej na komfortku je vec druha... at uz je od VW nebo jineho vyrobce.

A stahovani oken umi jakakoliv DO - pripoji se mezi zamek a komfortku prednich dveri, takze je to jakoby jsi drzel klic v poloze zamknuto/odemknuto (=ovladani oken)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

Jo, už jsem to zjistil, jak to mají vyřešený u VW (viz. předchozí post). Ani si nemyslím, že by to byla nějaká dodělávka, spíš je to prostě starší model dálky (určitě se dával do předchozí generace), který nacpali i do tohoto auta a je řešen trochu jinak, ale spolupracuje s komfortkou.

Uživatelský avatar
Peta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peta »

Tomm píše:
To ze komfortka 799 Q neumi dalku je jiste, fakt, ze mas jeste nejakej dalsi system v aute, kterej je pripojenej na komfortku je vec druha... at uz je od VW nebo jineho vyrobce.

A stahovani oken umi jakakoliv DO - pripoji se mezi zamek a komfortku prednich dveri, takze je to jakoby jsi drzel klic v poloze zamknuto/odemknuto (=ovladani oken)
Mám Boru r2000 s DO, 4x okna, klíčem lze okna otevřít/zavřít. DO nikoli. V servisu řekli - nelze naprogramovat. Mají pravdu popř. pomůže nějaká úprava výše zmíněná (zatím netuším co a jak kam propojit :-) ) ?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Peta píše:
Tomm píše:
To ze komfortka 799 Q neumi dalku je jiste, fakt, ze mas jeste nejakej dalsi system v aute, kterej je pripojenej na komfortku je vec druha... at uz je od VW nebo jineho vyrobce.

A stahovani oken umi jakakoliv DO - pripoji se mezi zamek a komfortku prednich dveri, takze je to jakoby jsi drzel klic v poloze zamknuto/odemknuto (=ovladani oken)
Mám Boru r2000 s DO, 4x okna, klíčem lze okna otevřít/zavřít. DO nikoli. V servisu řekli - nelze naprogramovat. Mají pravdu popř. pomůže nějaká úprava výše zmíněná (zatím netuším co a jak kam propojit :-) ) ?
Pokud mas originalni DO (v klici), tak to lze doprogramovat, musi se pres vag zmenit par udaju v komfortni jednotce, je na to specialni software. Umi to tu nekolik klubaku, napr. MKtech...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Zajic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Teplice

Re: Dodělání DO k centrálu

Příspěvek od Zajic »

Ahoj,
chci se zeptat, mám DO (vystřelovací klíč) a když odemknu dálkou tak mi zablikají 2x blinkry, když zamykám tak mi blinkry nebliknou, v komfortní jednotce to ale aktivované je.
A nemůžete jsem prosím vás dát návod jak aktivovat zavírání oken přes DO. Díky

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Dodělání DO k centrálu

Příspěvek od Mr. Death »

Zajic píše:Ahoj,
chci se zeptat, mám DO (vystřelovací klíč) a když odemknu dálkou tak mi zablikají 2x blinkry, když zamykám tak mi blinkry nebliknou, v komfortní jednotce to ale aktivované je.
A nemůžete jsem prosím vás dát návod jak aktivovat zavírání oken přes DO. Díky
Ten postup je ve FAQ, hledej šmudlo, ale pokud nemáš kabel do COM portu, tak po tom ani nepátrej...

Uživatelský avatar
Zajic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Teplice

Re: Dodělání DO k centrálu

Příspěvek od Zajic »

Tak už jsem to našel, je to ten německý návod, a jde přes VAG-COM a sedí to heslo? Kabel mám.

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání DO k centrálu

Příspěvek od maweric »

Tomme

mohu tě poprosit :oops: chci si dodělat DO origi, mám klíč 434MHz třítlačítko od Nalima auto je 12/01 (tuším že 2,5 gen komfort :roll: ) jakou komfortku si musím sehnat, když mám - el.okna, AC a teď budu páchat POLODOT :?: jinak schéma na to zapojení druhého konektru do komfortky by jsi mi sem hodil? tuším že jsi psal zapojení jen - sirény, antény a kapotového spínače je to pravda :roll: :D předem děkuji za pomoc

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Dodělání DO k centrálu

Příspěvek od Mr. Death »

Druhý konektor od komfortky je v té staré komfortce, takže není ani moc důvod znát jeho zapojení.
Komfortku musíš koupit podle generace, jakou tam máš teď.
Jinak si myslím, že vyčerpávající odpovědi na tohle téma jsou ve FAQ...

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re:

Příspěvek od GolfinoIV »

Tomm píše:
Mr. Death píše:Tak číslo té komfortní jednotky je 1J0 959 799 Q verze 2H Zentral-SG Komf. 0001. Stačí to takto nebo mám vyčíst ještě něco?
Na té stránce 01 je vždycky chyba, i když dám vyčíst. Nepomohlo ani na 00 uložit změny a tím v podstatě ty dálky vynulovat. Napadá mě akorát, že to nejde přes VAG-COM 304 nebo přes K-Line kabel a potřbuju HEX-CAN.
Jinak by mě strašně zajímalo, jak by se přihlásilo po ztrátě nový vajíčko, když to takto nejde...
No, tak myslim ze je to jasny - verze 799 Q NEUMI DALKU! Ja predelaval komfortku a tuhle (799 Q) jsem tam mel, misto ni jsem musel dat tu co umi DO, coz je 799 AH (starsi, 433MHz) nebo 799 B (novejsi, 434MHz). A ten klic s DO "3D0 959 753 P" stejne nevim jestli nakodujes, nejde jen o frekvenci, ale i o zpusob kodovani. Ke komfortu II.generace (tj. komfortka 799 AH) parti bud "1J0 959 753 A" nebo "1J0 959 753 N", u ostatnich nerucim za funkcnost.

A pokud ti ta dalka treba nekdy DRIV fungovala, tak nejspis bude vybrakovanej klic, napasovana do nej jina dalka (treba RJ CZ KEY) a v aute budes mit dalsi prijimac.
Tomme a proc si daval 799Q a ne 799AH a ne 799B
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“