Vybijení baterie?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od Mraca »

Currahee píše:V pohodě do 14,5V a baterku změř zátěžákem nebo ACT meterem a reklamuj, pokud je ještě v záruce. Možná se rozpadla některá deska a zkratovala článek. Jen tak náhodou, neotočil jsi tu baterku na bok nebo dnem vzhůru? Pak by to bylo celkem jasný :wink:
Jeste sem to nemeril, ale predpokladam, ze napeti bude okolo 9V nebo jeste mensi. Jinak sem s ni nikterek nehejbal a uz vubec sem ji neotacel :mrgreen: Jenom sem ji nabil a za dva dny je opet KO :?
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od Currahee »

No, tak jak jde pod 10,5V bez zátěže (odpojená) tak je KO a pokud vydrží nabitá jen dva dny, tak je v ní svod. Reklamuj nebo recykluj a kup novou. Aku musí vydržet od 4 do 8 a více let, pokud je dobíjení a všechno v pořádku. Jinak nejvíc aku trpí v zimě na krátké vzdálenosti :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od ZOkYN »

Zdar klubáci, poslední dobou můj páša víc stojí, než jezdí ( fin. tíseň) a v posledních 14 dnech jsem s autem vyjel vždy jednou týdně a pokaždé to při pokusu o nastartování nechytlo(ani se to neotočilo, zámek u řidiče, jsem musel otevřít klíčem..). Když jsem sehnal někoho, kdo by mi to přes kabely nastartoval, tak stačilo 5 vterřin dobíjení a hned to naskočilo. Dnes jsem byl za servisákem, řekl jsem mu jaký mám problém, tak baterku přeměřil a říkal, že je ok ! Poradil, ať jí dobiju, dal jsem jí na nabíječku a ukazovala jeden dílek před 0. cca. 3 hoďky to dobíjelo, na baterii exide Premium mám takový okýnko, který dle barvy ukazuje (zelená=ok, černá= recharge, bílá=test) před nabitím i po nabití stále ukazuje černou. Takže teď jsem toho jelen. nevím jestli baterie, nebo mi někde uniká napětí ? A ještě jeden takový hloupý dotaz, kde přesněji najdu odtokové kanálky? Abych se podíval a popř. je vyčistil... Jinak pod baterkou bylo čisto.. Jaký je přístup k těm kanálkům? dík

Jinak baterii mám tuto: http://www.battery-import.cz/autobateri ... 12v--ea722" onclick="window.open(this.href);return false; a je tam cca. 3 roky.

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od živočich »

ZOkYN píše:Zdar klubáci, poslední dobou můj páša víc stojí, než jezdí ( fin. tíseň) a v posledních 14 dnech jsem s autem vyjel vždy jednou týdně a pokaždé to při pokusu o nastartování nechytlo(ani se to neotočilo, zámek u řidiče, jsem musel otevřít klíčem..). Když jsem sehnal někoho, kdo by mi to přes kabely nastartoval, tak stačilo 5 vterřin dobíjení a hned to naskočilo. Dnes jsem byl za servisákem, řekl jsem mu jaký mám problém, tak baterku přeměřil a říkal, že je ok ! Poradil, ať jí dobiju, dal jsem jí na nabíječku a ukazovala jeden dílek před 0. cca. 3 hoďky to dobíjelo, na baterii exide Premium mám takový okýnko, který dle barvy ukazuje (zelená=ok, černá= recharge, bílá=test) před nabitím i po nabití stále ukazuje černou. Takže teď jsem toho jelen. nevím jestli baterie, nebo mi někde uniká napětí ? A ještě jeden takový hloupý dotaz, kde přesněji najdu odtokové kanálky? Abych se podíval a popř. je vyčistil... Jinak pod baterkou bylo čisto.. Jaký je přístup k těm kanálkům? dík

Jinak baterii mám tuto: http://www.battery-import.cz/autobateri ... 12v--ea722" onclick="window.open(this.href);return false; a je tam cca. 3 roky.
pokud servisák měřil baterku přes záťěžak a ukázalo OK,tak ti někde utíka napětí.To pak musíš vložit ampérmetr a zkouknout co se tam kde děje.
Odtokový kanál je cirka pod baterkou a pod posilovačem brzd.Je to taková gumová průchodka.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od ZOkYN »

V pojistkové skříni, co je na levé straně palubky, tak jsem po proměření problém nenašel... Auto nebylo ještě na VAGu, co dál?

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od Currahee »

Dobíjení 3 hodiny nestačí. Pokud dává nabíječka 5A nabil jsi 15Ah a pokud dává 10A nabil jsi 30Ah. Baterka bývá kolem 70-80Ah. Jak jí sevisák měřil? Pokud jen napětí na špuntech a bez zátěže, tak to je na prd. Baterka která je totálně v háji, klidně může mít 12,5V, ale jak na ní připojíš jednu blbou žárovičku, tak spadne na 2V. Nabíjej jí aspoň přes noc a pak změř s rozsvícenými světly, pak teprve uvidíš pokles napětí a z něj už jde odhadnout její stav. Jinak multimetr zkus připojit, přepnutý na proud, mezi špunt a kabel a změříš odběr v klidovém stavu (všechno musí být vypnuté a světýlko v interieru taky) a hlavně nic nezapínej, jinak to multimetr nevydrží a lupne v něm pojistka :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od ZOkYN »

Currahee píše:Dobíjení 3 hodiny nestačí. Pokud dává nabíječka 5A nabil jsi 15Ah a pokud dává 10A nabil jsi 30Ah. Baterka bývá kolem 70-80Ah. Jak jí sevisák měřil? Pokud jen napětí na špuntech a bez zátěže, tak to je na prd. Baterka která je totálně v háji, klidně může mít 12,5V, ale jak na ní připojíš jednu blbou žárovičku, tak spadne na 2V. Nabíjej jí aspoň přes noc a pak změř s rozsvícenými světly, pak teprve uvidíš pokles napětí a z něj už jde odhadnout její stav. Jinak multimetr zkus připojit, přepnutý na proud, mezi špunt a kabel a změříš odběr v klidovém stavu (všechno musí být vypnuté a světýlko v interieru taky) a hlavně nic nezapínej, jinak to multimetr nevydrží a lupne v něm pojistka :wink:

Tak to už jsme s kámošem taky měřili.... a odběr v klidovém stavu cca. po 20 min. když je vše vypnuté byl 0,52 A a v pojistkové skříni jsme žádný únik nenaměřili...

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od Currahee »

8O 520mA??!! Tak to už je moc. Někde máš svod nebo neoriginál spotřebič. Jednou jsem měřil auto, kde to žralo 340mA a byl to dodělávanej imobilizer. Odpojuj postupně vešchno co není v autě origo namontovaný, protože takový odběr ti po nějaké době vycucne baterku a můžeš jí rovnou recyklovat :negative:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od ZOkYN »

Tak teď jsem ve fázi, kdy po jízdě baterku natvrdo odpojím... a když přijdu třeba za týden, tak to v pohodě naskočí... Mám tam ten imobilizer, ale ten od koupě vozu nepoužívám.. pak tam mám DVD přehrávač, CD Changer, TV Tuner, Parkovací senzory, MDF navigace a nikdy s tím problém nebyl... až teď poslední měsíc se to začalo jebat... v -25 °C start v pohodě i po týdnu... A ani nevím, jak bych to měl zjišťovat... :-((( Normálně jednotlivé komponenty odpojit od přivodu?

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od ZOkYN »

Jestli je to svod, tak je to na rozebrání celého auta a kontrola jednotlivých drátů... :-O :-( :'-(

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od Currahee »

Přesně tak, odpojovat postupně jednotlivě a stále kontrolovat odběr. Máš tam dost krámů ve kterých se mohla šlehnout dioda nebo něco takovýho. Možná to dělá více spotřebičů dohromady. Vzpomínej které jsou napojeny na (30) stálou šťávu a které přes klíček. Pak možná bude stačit jen to zapojit správně :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od ZOkYN »

Currahee píše:Přesně tak, odpojovat postupně jednotlivě a stále kontrolovat odběr. Máš tam dost krámů ve kterých se mohla šlehnout dioda nebo něco takovýho. Možná to dělá více spotřebičů dohromady. Vzpomínej které jsou napojeny na (30) stálou šťávu a které přes klíček. Pak možná bude stačit jen to zapojit správně :wink:
Tak já jsem to takhle koupil a 2 a půl roku to bylo bez problému.... takže vůbec nevím co a jak je zapojený... Asi to dám servisákovi, ať je nasranej... A mě to bude stát asi pěknej ranec... přemýšlím že prodám VW MFD Navigaci, TMC Box, měnič 6 CD a DVD přehrávač....... a dám si tam obyčejný rádio na USB disk...

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od ZOkYN »

Tak už jsem ve fázi, kdy jsem se dostal z 0,52 A na odběr cca. 0,08 A, po odpojení toho imobilizéru. A to i při odpojení MFD navigace, DVD přehrávače. Nevím kde objevit odběr těch zbylých 70 mA, které jsou tam stále navíc. Napadá někoho něco?

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od Hans76 »

Třeba komfortka má stálý klidový odběr (ve spícím režimu). Jen nevím kolik.
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybijení baterie?

Příspěvek od Currahee »

Zokyne už nic nehledej, 80mA je víc než dobrý :good: Ta elektronika i když je vypnutá přece z něčeho žít musí. Tahle spotřeba už je OK a na nulu se stejně nikdy nedostaneš :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“