homokineťák? Záměnnost poloos?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

homokineťák? Záměnnost poloos?

Příspěvek od FandaTDI »

Zdravim, před nedávnem se mi od pp kola začalo ozývat takový "ťukavý lupání" (co otáčka kola, to lupnutí), nejdřív nenápadně jen v rychlosti tak do 10km/h, teď už se to občas ozve i při větší rychlosti(kolem 30) volnou jízdou (při brždění i přidání to přestane), takže nejen já to vidim na vůli v kloubu, jak se to převaluje. Manžeta ok a všechno kolem zdá se taky (ramena teda už pomalu taky začínaj bouchat, asi jako obvykle nejdřív vrchní, ale to na to snad nemá až tak zásadní vliv).
Může se to zhoršit nějak nárazově nebo to odchází postupně? Čeká mě nejspíš ještě delší vejlet (DE/NL), tak jestli se mam bát, že by se mi po cestě třeba rozletěl nebo se nejdřív začne ozývat hlasitěji?

Ještě jedna věc - výměna asi jen celý poloosy, co? Měl bych k dispozici z novější B5, ale už PD a hlavně automat - to asi nebude záměnný, co? (nebo jen kloub, ale tomu taky nevěřim, i když jsem se ještě ani nemrkl do etky ... tipuju, že z toho automatu bude poloosa kratší ...)
Díky za rady

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: homokineťák? Záměnnost poloos?

Příspěvek od živočich »

bude rozdíl jak v délce tak i v průměru kloubu
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Treviss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 13.05.2010 09:14

Re: homokineťák? Záměnnost poloos?

Příspěvek od Treviss »

Ja bych do DE/NL nejel :)
U me to slo docela rychle, asi tyden a najezdil jsem denne cca 70km. Pak se mi homokinetak rozsypal a auto bylo nepojizdne, muselo na odtahovku. Urcite bych s tim nejel nikam daleko.
Passat B5.5 Variant, AVF 1.9TDI 96kW, 6ti-kvalt, ESP, 4motion

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: homokineťák? Záměnnost poloos?

Příspěvek od FandaTDI »

živočich: to jsem sice slyšet nechtěl, ale díky :)
btw. v tom průměru je rozdíl už u manuálu/automatu nebo je to i podle motorů (81 vs 85kW)?
Treviss: tak to jsem taky slyšet nechtěl :) - známej mi řikal, že to ještě min. pár tisíc km snese než to začne bejt hlasitější a/nebo citelný i v řízení, ale je pravda, že jízdou na německejch dálnicích to ověřovat zrovna nemusim :wink:
A u tebe to začlo stejně pozvolna(manžeta ok,...)?

No nic, takže tim pádem sháním p.poloosu

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: homokineťák? Záměnnost poloos?

Příspěvek od FandaTDI »

tak si sypu popel na hlavu :blush: ... kámoš řikal buď kloub nebo povolený šrouby u kola ... já na to, že šrouby to nebudou, že u těch hlín se mi ještě nepovolily a když se mi povolily na zimních (díkybohu, že zrovna byla zácpa tam, kde obvykle nebejvá - ťukanec), tak se to projevovalo právě i v řízení, i když to "přehoupnutí" tam bylo taky (ale to bylo u plecháčů, takže trochu jinej zvuk a všiml jsem si toho jen tak tak, že mi nějakej nevypadl), pro jistotu jsem ještě rukou ( :mrgreen: ) zkusil pootočit šroubama a nic, ale když to začlo dělat i v tý větší rychlosti a vždycky jen při ustálení tý rychlosti (pak už i ve 30km/h a víc), přitom rejdy dobrý (ty "vadily" spíš servu), tak jsem teprv vytáhl klíč a ejhle - nebyly povolený moc, ale každej jsem aspoň o kousek otáčky dotáhl i tim "pahejlkem" z výbavy ... no a od tý doby klid :D ... spíš bych teda měl pořídit nový šrouby do kol ...

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: homokineťák? Záměnnost poloos?

Příspěvek od živočich »

FandaTDI píše:tak si sypu popel na hlavu :blush: ... kámoš řikal buď kloub nebo povolený šrouby u kola ... já na to, že šrouby to nebudou, že u těch hlín se mi ještě nepovolily a když se mi povolily na zimních (díkybohu, že zrovna byla zácpa tam, kde obvykle nebejvá - ťukanec), tak se to projevovalo právě i v řízení, i když to "přehoupnutí" tam bylo taky (ale to bylo u plecháčů, takže trochu jinej zvuk a všiml jsem si toho jen tak tak, že mi nějakej nevypadl), pro jistotu jsem ještě rukou ( :mrgreen: ) zkusil pootočit šroubama a nic, ale když to začlo dělat i v tý větší rychlosti a vždycky jen při ustálení tý rychlosti (pak už i ve 30km/h a víc), přitom rejdy dobrý (ty "vadily" spíš servu), tak jsem teprv vytáhl klíč a ejhle - nebyly povolený moc, ale každej jsem aspoň o kousek otáčky dotáhl i tim "pahejlkem" z výbavy ... no a od tý doby klid :D ... spíš bych teda měl pořídit nový šrouby do kol ...
duď rád,že se nic vážného nestalo :pleasantry:
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: homokineťák? Záměnnost poloos?

Příspěvek od FandaTDI »

to jo, poprvý k tomu chybělo ještě míň ...

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: homokineťák? Záměnnost poloos?

Příspěvek od drroman »

tak mi pred chvili uletel vnitrni kloub,nebo se ukroutila poloosa,mam 74kw petikvalt,nevite nekdo jestli sedi poloosa ze 6kvaltu?popr nema nakdo?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“