Špatné starty u TDI PD 96kw :(

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
superbecko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.06.2011 20:07

Špatné starty u TDI PD 96kw :(

Příspěvek od superbecko »

Zdravim,potřebuji se poradit,nebo spíš slyšet Váš názor.U Superba 1.9 TDI PD 96KW mám problém s ranním startem :( Někdy chytne až na podruhé ale hlavní problém je v tom,že když chytne tak jede na tři válce a vyvalí se dým až se stydim :/ nechám ho chvilku běžet než se chytne aj čtvrtý a pak už je to dobrý.Teplej motor už chytá dobře i když někdy taky dlouho točí startér.Nějáká doporučení?Abych zbytečně neměnil žhaviče,vstřiky atd :(

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Špatné starty u TDI PD 96kw :(

Příspěvek od Milan8902 »

Ahoj, možná by stálo za zkoušku dat nějaké čistící aditivum do nafty. Mýmu bratrancovi taky kdysi chytala Fabia TDI PD na tři válce a pomohlo to. Byl si ale vědom toho, že jednou nalil do nádrže nějakou pofidérní naftu.;-)Milan

Uživatelský avatar
ondra-banov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 01.06.2008 19:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty u TDI PD 96kw :(

Příspěvek od ondra-banov »

Ahoj, tak jako první věc bych zkontroloval žhavící svíčky, může být některá vadná. Jako další startovací dávku paliva, ale to musíš přes VAG. A do motorunebo nafty nelej žádné drahé sračky stejně to nepomůže. Ondra
Prodej kvalitních náhradních dílů. http://www.hamar.cz

petan109
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 30.01.2011 20:04

Re: Špatné starty u TDI PD 96kw :(

Příspěvek od petan109 »

ja bych zkontroloval vstřiky a gumičky na vstřikách,podle toho co popisuješ ti pada nafta na střikách.

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty u TDI PD 96kw :(

Příspěvek od Keflek »

skoukni cidlo teploty...(ve vagu porovnat hodnoty)
zhavici svicky...(i kdyz pri techle teplotach by to melo bafnout bez potizi)
startovaci davku u PD nezvednes...
a ty vstriky by to taky mohly delat...(ale myslim ze by to melo mit podavaci cerpadlo) - vickrat zapni klicek a pak zkus zastartovat

nicmene prvni vec asi VAG...
Touran 2.0 TDi

superbecko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.06.2011 20:07

Re: Špatné starty u TDI PD 96kw :(

Příspěvek od superbecko »

Všem mockrát děkuju,jste borci,vyzkoušim co píšete a dám vědět.Zatim díky

superbecko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.06.2011 20:07

Re: Špatné starty u TDI PD 96kw :(

Příspěvek od superbecko »

Tak nakonec to budou asi těsnící kroužky které jsou na vstřikách,auto totiž dost často nechce chytnout když je zahřáté,což znamená že motor ohřeje-vůle se zvětší,nafta teplotou také zřídne a tim pádem mi spadne nafta :( a co se těch ranních startů týče,tak to vidim na jednu špatnou svíčku :) C

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Špatné starty u TDI PD 96kw :(

Příspěvek od Milan8902 »

já jsem si tu historku s aditivem nevymyslel...opravdu to pomohlo...já si např. zase myslím že přidávání startovací dávky Vagem je zbytečný...ještě jsem neviděl auto kterýmu by to pomohlo!

superbecko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.06.2011 20:07

Re: Špatné starty u TDI PD 96kw :(

Příspěvek od superbecko »

Já tě ale přece nenapadám :baseball: , vím že jsi měl pravdu,pokud někdo bere pochybnou naftu :roll: tak pak určitě aditivum do nafty pro očištění celého systému jistě funguje :wink: Jen říkám svoje další postřehy na které jsem postupem času přišel :wink: Ráno to chytne okamžitě,jelikož je motor studenej a nafta je tuhá,ale chytne to na 3 válce,jelikož je nejspíš jedna žhavička špatná,no a pak sou problémy se startem když je motor zahřátej na provozní teplotu,roztáhnou se vůle,nafta je řidčí a tim pádem mi padá :roll:

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Špatné starty u TDI PD 96kw :(

Příspěvek od Milan8902 »

já jsem jen reagoval na uživatele ondra-banov;-)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“