Motor klepe(cvaka) pri pridani plynu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Motor klepe(cvaka) pri pridani plynu

Příspěvek od DandyCZ »

ahoj, zacal sem na svym GIV 1.6 16v pozorovat nasledujici vec. cca kolem 2tis otáček když jde motor do tahu, šlápnu na podlahu. Tak něco klepe, vypadá to na hydry. Mám se tím nějak zabejvat? Dělá to jen kolem těch 2. Vejs je to cajk. Je to tím že je to 16v a potřebuje točit víc, nebo volaj po výměně ? :) zas tolik tomu nerozumim a nerad bych aby se mi to rozpadlo pod nohama. Ma teprv 162 tisic a jeste me nikde nenechal, zatim naprosta spokojenost. Jo a taky bere olej....cca litr na 2000km (10w40) nemohlo by to mit spojitost? Co by se mohlo stat? Dik za rady ;)

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: Motor klepe(cvaka) pri pridani plynu

Příspěvek od libero1071 »

DandyCZ píše:cca litr na 2000km (10w40)
to sa mi zdá dosť veľa :baseball:

pepenovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.11.2010 18:47

Re: Motor klepe(cvaka) pri pridani plynu

Příspěvek od pepenovak »

Stejný problém, motor ATN, myslím že cvakají ventily /hydroštely/, rozvody nové, spotřeba oleje 1l na 1000km, vyměněna stírátka ventilů, žádná změna. Občas se vypne motor za jízdy, budu měnit snímač ot.kliky, na diagnostice chyby - 17604,17589, 17586 - obě lambda sondy vadné, myslím že bude i katalyzátor nebo microkatalyzátor v háji kvůli spotřebě oleje. Jsou to pěkný sra..y tyhle motory. Jěště odešel EGR, nešlo udělat základní nastavení po smazání adaptačních hodnot motoru a nejde vytvořit readiness kód kvůli chybným lambdám. Občas se rozsvítí kontrolka airbagů - vada v konektoru sedačky řidiče - vyčištěno a smazáno. Taky odešla převodovka ERT.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor klepe(cvaka) pri pridani plynu

Příspěvek od xerxes »

:arrow: pepenovak tak to máš celkem velké problémy z tím autem chtěloby to chybu po chybě a řešit to :roll:

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor klepe(cvaka) pri pridani plynu

Příspěvek od DandyCZ »

to ja mam problem jen s tim klapanim kolem 2tis a spotrebou oleje. Jinak auto jede jak ma. Cca od 2,5 tis je klid. Jedina chyba v RJ je prilis velky prutok EGR, ale ze by to delalo nejakej problem sem nezpozoroval. Jinak jednotky cisty.
To co pises uz je docela mazec. jinak ja mam typ motoru AUS, prevodovku ERT taky, ale nedavno sem ji mel venku a koukal sem ze diferak se tam uz rozlit predchozimu majiteli, pac je zavarena a ve 162tis km slape jak hodinky.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor klepe(cvaka) pri pridani plynu

Příspěvek od xerxes »

tak to jsem ještě neslyšel zavařit difer ale asi nejlepší řešení a nejlacnější :mrgreen:

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor klepe(cvaka) pri pridani plynu

Příspěvek od DandyCZ »

tak diferak asi varenej nebude. Misto nytu se tam davaji pevnostni srouby(tak predpokladam ze to tak udelali) zavarenej je blok prevodovky, kudy to vylitlo ven.

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Motor klepe(cvaka) pri pridani plynu

Příspěvek od Sonny »

Mě to taky cvaká,prostě to nemá rádo nízký otáčky :roll: Jinak koupil jsem to s totálně černým olejem,olej motor bral, a asi cca 2tis.km po výměně(Mobil1 5w-40)už olej nebere !! za dalších 10tis.km neubylo nic,zvláštní :lol:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“