Při zamknutí nebliká

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Tomster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.06.2011 10:55

Při zamknutí nebliká

Příspěvek od Tomster »

Zdravim. U svého Golfu IV 85kw AJM, mě při klasickém zamknutí přes DO nebliknou všechny blinkry. Auto se sice celé zamkne, ale nic neblikne. U otevíraní to klasicky blikne.
Čím by to mohlo být, a jak to "opravit". Díky za odpovědi :)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od Goauld »

Pokud to předtím fungovalo normálně a teď ne, může to dělat některej ze zámků. Bliká červená diodka v řidičových dveřích ? Zamykají všechny zámky na safe hned při prvním zamknutí ?
Pokud to nikdy neblikalo, nebo to nevíš, může to být nastavením komfortky.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Tomster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.06.2011 10:55

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od Tomster »

Auto mám měsíc, takže nevím jesli to předtím blikalo :? dioda u řidičovejch bliká, všechny zámky se zavírají a odemykají jak mají, snad jen ten váleček co z dveří vyjíždí a zajíždí je u řidiče nějak nízko když jsou dveře otevřené sotva kouká ven a když jsou zamčeny tak je nížeji než ostatní... a ještě když otevřu řidičovi dveře tak se nerozsvítějí vnitřní světla ani dolní červno-bílé světlo co je na dveřích, to by mohlo být jen pojistkou třeba?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od majrek001 »

to bude mikrospínač v zámku, proč se ti nerožíná, ale zase zvláštní že se to zamkne na SAFE nebo studeňáček na plošňáku zámku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od Goauld »

Minimálně řidičovi dveře je potřeba opravit a nejlíp u všech dveří by bylo dobry udělat přepájení plošných spojů. Návod jak na to je ve FAQ.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

klon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 22.02.2010 22:49
Bydliště: Krkonoše

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od klon »

Koukám že se do toho budu muset také podívat. Občas se mi dveře zamknou, občas odemknou, ale je to dostinahodilé,trošku mě to štvě, ale jsou to pravé zadní,takže to ještě jde.Samozřejmě výstražné nebliknou při zamknutí, pouze při odemknutí. Je to mikrospínači, nebo nějaký uklepaný drátek, případně úpomůže přepájet ta deska?
Golf Variant IV 96kW, r.v.2002

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od Goauld »

Pokud to dřív blikalo, je to některým z mikrospínačů, nebo studeným spojem na desce plošných spojů v zámku. Pokud to nikdy neblikalo, je to nastavením v komfortní jednotce.
Ale vzhledem k tomu že se ti špatně zamykají dveře, tak bys to stejně měl opravit. Nejlepší je rozebrat a propájet všechny zámky a zkontrolovat, popřípadě opravit/upravit mikrospínače co mají na starosti polohu dveří otevřeno/zavřeno. Každej víkend jedny dveře a máš ušetřených pár tisíc za novy zámky.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

klon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 22.02.2010 22:49
Bydliště: Krkonoše

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od klon »

No budu se na to muset podívat. Co je to za mikrospínače? Abych se na to připravil. Dřív mi to normálně blikalo, pak začaly blbnout ty jedny dveře a blikat přestalo.
Golf Variant IV 96kW, r.v.2002

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od Goauld »

Uprostřed stránky příspěvek odemě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=90" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

klon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 22.02.2010 22:49
Bydliště: Krkonoše

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od klon »

Jé super, tak se do toho asi o víkendu dám, pokud nebude jiný program. :) Dík moc...
Golf Variant IV 96kW, r.v.2002

IvaC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 23.08.2011 11:06

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od IvaC »

opravdu to bylo tím?, mám stejný problém

klon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 22.02.2010 22:49
Bydliště: Krkonoše

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od klon »

Ještě nebyla vhodná konstalace a scháněl jsem nějaké spínače pro případ nouze, snad o víkendu se k tomu dostanu, pak dám vědět...
Golf Variant IV 96kW, r.v.2002

klon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 22.02.2010 22:49
Bydliště: Krkonoše

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od klon »

Tak doufám opraveno, byla to ale hrozná práce, všechno v pohodě, ale rozdělat tu stahovačku... No mazec, jen jsem se modlil aby se nevysypalo sklo. Jinak v zámku proletován tišťák, ale stejně nic, nakonec jsem proměřil všechny spínače a ok, už jsem byl skoro bezradnej a připravoval jsem se na hledání po drátech přes celé auto. Nakonec jsem si říkal že ještě projedu motorek a ouha. Dvakrát se roztočil a konec. Pootočil ručně a zase běžel. Demontáž motorku nereálná, teda alespoň se mi to nepovedlo. Nakonec jsem motork prostříkal sprejem na kontakty, protočil, nastříkal, protočil... A několikrát pěně za sebou, pak několikrát dlouze protočil, nakonec lehce máznul ložiska sil.olejem a hurá na montáž... Zatím to šlape bez zaváhání, tak uvidíme...
Golf Variant IV 96kW, r.v.2002

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od Goauld »

O kterym motorku mluvíš, o motorku co je v zámku ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

klon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 22.02.2010 22:49
Bydliště: Krkonoše

Re: Při zamknutí nebliká

Příspěvek od klon »

Jj, přesně tak, ten co je v zámku.
Golf Variant IV 96kW, r.v.2002

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“