Xenony

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Xenony

Příspěvek od Hans86C »

HID je pro kolotočáře 8)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Xenony

Příspěvek od Goauld »

Přesně tak... a co ty, pokročils nějak, nebo pořád nevíš co to způsobuje ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

martin.sudoma
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 19.06.2011 21:38

Re: Xenony

Příspěvek od martin.sudoma »

Nevím, jak Hans, ale já moc nepokročil. Včera jsem jel večer před manželkou v jiným autě a byl dost překvapenej, jak ty xenony zoufale málo svítí. Trochu lepší parkovačky. Je to celý jakýsi do.... Nedokážu si představit, co to bude stát. Nebo, že bysme jezdili jen ve dne :-). Ale příjemná zpráva, od doby, co jsem měl světla rozdělaný a všechno poskládal a dotáhnul a trochu líp přidělal konektory, který mají ulomený všechny zajišťovací prvky, tak to vůbec neproblikává a ani jedno světlo nezhasíná. Myslím, že to je dost citlivý na jakoukoli vůli. Na ulomený držáky světel, špatně držící konektory,.....Ještě vyřešit nefunkční naklápění a malej výkon světel a pak už na to nikdy nehrábnu.
VW Bora 1,9 TDI 119 kw, 384 Nm

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Xenony

Příspěvek od Hans86C »

Goauld píše:Přesně tak... a co ty, pokročils nějak, nebo pořád nevíš co to způsobuje ?
Zatim nic,mam ted malo casu,ale zkusim vymenit vybojky a uvidime...

martin.sudoma
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 19.06.2011 21:38

Re: Xenony

Příspěvek od martin.sudoma »

Tak mám po problému, výměna ŘJ automatické regulace výšky světel (500,- jetá), nový přední čidlo (1600,- originál VW) a nový výbojky OSRAM XENARC (3000,-/2 kusy). Funguje naklápění, světla svítí naprosto výborně, nic nezhasíná, nebliká. Doufám, že už všechno bude fungovat bez problémů.
VW Bora 1,9 TDI 119 kw, 384 Nm

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Xenony

Příspěvek od Hans86C »

Mam taky vyreseno...Vybojky :wink:

luis216
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 31.07.2010 15:17

Re: Xenony

Příspěvek od luis216 »

Zdravim,Mam podobny problem.Mam taky na Golfu IV orig.xenony a cas od casu pri rozviceni svetel nektery z xenonu nenaskoci,nekdy treba nesviti i par dni a nekdy zas naskoci pri opetovne zasnuti a rosviceni svetel.Diky za pripadne odpovedi.

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od Torrman »

Zdar chlapi, dnes mě stavěli policajti za xenony, dostal jsem flastra za to že nemám ostřikovače světel a automaticky naklápění ... to je v prdeli, co s tim? jde to nějak dodělat? ostřiky asi jo, ale to naklapění? mam tam světla Depo..
IV 1.9 TDi PD 110 kW

martin.sudoma
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 19.06.2011 21:38

Re: Xenony

Příspěvek od martin.sudoma »

Problém je, že se jedná pravděpodobně o HID sadu. Já osobně bych se do toho nepouštěl. Koupě halogenů je v porovnání s instalací automatické regulace daleko levnější. Mám na boře orig. xenony a když mě zastaví žampioni, tak kvůli tomu hrozně buzerujou. Naštěstí ostřik i auto. regulaci mám a všechno funguje, i když jsem to naklápění opravoval a je to docela nákladná záležitost, když vezmu v úvahu, že ani orig. xenon není nějak rapidně lepší, než halogen. Chci jen říct: byl jsem nadšenej, že jsou na autě originál xenony, ale v průběhu oprav jsem toho nakonec docela litoval. Naštěstí důkladné prohlížení inzerátů a pomoc všech možných známých mi ušetřily dost peněz.
VW Bora 1,9 TDI 119 kw, 384 Nm

Uživatelský avatar
palyso
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 10.10.2011 08:27
Bydliště: Č. Krumlov

Re: Xenony

Příspěvek od palyso »

zdravíčko ve spolek, nedávno jsem koupil boru s origo xenonama a řeším podobný problém, slabé světlo a navíc mi to svítí 5m před auto - v noci se nedá vůbec jet (a dálkové tím pádem svítí taky na hovco). Takže na diagnostiku a šup ho, čidlo na zadní nápravě NOK - nové za 1500,-. Navíc toho světla vážně není dost, tak zvažuju koupit i nové výbojky (po vyřešení problému se sklonem). Zítra bych to čidlo měl mít vyměněné tak dám echo ... A jestli někdo na boru - origo xenony kupoval výbojky, byl bych rád za případné tipy/fotky/linky.
VW Touran 2005 1.9 TDi, 77kW

Uživatelský avatar
palyso
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 10.10.2011 08:27
Bydliště: Č. Krumlov

Re: Xenony

Příspěvek od palyso »

a ještě řeším patici/typ výbojky pro origo xenon. ď
VW Touran 2005 1.9 TDi, 77kW

Uživatelský avatar
palyso
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 10.10.2011 08:27
Bydliště: Č. Krumlov

Re: Xenony

Příspěvek od palyso »

tak už mám obědnané i výbojky pro VW Bora do origo xenonů: OSRAM Cool Blue Intense s teplotou světla až 5000K za 3200,-. Jsem sám zvědavý jak to dopadne
VW Touran 2005 1.9 TDi, 77kW

martin.sudoma
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 19.06.2011 21:38

Re: Xenony

Příspěvek od martin.sudoma »

Tak dej vědět, myslím, že se budeš docela divit.
VW Bora 1,9 TDI 119 kw, 384 Nm

Uživatelský avatar
palyso
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 10.10.2011 08:27
Bydliště: Č. Krumlov

Re: Xenony

Příspěvek od palyso »

tak sklon světlometů opraven, koupeny výbojky osram xanarc a svítí krapet lépe než původní GE. špatný sklon světel byl důsledkem špatného zadního čidla, vyměněno za nové, a vychozenými hejbátky na manuální seřízení. ďůlek v parabole byl vyplněn tmelem, zacvanutý pohybový jezdec se nechal den zaschnout a poté již šlo kráásně manuálně doseřídit.

Nicméně i toto manuální nastavení je na max a světla svítí na dolní hranici limitu, tak jak mají. Dá se nějak docílit aby svítila trošku výše?? Jde mi o to, že i tak na cestě vidím rovnou lajnu, kde světla svítí a kde je již tma. dks
VW Touran 2005 1.9 TDi, 77kW

Uživatelský avatar
palyso
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 10.10.2011 08:27
Bydliště: Č. Krumlov

Re: Xenony

Příspěvek od palyso »

Neví někdo jak zvýšit manuální rozsah pro nastavení xenon světel pro BORA? Jsem manuálně na max, i elektronicky a svítím na dolní hranici použitelnosti... Dík
VW Touran 2005 1.9 TDi, 77kW

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“