CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od rcmony »

Zajíždíte někdo do garáže nebo máte nějakou "přesnou" zkušenost, jak vysoká jsou potřeba vrata, aby se tam vešel Sharan s boxem na střeše? Taková ta 2m klasika box. Moc děkuji

Odhadem: Sharda má 1800, box cca. 300 a něco na příčníky - tak 2250 by mělo stačit s rezervou.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od machstrechy »

ahojte kluci máte někdo tady toto Thule ClipOn High 9106 koupil jsem to na aukru za 3000 a zaruka 5 let

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

Tak jsem z nouze koupil na rychlo na AUKRU tento sklopný nosič kol na střechu, stál mě 150,- ks a asi 3 hod nervů s montáží. Převrtat většinu děr, přiložené plastové matice s "vlisovanou" matkou M10 jsou nepoužitelné, protože jsou třmínky krátké a vejde se tam sotva obyč matky a to ještě bez podložky. Ale nakonec výsledek slušný.... přihodím par fotek...
4.JPG
2.JPG
3.JPG
1.JPG
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

tomin.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2008 02:55
Bydliště: Třebíčsko
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od tomin. »

jbarman píše:Ten problém se zadními dveřmi u Alfy budu řešit použitím jiných matic, nebo spíše rychloupínací vačky. Pokud hrazdičku nebudete sklápět, stačí zaměnit obyčejnými šrouby. Jinak je potřeba trochu silněji zapáčit s hrazdičkou a dveře jdou otevřít. Pokud máte naložena kola, tak při sklopení se vahou kol odklopí hrazdička více a dveře jdou otevřít normálně.

Stačilo zavolat panu Wjenzekovi a říct, že to chcete na Sharana a on by vám poslal nosič s o 5cm delším držákem a příplatkem asi stovku a je po problémech :-)
Sharan II r.2000, TDI "Šarón", Octavia I face r.2000, TDI "Oktáva", r.1985 "Tomin"

chorvatik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.01.2010 12:56
Bydliště: Námestovo

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od chorvatik »

Ja používam tento. Stál ma na Poľskom aukre 180€ a je na 3 bike. Musel som ho trochu upraviť aby som mohol otvoriť 5-te dvere, ale da sa rýchlo nahodiť a zamknúť a aj montáž bike je rýchla. Je to THULE.
DSCF0001-.jpg
Ford Galaxy II 2002 2.0i 85KW LPG LPI

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

Tak nakonec jsem koupil tento nosič kol na 5.té dveře, neboť se mi nechtělo tahat kola na střechu a nebo kupovat tažné a cena super. Je na 2 kola a jsem s ním spokojen. Má atest a nezakrývá RZ... Cena 1600,-
3.jpg
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

Djuku, prosim vyfot to i s kolama, dik :lol:

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

Budu mít sebou kolo na STS!!!! Tak to uvidíš LIVE, ale dnes nahodim asi foto pro ostatní...
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

rach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 08.09.2008 20:49
Bydliště: Teplice, Praha a D8

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od rach »

To Shemik:
koukni o stránku dríve mám to tam vyfocený.
život je boj !

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

JJ, perfekt, dik :lol:

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

super, nějak jsem to od tý doby nedal na auto tak rach to vyřešil...
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
SkejT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod Pradědem

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od SkejT »

bora píše: ... tak navazuji na naši nedávnou diskuzi WJENZEK vs. ATERA vs. THULE:
:arrow: měl jsem možnost si vše před nakoupením pěkně prohlídnout a osahat, zaplať bůh, jinak bych se asi kopal do zadku a přemýšlel jak to nejlépe vrátit
:arrow: měl jsem na autě pověšený všechny tři tipy nosičů na kouli
:arrow: WJENCEK Alfa 3, konstrukce myslím velmi slušná, design taky slušný, upínání pomocí matice a klíče (škoda, škoda), ale chyba nastala když jsem chtěl otevřít kufr, prostě jsem se tak o 3 cm nevešel a to byl asi ten největší pr.ser (možná je to problém mojí koule, ale vy ostatní bacha na to :!: )
:arrow: moje favoritka ATERA Strada (kolejničky), dle mého mínění konstrukce nepříliš přesvědčivá (měl bych obavu z dlouhodobého bezproblémového fungování), design líbivý, montáž pomocí páky (nepřesvědčivé), díky odjížděcímu mechanizmu se vlez do kufru bez problémů otevře. Dle slov prodejce, když řešili reklamace na nosiče, tak to byla právě ATERA a taky se údajně stávalo, že mechanismus na kouli nějak nedržel a padalo to (ale třeba je to už minulost a problémy s tím nejsou)
:arrow: THULE EuroClassic 909, konstrukce bez kompromisů, design líbivý, precizní upínání pomocí páky, sklápění kol lze nastavit na dvě polohy (mě stačila už i ta první poloha, takže je zde rezerva i pro jiná auta), nosič je sice širší než konkurence, ale na druhou stranu skvěle pasuje za jakékoliv auto, další příjemnou věcí je přidělávání značky, žádná pseudo podložka a odtlačování, ale prostě klik klik a je to tam i venku :idea:

... jak je zřejmé pořídil jsem THULE a jsem tomu rád i když jsem se zprvu sakramentsky kroutil kvůli ceně, na druhou stranu vím, že nosič na kola mi určitě vydrží díl než samotné auto.
chtel jsem se zeptat,na fotkach je videt ze povolujes krcet riditek kol a radeji je otocis o 90° je to jen pro tvuj lepsi pocit bezpeci ze to neodnese zadni sklo kufru,nebo mas s tim nejakou zkusenost nebo nekoho znas kdo tak prisel pri nejake velke nerovnosti na silni o zadni okno?
Muze se vubec neco takoveho stat?

Diky za objasneni
Obrázek
ratte opa

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od bora »

SkejT:
jsem zvyklej otáčet řídítka (a někdy i sundávat sedla) ještě z dob kdy jsem vozil kola na střeše. Je to spíš kvůli tomu, že řídítka zbytečně nedrbou do sedel nebo sedlovek (protože kola jsou nainstalovaný tzv. na střídačku). (už jsem párkrát viděl roztrhaný sedlo od řidítek nebo od rohů)
U mě je to otázka (pro všechny kola) jednoho imbusu, kterej je vždycky v autě takže jsem se ani nepozastavoval nad tím, že bych měnil svoje zvyky.

Na druhou stranu je fakt, že je vidět na silnici a parkovištích, že to lidí nějak moc neřeší a "navalí" kola na nosič, utáhnou a jedou. Mě je to vůči našich "kolečkům" líto. I když mě nějaká ta šmouha (ani na autě ani na kole) nerozhází, tak se tomu snažím trošku předcházet (tedy při transportu, při jízdě na kole jdou tyto ohledy stranou tam vyhrává zpravidla adrenalin).
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
SkejT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod Pradědem

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od SkejT »

4 bora: to je rozumné.Raději to budu řešit stejným přístupem jako ty.
Nicméně dotaz na to zda je možné rozbít zadní okno koncem řidítek není na místě?
ratte opa

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od bora »

čoveče, nezkoušel jsem, protože kola jdou na nosič vždy již s otočenými řídítky, myslím si ale, že to nehrozí.
... jinak kola drží perfektně i přes nerovnosti na cestách
(někde na webu jsou i losí testy a jízdy přes příčný práh)
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“