NÁDRŽ, OBSAH: kolik natankujete, dojezd, přepad

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od x-man »

Na cestu na dovolenou se mi povedlo "nalejt" do Galaxy 84litrů,samozřejmě za pomocí odvzdušňováku. :lol:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

radoch píše:Chlapi pozor!!!Jednou jsem se snažil dostat do svého Sharana maximum paliva pred dovolenou a pak jsem musel pod nádrž dávat nádobu,protože mi palivo přetékalo,asi odvzdušnovacím ventilem!!!!
Nafta je většinou z pozemní nádrže, kde je studená. Jak se dostane ven do auta, tak se vlivem tepla roztáhne, zvláště v létě. Ale to jsem neobjevil ameriku, to si pamatuji už ze základky. :) A to je hooodně dlouho :D

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radoch »

[Radochu a kolik litru jsi tou pistolí Prohnal??????????????[/quote]

Plnil jsem ze sudu z"domácího zdroje",ale u Oktávky jsem za pomocí odvzdušňovacího ventilku v plnícím hrdle dostal ještě tak 6-7 litrů navíc!!

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

SHEMIK: Radochu a kolik litru jsi tou pistolí Prohnal??????????????

RADOCH: Plnil jsem ze sudu z"domácího zdroje",ale u Oktávky jsem za pomocí odvzdušňovacího ventilku v plnícím hrdle dostal ještě tak 6-7 litrů navíc!!

SHEMIK: Myslím tím, aspoň přibližně, kolik litrů asi bylo v nádrži, když začala přetékat?

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radoch »

[
SHEMIK: Myslím tím, aspoň přibližně, kolik litrů asi bylo v nádrži, když začala přetékat?[/quote]

Myslím tak 75 litrů.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Kluci díky všem za info, podali jste mi skvělý vyčerpávající informace. Po tom, co se mi kdysi stalo jsem za ně moc rád, budu na ten přepad radši dávat bacha, do těch 75 litrů to stačí, vždyt jaký auto se může pochlubit takovým dojezdem, jako naši Sharici a nějaký 2-3 litry navíc už asi nikoho nevytrhnou. A pravda taky je, když čovek jede daleko, tak je stejně dobrý u benzínek dělat kafe-pauzy kvůli únavě. Pokud ale někdo má další zkušenosti a poznatky na toto téma, pište dál, víc hlav víc ví.

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rowan »

Asi mi blbne ukazatel obsahu nádrže, začalo to na mě řvát abych dotankoval, ujel jsem ještě asi 60km, rafika klesla úplně na poslední červenou čárku (spíše už za...) takže jsem už pomalu čekal že budu na suchu. Když jsem pak dojel k benzíně tak se mi nepodařilo do nádrže nacpat více jak 63litů... Čím by to mohlo být, přeci není možný že když je rafika na nule tak je tam ještě někde zašitých 7 litrů benzínu?

A ještě k údaji průměrná spotřeba dle palubního počítače, je možný že když si to spočítám dle toho co natankuji a kolik jsem ujel km tak mi to vychází o 0,9litru více než ukazuje počítač?
MOžná to je díky tomu prvnímu problému jak jsem popsal s rafikou, jsem z toho "trošíčku" zmatenej, dík předem za vysvětlení...
:roll:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

To Rowan:
Rowane koukni sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=18681" target="_blank 8)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

Někde jsem četl, že se do Sharana, při otevření odvzdušňovacího ventilku vejde 85 l. Mohu potvrdit, že to tak je.
Při prvním tankování jsem přijel k pumpě v době, kdy už mě začal svítit nápis "Natankujte prosím". Trochu vyjukaný jak zajíc jsem si spletl hadice a začal tam prát benzín. Naštěstí asi po 4 litrech ( zarazil mě divný smrad)jsem se vzpamatoval. Zaplatil jsem a dotantkoval s otevřeným ventilem 76 l nafty. To je celkem 80 + rezerva na kterou jsem přijel, takže 85 litrů se tam vejde. 8O
Jedině, že bych k pumpě dojel na páry, což u nafty dost dobře nejde :D , ale i pak by to bylo 80 litrů.
Následovala pak delší jízda, takže mě nic nevyteklo.

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majatrabi »

rowan

To je normální stav. Taky mi svítila kontrolka benzínu, jestě jsem něco ujel a když jsem tankoval tak jsem tam dal jenom 64litrů.
Ukazatelé benzinu nejsou schopné ukazovat po litrech. Musíš myslet nato že fungujou na principu potenciometru (jazyček který jezdí po drátě a tím se mění odpor). Takže mají určitou toleranci.
Palubní počítač musíš brát jenom jako orientační měřidlo.

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rowan »

majatrabi píše:rowan

To je normální stav. Taky mi svítila kontrolka benzínu, jestě jsem něco ujel a když jsem tankoval tak jsem tam dal jenom 64litrů.
Ukazatelé benzinu nejsou schopné ukazovat po litrech. Musíš myslet nato že fungujou na principu potenciometru (jazyček který jezdí po drátě a tím se mění odpor). Takže mají určitou toleranci.
Palubní počítač musíš brát jenom jako orientační měřidlo.
Tak pak se ale dle ukazatele paliva nedá téměř orientovat, spíše je třeba po každém natankování do plna vynulovat stav km a když se bude blížit hranice dojezdu (tzn u mě 700-750km) tak zajet k pumpě. Ale je fakt že když to začne řvát "Pít, pít..." a rafika se zasekne do 0, tak málo kdo vydrží být tvrdý a říkat si že tam těch 7litránů někde musí být ... 8)

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

nazdar lidi, tak mně to šlape celkem dobře, pokaždé tankuji cca 65-70 litříků, pak vynuluji a po ujetí cca 1100 km je tam zas na to samé místečko, zatím žádná zrada. Spotřeba léto zima cca stejná, v létě žere kompresor od klimy a v zimě zas odpor gum a atd.
Jarda

Uživatelský avatar
RAFL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od RAFL »

Zdravím,

a potvrzuji, že Vilík s těmi 85 litry nekecá. Sám jsem před odjezdem na dovču, podle údaje na stojanu, do nádrže nacpal rovných 80 litrů. Na radu známého, jsem zatlačil na odvzdušňovací ventil a šlo to jako po másle. Jel jsem k pumpě a ca. 5 km pře ní, mi trvale svítila rezerva. Teď už podle Vilíka vím, že mi tam zbývalo ca. 5 litrů nafty. To je pohodička, když člověk nemusí pořád stavět u pumpy.....že přátelé !!!

Čus RAFL

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Marek77 »

Já můžu dělat prakticky cokoli a do nádrže se mi podle trpělivosti a času vejde 70 - 75 litrů.

Najedu na to 1000 - 1150 km (podle způsobu jízdy).

Průměrná spotřeba za 12.000 km mi dělá 6,52 l / 100 km (motor AFN).

Uživatelský avatar
awan07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od awan07 »

Já už jsem několikrát natankoval pomoci odvzdušnováku 80 litrů a pak už došla těm lidem co mě tankujou trpělivost.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“