Problém v elektroinstalaci

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Trucker David
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 23.06.2010 22:30
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Problém v elektroinstalaci

Příspěvek od Trucker David »

Čauves, mám takový problém a nenašel jsem téma, kam to napsat. Mám Golfa IV a z ničeho nic mi přestalo fungovat naklápění levého světla a nesvítí mi couvačky. Šel jsem po všech pojistkách a všechny v pořádku. Jen ty od světlometů (potkávacích světel) tuším že 22 a 23? se taví. Né že by se přepálila pojistka, světla mi normálně svítí, ale ten plast pojistky se uplně roztaví. Jsem z toho zoufalej, každý den nové pojistky. Jedu kousek a zase. :( Pak zas dám nové pojistky, rozvítí se mi i couvačky, vyřadím, zařadím zase zpátečku a už zas nesvítí. :evil: Poraďte mi prosím! Dík Dejv. :drinks:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém v elektroinstalaci

Příspěvek od tornado1 »

chtělo by to zkontrolovat kabeláž..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Trucker David
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 23.06.2010 22:30
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém v elektroinstalaci

Příspěvek od Trucker David »

Co jsem tak koukal, tak kabely jsou ok. Koukal jsem teda zatím jen u světel. Je to divný, ani bych si toho nevšiml, kdybych nezjistil, že mi nesvítí couvačky. Šel jsem po pojistkách a tím jsem zjistl, že se taví ty od hlavních světlometů. Místo 10 jsem tam dal 15 a to samé. Navíc jsem dneska zjistil, že levé světlo se mi nenaklápí, ale motorek se mi našťestí točí. :twisted:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém v elektroinstalaci

Příspěvek od Pasul »

Zkusím si tipnout. Někde je přerušen zemní vodič. Chvíli to funguje proto, že proud proteče přes nějaký další spotřebič do země. Jenže odběr je v tom případě moc velký a pojistka se naštěstí přetaví. Nacpat tam pojistku na vyšší proud není dobrý nápad. Ona ta pojistka možná potom vydrží, ale přetaví se něco jiného. Například jednotlivé kabely nejsou spočítány na takový proud a tak se zahřejí, izolace se přetaví a následně se to krásně speče dohromady. A měnit kabeláž v autě by se mě opravdu nechtělo. To samé platí například pro ten plast co drží pojistky. Moc velký odběr a teplota jde nahoru. Nechal bych si to opravit....
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Trucker David
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 23.06.2010 22:30
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém v elektroinstalaci

Příspěvek od Trucker David »

Jo jo, díky. Já počkám až se vrátí kámoš z dovolený a vezmem to k němu na dílnu. Jsem myslel, jestli to nemůže být třeba jen blbá žárovka bo nějaká kravina co to takhle ku*ví. Díkes. 8)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém v elektroinstalaci

Příspěvek od duduh »

Je to divné ale zpětné světlomety jsou zvlášť přes PO 7/10A.
Jestli ti vrčí motorek k náklonu tak táhlo motorku ti vyskočilo z takového žlábku ve světle.Dost blbě se to dává zpět.
Za ty pojistky by jsi :sorry: .Chceš opravdu vyhořet?
Na těch světlech to chce měřit odběr v nezapojeném stavu.Vytáhnouit i žárovku!Držák pojistky pro světla co se taví je třeba pak pořádně očistit jehlovým pilníčkem.
Doufám že ti to ten kámoš dá do kupy.

Uživatelský avatar
Trucker David
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 23.06.2010 22:30
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém v elektroinstalaci

Příspěvek od Trucker David »

No udělal jsem prasárnu, ale říkal jsem si, že když ty 10A pojistky se nepřetaví, ale jen ten plast se pokroutí, tak jsem tam vrznul 15A. :D Ty couvačky jsou fakt divný. Dneska couvám večer u práce, takže tma jak v prdeli, ale couvám doma u baráku a zase šly. :?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém v elektroinstalaci

Příspěvek od duduh »

Ty couváky to bude asi jen shoda náhod.Bude asi vadný spínač zpátečky na převodovce. :? Dost blbý přístup a normální golou to nejde.Musí být dlouhý ořech.
Přílohy
02T 945 415 VW).jpg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“