Dotaz k osvětlení-elektrikáři

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Dotaz k osvětlení-elektrikáři

Příspěvek od -DaNNy- »

Ahoj,
mám dotaz na elektrikáře, zda by mi pomohli vyřešit následující 2 problémy. Chci trochu osvítit auto. Koupil jsem LED diodový pásek samolepící. Chci osvítit nástupní prostor. Natahal jsem si draty s tím, že to zapojím přes dveřní spínač. Když otevřu dveře, tak se zespoda dveří rozsvítí ledky. Po zapojení mi to sice funguje, ale když otevřu jedny dveře, tak se rozsvítí všechny dveře. Jak to udělat, aby se mi rozsvítily vždy jen ty otevřené dveře? Dveřní spínač spíná mínus a vředu jsou 3 konektory a vzadu 2. Je to klasický dveřní spínač VW(koncern)

Další dotaz se týká zapojení stropní lampičky + k ní chci přidat led diodové pásky pod palubku. Chci to udělat tak, aby když se otevřou dveře, aby se rozsvítila lampička s ledkama pod palubkou. To není problém, ovšem problém nastává, když bych chtěl, aby se rozsvítily ledky i když bych zapnul lampičku manuálně. Nevíte někdo jak na to?

Byl bych vděčný za každou radu, případně schéma apod..

Uživatelský avatar
iconek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: Dotaz k osvětlení-elektrikáři

Příspěvek od iconek »

Víme.Myslím že s těmi dveřmi to nevyřešíš jinak než dalším dveřním spínačem.Ono je to dělaný tak, že spínače jsou společný pro osvětlení.Druhý dotaz, dalo by se to vyřešit dalším drátem vedeným z přepínače v lampičce.Jaké auto to máš?Mít čas a nejezdit kamionem, určitě bych to nějak takhle pořešil.

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dotaz k osvětlení-elektrikáři

Příspěvek od -DaNNy- »

vyřešeno, funguje :)

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz k osvětlení-elektrikáři

Příspěvek od Keflek »

tak se jeste pochlub jak jsi to vyresil...
Touran 2.0 TDi

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dotaz k osvětlení-elektrikáři

Příspěvek od -DaNNy- »

Lampičku jsem vyřešil přesně dle kolegy co píše nahoře. Mínusový káblík jsem vyvedl přímo od žárovky a bylo. Horší to bylo s dveřními spínači. Nakonec jsem použil originální spínače a kostření všech dveří jsem obešel usměrňovací diodou... Takže když otevřu dveře, tak se rozsvítí jen ty a zem díky diodě neproleze dál. Dioda je potřeba dát až za napojení led diod a usměrnit tok od dveří k dveřní lampičce(ta totiž vše kostří, proto to svítilo všechno)
Tak kdyby někdo dělal něco podobného, tak už ví jak na to :D

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“