Ložisko kola

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

Ložisko kola

Příspěvek od Roman19 »

Mám tady neřešitelnej problém,v zimě sem nápalil zadní pravý kolo,rána slušná,disk na hadr,ale začlu hučet ložiško,koupil jsem nový.utáhl jsem ho na krev,povolil o půl kola,s nábojem sem zkoušel točit a vše ok.po cca 3 měsících začlo hučet,dotáhl jsem ho,týden a znova hučelo,utáhl jsem ho znova a začlo zas hučet,jednoho dne,náboj s kolem přelezi přes ložisko,kolo se zapřelo o lem a dojelo se.Vyměnil jsem,znova další ložisko,ten kužel na kterým ložžisko je,náboj.CCA 2 měsíce,když vše bylo nové,začalo hučet,dotáhl jsem ho...Dnes opět upadlo kolo,ložisko KO.Co si o tom myslíte ? Pomůže výměna nápravy ? já už nevím co dál..

Supák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 14.10.2009 05:47
Bydliště: Olomouc

Re: Ložisko kola

Příspěvek od Supák »

Zkus nechat změřit geometrii zadní nápravy a potom uvidíš co se všechno po tom prvním nárazu stalo. Nesjíždí se ti špatně pneumatika na tom kole?
Možná máš "jen" ohnutý čep, ten by se měl nechat vyměnit...

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložisko kola

Příspěvek od bik3r »

možná jsi ho tim utaženim "na krev" načal, respektive jsi mohl poškodit pouzdro válečků... prohledej v sekci GIII jak se má správně dotahovat zadní ložisko...

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Ložisko kola

Příspěvek od ron »

přikláním se k supákovo názoru...kolo asi neběží rovnoběžně s podélnou osou auta
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“