VW Golf 3 1.9 Tdi při vytočení motoru začne na chvíli cukat.

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
iconek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

VW Golf 3 1.9 Tdi při vytočení motoru začne na chvíli cukat.

Příspěvek od iconek »

Zdravím všechny na fóru.Dlouho jsem tady nebyl, proto zdravím všechny známé, hlavně RomeoMonteka :D .

Mám menší problémek s motorem.Popíšu závadu:
Namontována jednotka, nějaký Kompakt, dva roky v pohodě.To jen pro info.
Popíšu problém:Nastartuju, vytočím na plný plyn(samozřejmě že ne studený motor) a motor začne cukat a škubat jako by jel na dva, tři válce a kouří bíle.Myslel jsem že bude přicpanej palivovej filtr proto jsem objednal nový a namontoval.Při montáži filtru jsem odpojil váhu a sundal hadici sání, abych se distal ke šroubu objímky filtru.Nasadím hadici sání a nastartuju, protočím motor a ....necuká.Říkám si, asi to bylo tím filtrem a zkusím se rozjet.Bez výkonu.Kouknu dovnitř a zjistím že je váha stále odpojena.Připojím nazpátek a to samý co předtím.Odpojuji jednotku Kompakt a zdá se to být trochu lepší,motor drží dýl (asi o pět vteřin) ve vysokých otáčkách ale stejně po chvíli začne zase cukat, jako by si to dáchlo vzduch do nafty.Nemám WAG abych se kouknul na závady.Nevíte co s tím můlže být?Jinak při běžný jízdě jede autí v pohodě, akorát se mi zdá pár týdnů jako by polevoval ve výkonu.Jedná se o klasiku 1.9 Tdi 66 kw,váha Pierburg, najeto asi 320tis.Díky moc za jakýkoli info.S pozdravem Tomáš

Uživatelský avatar
rejfik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2476
Registrován: 06.11.2007 10:10
Bydliště: Dubnice/Chotyně
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf 3 1.9 Tdi při vytočení motoru začne na chvíli cu

Příspěvek od rejfik »

mam stejnej problem při studenym motoru vytočim tak na 2tis a začne škubat a jede jakoby na 3 a bíle kouří.ptal sem se znamího a říkal že to muže bejt ventil v oil.čerpadle.to ja vyměnil a problem přetrvává.tak se připojuji k dotazu co by to mohlo být?

Uživatelský avatar
iconek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: VW Golf 3 1.9 Tdi při vytočení motoru začne na chvíli cu

Příspěvek od iconek »

Jestě editnu popis závady.To škubání asi po 15ti vteřinách ustane a motor jede opět normálně.Jako by v naftě byl vzduch nebo málo nafty.Proto ta výměna paliváku abych vyloučil jeho neprůchodnost při vyšším odběru nafty.Leda bych to zkusil napojit napřímo, což můžu udělat zejtra.Dám vědet.Tomáš

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“