Ventilátor klimatizace

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Ventilátor klimatizace

Příspěvek od Milan8902 »

Ahoj,potřeboval bych poradit. Na mým Golfu GIV TDI 2001 mám automatickou klimatizaci a při zapnuté klimě mi co chvila zapínají oba ventilátory zaráz. Myslím si, že by to tak nemělo být. Podle mě by měl jít stále jenom jeden a ten druhej by se měl zapínat jenom v krajních případech. Taky mám pod autem docela velký kalužiny vody od výparníku...myslím si že tolik vody by se nemělo z výparníku roztávat. Má s tímto někdo nějaké zkušenosti? Dík Milan

Uživatelský avatar
iconek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: Ventilátor klimatizace

Příspěvek od iconek »

Ventilátory neřeš, Nevím přesně jestli má každej svůj motor nebo jsou spojeny řemenicí.Prostě sde točí a ochlazují.Když tak jeden odpoj,pokud ti to nevyhovuje.To že máš pod autem kaluž je normální.Prostě se na výparníku tvoří led kterej odtává a taky tam kondenzuje voda.Když vezu kamionem něco chlazenýho a mrazák chviklu chladí a pak se rozmražuje, můžu si na odtoku z výměníku klidně umejt nohy a nádobí, jak to chčije.Princip klimatizace si přečti třeba na wikipedii.Tomáš

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor klimatizace

Příspěvek od Keflek »

Ventilatory mas spojeny malym reminkem...elektrickej je jen jeden,druhej je hnanej (teda pokud to mas na G III - v podpisu) takze ti vzdycky pobezi oba.
Oba elektricky ma az G IV...
Co se tyce ty vody,je to normalni...zalezi i na okolni teplote a na kolik mas pustenou klimu

je to jak okna v byte...v zime se ti zevnitr taky mlzi - cim vic topis,tim vic kondenzuje vlhkost...
Touran 2.0 TDi

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Ventilátor klimatizace

Příspěvek od Milan8902 »

Já neříkám, že nemůže být pod autem kaluž vody, ale oproti GIII, který má taky klimatronik, je tý vody mnohem více. Ventilátory nejsou spojené řemínkem...je to G IV. Přesto díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor klimatizace

Příspěvek od Keflek »

psal jsem pokud jde o to G III v podpisu...tam je reminek
ted jsem si vsiml ze tam mas i G IV :oops:
co se tyce G IV,obe sahary jsou el...mala na klimu a velka na vodu - ta by se ale mela zapnout i pri vyssim vytizeni klimatizace. Myslim ze obe by se tocit najednou nemely...
Touran 2.0 TDi

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Ventilátor klimatizace

Příspěvek od Milan8902 »

no právě...tak a teď v čem je problém? Jak zajistit, aby se točil jen malej ventilátor pro klimu?;-)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“