Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od kayne »

Zdravím. Když nastartuju a rozjedu se tak 3x pípne kontrolka s vykřičníkem ( ! ) a pak celou cestu bliká. Na ruční brzdu mám kontrolu s (P) takže zatáhlou ručku nemám. Jinak brzdové kapaliny mám dost a čidlo brzdové kapaliny je také v pořádku teďka o víkendu jsme to s Goauldem zkoušeli vyměnit a stejně to pořád bliká a píská. I když ten konektor od toho výčka u brzdové kapaliny odpojím tak to dělá takže to nebude problém s kapalinou. Jinak jsme dělali i diagnostiku a nic neukazuje ! Předem díky za rady čím by to mohlo být, nebo na co se zaměřit !?

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od Waleron »

Nejsem si tedy jistý, ale jel jsem s Fabii, kde mi také něco pípalo. Ptal jsem se majitele, a je to něco s chladící kapalinou. Jelikož pak měnil celou nádobku na chladící kapalinu a pomohlo to, nevím na jak dlouho, ale za zkoušku to stojí.
G4 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od Goauld »

Nepleteš si to s něčím jiným ? To co má kayne za problém je kontrolka brzd, kontrolka chladící kapaliny je jiná.

Ještě pro doplnění, VAGem jsme to projížděli a ohledně tohodle to nic nenašlo. Má sice nefunkční ABS a hlásí to chybu snímačů na kolech, ale předtím mu to nikdy nedělalo i když ABS bylo nefunkční.
Příznaky sou takovy, že nastartuje a jakmile popojede pár metrů, tak to zapíská a rožne se kontrolka brzd. Když jsem dělal test akčních členů motoru, tak se při jednom kroku kterej souvisel s otáčkama motoru kontrolka rožla a zapískalo to. Může to mít nějakou souvislost s otáčkama motoru ? Nebo mohl by to způsobovat posilovač brzd ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od Goauld »

Mohla by to dělat signalizace ojetých brzdových destiček ? Ale nevím jestli ji má a navíc proč by to dělalo až po rozjetí a ne třeba po šlápnutí na brzdu ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od Shorty »

Mě to občas dělalo taky (3krát pískalo s zasvítilo), ale při prudkém brzdění. Mrknul jsem do nádržky brzdovky a byla ze servisu ATU totálně přelitá i když mám zánovní desky na obou nápravách. Zaběhl jsme do lekárny, koupil 10 ml buchnu, několikrát odsál a od té doby je vše v cajku.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

prasilak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 18.06.2011 11:19
Bydliště: Toužim

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od prasilak »

mám ten samí problém, už si ho nějak vyřešil ???

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od kayne »

Nevyřešil ! Vubec netuším čím to je, ale všiml jsem si, že by to mohlo mít něco společnýho s otáčkama motoru.

prasilak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 18.06.2011 11:19
Bydliště: Toužim

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od prasilak »

a měl si to v servisu ???

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od kayne »

Jo ale ne v autorizovanem. Vag nic nehlásí mám i svůj doma takže jsem si to vyzkoušel. Měli podezření na špatne čidlo ve víku na brzdovou kapalinu po výměně nebyla žadna změna. Potom jsem to ještě zkoušel s clubákem Goauldem vyměnit za jeho ale taky nic. Do servisu už to nechci dávat znovu kdybych to tam dal znovu byli by to vyhozené peníze a žádná pomoc.

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od Skrat-G4 »

Tento problém už jsem tu řešil, stačí hledat

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od Skrat-G4 »

Rovnou to můžete někdo sloučit http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=108243" onclick="window.open(this.href);return false;

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od kayne »

Řek bych, že tam se řešil asi nejspíš jiný problém pod stejnou kontrolkou ani jsem tam stoho nevyčetl proč mu nakonec svítila proto jsem založil toto nové téma. Ja čidlo opotřebení destiček nemám nebo o něm nevím a vpředu mám dělané nové kotouče i desky takže vtom by problém být neměl a nic víc jsem se v druhém tématu nedočetl !

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od kayne »

prasilak: pokud pojedeš do servisu a zjištíš čím to je byl bch ti vděčný za radu jak říkám já sem v servise byl a stálo to jen peníze a nic stoho ! Díky

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od Pasul »

Přes net se špatně sděluje popis závady. Ale když píšeš, že jsi dělal brzdy a kotouče, tak nebude to náhodou tím, že to auto senzor opotřebení brzdových desek má? A nějakej loula tam dal desky bez výstupu pro tento senzor? Taky jsem si objednal desky bez snímače opotřebení. Stačí ten konektor co bývá u levého předního kola vyzkratovat. Ale jen odhaduji. Divné je, že auto hlásí chybu a VAG nic. To se mě nezdá.
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od kayne »

Jo asi máš pravdu taky mě to už napadlo že to zpusobil loula co mi menil kotouce i desky :D asi nejspis mas pravdu dnes jsem to daval do servisu kvuli spojce a presne toto jsem mu rek ze si myslim ze to kvuli tomu dela tak se na to mrkne jinak jsem zmenil servis je to jinej tak doufam ze to bude lepsi jinak diky za radu :) az budu mit aute zpet dam vedet jak to dopadlo

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“