vyřazení EGR ventilu

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od Flico »

tak kluci ani na jednom obrazku co ste sem dali v tech krouzkach neni pop off ventil :wink:

neni na sani na turbo, ale na vedeni uz stlaceneho vzduchu z turba !! na sani by byl platnej jak mrtvymu zimnik, je jen pripojenej k sani pac origo VW je od firmy bosh a je uzavrenej ( pretlak u klapky pusti zpatky pred turbo do sani, takze to nedela ten typickej zvuk ), sundej sani k airboxu a uvidis ho tam ( dal sem tam sipku ), neni k nemu zadny konektor ale vedou z nej 3 hadice jedna z nich je mala a vede zpatky ke klapce ( podle ni jde najit na tom obrazku sem ti to zakrouzkoval oranzove a cervene )

na tom obrazku co sem dal KOPULEX je pop off ten hned vedle nalevo a je vyrazenej pac tam ma ten sportovni stribrnej co je hned nad filtrem automaticky prevodovky

jinak vam sem dam jeste obrazek jak ma vypadat origo BOV , nebo pop je jedno jak mu rikate
Přílohy
bosch_abschaltventil.jpg
bosch_abschaltventil.jpg (19.07 KiB) Zobrazeno 2030 x
enginebaycolored.jpg

Uživatelský avatar
kopulex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 05.10.2010 13:00

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od kopulex »

ja na AWT ten uzavreny BOV vubec nemam, cistil jsem ten ventil co jsem na obrazku oznacil ... co jsem teda cistil? :-)
poprve je to vzdy hadanka.. podruhe uz jen puzzle @ 1.8T

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od Flico »

kopulex píše:ja na AWT ten uzavreny BOV vubec nemam, cistil jsem ten ventil co jsem na obrazku oznacil ... co jsem teda cistil? :-)
myslim ze ventil regulatoru tlaku, nebo ventil sekundarniho vzduchu to bych kecal napis mi to cislo co na nem je

jinak ten BOV tam mas akorat AWT ho ma trosku jinde nez napr AEB ale v podstate sou hned na ty prvni hadici co vede z turba do trubky pod naraznikem a podtlakova hadicka z nej vede za klapku do sani

Uživatelský avatar
kopulex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 05.10.2010 13:00

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od kopulex »

takze vycetl jsem nasledujici:

06A 129 101 A

(a pak jeste PA6 GF 30, ale to asi uz nebude to co jsi chtel vedet) ;)
poprve je to vzdy hadanka.. podruhe uz jen puzzle @ 1.8T

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od Flico »

kopulex píše:takze vycetl jsem nasledujici:

06A 129 101 A

(a pak jeste PA6 GF 30, ale to asi uz nebude to co jsi chtel vedet) ;)
jj jak sem rikal to je ventil regulace tlaku :wink:

no ale alespon to mas cisty, jinak tohle moc na EGR vliv nema a to jak se tu rozebira ze EGR akorat zahnoji sani plati vic pro dehtaky

Uživatelský avatar
kopulex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 05.10.2010 13:00

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od kopulex »

to si taky myslim, ze demontaz egru je vhodnejsi na nafte nez na benzinu, v obou pripadech jde ale o tu smes cisteho vzduchu, kterou egr mrvi
poprve je to vzdy hadanka.. podruhe uz jen puzzle @ 1.8T

sendis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 14.11.2009 11:44
Bydliště: Most

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od sendis »

Tak jsem tu zase. Tak jsem dneska zjistil velikanskou novinu, to čemu my tady celou dobu říkáme EGR ventil tak to neni 100% EGR ale něco podobnýho.
Měl jsem dneska sundanej celej předek z důvodu výměny turba a koukal jsem jak nejlíp vyrušit EGR.
Zjistil jsem následující : vzduch a hadice co vedou do EGRu tak nimi neprochází výfukové splodiny alle jen čistej ale teplej vzduch. Nasává to z AIRBOXU jde to přes takovej malej vysavač kde se to ohřívá ( asi aby byl motor rychleji zahřátý na provozní teplotu ) a jde to hadicema do EGRu. Takže ho vyřazovat je asi nesmysl když tak jde čistej vzduch.
Toť vše.

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od Flico »

sendis píše:Tak jsem tu zase. Tak jsem dneska zjistil velikanskou novinu, to čemu my tady celou dobu říkáme EGR ventil tak to neni 100% EGR ale něco podobnýho.
Měl jsem dneska sundanej celej předek z důvodu výměny turba a koukal jsem jak nejlíp vyrušit EGR.
Zjistil jsem následující : vzduch a hadice co vedou do EGRu tak nimi neprochází výfukové splodiny alle jen čistej ale teplej vzduch. Nasává to z AIRBOXU jde to přes takovej malej vysavač kde se to ohřívá ( asi aby byl motor rychleji zahřátý na provozní teplotu ) a jde to hadicema do EGRu. Takže ho vyřazovat je asi nesmysl když tak jde čistej vzduch.
Toť vše.
to cos nasel je system sekundarniho vzduchu :wink:

dvd73
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 24.06.2010 01:25

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od dvd73 »

co říkali mně ve VW na Jarově tak alespoň můj motor (2.0i 85kw AZM), žádný ERG nemá a co jsem googloval, tak to snad nemá žádnej benzín u VW Passat jen diesely. ale nevím, nechci dělat přechytračelýho :-D
Právní rady a zastoupení
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=215552" onclick="window.open(this.href);return false;

lukaskpd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 02.03.2010 15:52

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od lukaskpd »

cavky prosim vas kde ho najdu ja ho tam nikde nevidim a na googlu som uz hladal a konkretne miesto som nenasiel realne foto :(

Spajwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 28.07.2016 09:29

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od Spajwer »

Takže po několika letech diskuse se zjistilo že to žádný egr nemá. Najs :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“