Čoud z vejfuku

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
VMachy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.03.2011 17:15
Bydliště: Kladno

Čoud z vejfuku

Příspěvek od VMachy »

Ahojky klubáci
Tet jsem zjistil že když mam nastartováno a stojim na místě cca 5min (bez šlápnutí na plyn)tak mi začne hulit z vejfuku,takovej modrej až bílej kouř..ani po chcípnutí a opětovném nastartování to nezmizí:( musim se rozjet a tak po cca 1km to přestane.
Jinak mam 1.8turbo B5 r.97
PS: ve vagu mam jednu chybu a to halluv snímač myslim G40

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: Čoud z vejfuku

Příspěvek od bundis »

Olej a voda se ti neztrácí?

zid@n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 22.12.2010 14:18
Bydliště: Kuvajt - HK - Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Čoud z vejfuku

Příspěvek od zid@n »

kdyby bylo tesneni pod hlavou by to hulilo hlavne po startu, anebo furt, myslim, ale tohle je divny ze to dela az po tech 5minutach, jako kdyby az po zahrati vejfuku, kdyby tam byl nejakej bordel co se vypaluje a po chvili se vypali a je klid.. ale kde a co a halvne jak se tam muze dostat.. jinak tlaky nech urcite zmerit, at mas klid, merit hlavne pri zahratym motoru, chvilicku ho nech vychladnout, vyndat svice, ne jednu po druhy ale vsechny najednou..
Passat B5.5 2.8 Tiptronic 4Motion Variant

VMachy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.03.2011 17:15
Bydliště: Kladno

Re: Čoud z vejfuku

Příspěvek od VMachy »

Voda se nestrácí ale volej tak pul litru na 1000km ale ten prosakuje kolem turba jak je ta hadička k vaně od nej..... jinak se kouknu naty svíčky atd.jinak to dělá po každy když stojim déle.:(

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Čoud z vejfuku

Příspěvek od _GK_ »

Půl litru na 1000km je totálně v prdeli. Už litr na 15 000km je hodně.
Sundej hadici sání před intercoolerem a pak dej vědět kolik si tam měl oleje. Jestli hodně tak to celý vyčisti až k turbu a vyzkoušej vůli na osičce turba.

VMachy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.03.2011 17:15
Bydliště: Kladno

Re: Čoud z vejfuku

Příspěvek od VMachy »

ok v patek se na to mrknu a napíšu a když tam bude hodně tak to je asi na repas turba co?

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Čoud z vejfuku

Příspěvek od aivos »

ale h***o , litr na 15 000 je fpohodě u motoru ktera ma nalitano přes 200tis! a nemusí to tect turbem ale je spousta možností kudma!

pul litr na 1000km to už je zlé no... ale tak nemusi to byt turbem ;) muže to prostě jen někde kapat ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Čoud z vejfuku

Příspěvek od Flico »

aivos píše:ale h***o , litr na 15 000 je fpohodě u motoru ktera ma nalitano přes 200tis! a nemusí to tect turbem ale je spousta možností kudma!

pul litr na 1000km to už je zlé no... ale tak nemusi to byt turbem ;) muže to prostě jen někde kapat ;)
navic v navodu od VW pisou ze 1litr na 1000km jeste neni porucha ani vada motoru :)

zid@n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 22.12.2010 14:18
Bydliště: Kuvajt - HK - Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Čoud z vejfuku

Příspěvek od zid@n »

jasne.. a u automatu pisou dozivotni napln, zejo :)
Passat B5.5 2.8 Tiptronic 4Motion Variant

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Čoud z vejfuku

Příspěvek od _GK_ »

Haha na Fábce mám 352 000km a dolejvám sotva 2 decky na 15 000km. Jedna litrová flaška dolejvacího oleje vystačí na cca 4 výměny oleje :-D

Masser
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 22.07.2008 19:26
Bydliště: Severni Morava

Re: Čoud z vejfuku

Příspěvek od Masser »

Mam podobnej problem. Akorat mi nejde z vyfuku ten coud. Jen mam plno oleje v te hadici co vede k intercoleru a celej zacakanej motor od oleje jak se podivam ze spoda :( Turbo jsem menil asi pred dvema lety tak by melo byt vpoho. Nevim jak se do te hadice ten olej dostava
VW Passat Variant 1.9 TDI automat

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Čoud z vejfuku

Příspěvek od Flico »

Masser píše:Mam podobnej problem. Akorat mi nejde z vyfuku ten coud. Jen mam plno oleje v te hadici co vede k intercoleru a celej zacakanej motor od oleje jak se podivam ze spoda :( Turbo jsem menil asi pred dvema lety tak by melo byt vpoho. Nevim jak se do te hadice ten olej dostava
no jedine pres turbo jinudy nemuze, maximalne ze by foukal motor do oleje a tan by lital pres odvsdusneni hlavy do sani

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“