svítí abs a kontrolka ruční brzdy bliká

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

svítí abs a kontrolka ruční brzdy bliká

Příspěvek od ls »

Tak jsem se pustil do výměny šparného kroužku pod volantem na Suprtbu 2002 a skončilo to tak,že se rožla kontrolka ABS +nějaký žlutý trojůhelník a bliká a 3x pípne kontrolka ruční brzdy.Na diagnostice to píše ,že to chce něco nastavit (skalibrovat).Jednu věc jsem opravil a druhá se vyvylily.Čím to opravit.

Uživatelský avatar
johan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: svítí abs a kontrolka ruční brzdy bliká

Příspěvek od johan »

měl bys dát kola rovně,sundat volant a spočítat si otáčky tim kroužkem at má na obě strany stejně

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: svítí abs a kontrolka ruční brzdy bliká

Příspěvek od napster »

dělal jsem to asi před 2měsícema na OII RS. bylo to snímačem podélného a příčného zrychlení. dělal jsem to přes VIS znova nakonfigurovat tu ŘJ.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: svítí abs a kontrolka ruční brzdy bliká

Příspěvek od wenousch »

Zdravím, od minulého týdne mám ten samý problém. Kontrolka vykřičníku a ABS bliká a 3x to pípne. Potom nic, auto se chová normálně, jenom jako by lehce zavibroval pedál brzdy. Občas se stane, že obě kontrolky blikají najednou i 50km. Situace se objeví po přejetí větších nerovností. Je chyba pouze v nějakém čidle nebo něco závažnějšího? Díky moc za rady

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: svítí abs a kontrolka ruční brzdy bliká

Příspěvek od Hans76 »

Načti VAGem chyby z ŘJ ABS. Mohlo by to být možná i vadné některé z čidel ABS nebo jeho vedení.
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

mazlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.03.2010 00:28
Kontaktovat uživatele:

Re: svítí abs a kontrolka ruční brzdy bliká

Příspěvek od mazlik »

Ahojky lidičky,
mám úplně ten samý problém.
Bratranec si koupil passata B5 1.6i 74kw a svítí mu kontrolka abs a bliká červená kontrolka s vykřičníkem v kroužku,když se zapne klíček,tak třikrát pískne.Když jsme to propojili s VAG tak nám to napsalo,že se to s ABS nemůže spojit.Ať zkontrolujeme zásuvku-ta byla v pořádku,protože nám to načetlo i jiné věci.Ať zkontrolujeme kabel k počítači-ten byl také v pořádku,pak nám to napsalo,jestli auto má ABS ve výbavě-to má,a pak nám to napsalo,ať zkontrolujeme ŘJ nebo kabely od ŘJ k zásuvce nebo kabely od ABS k ŘJ.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Nevíte jak ta elektrika tam vede?Kde to máme hledat?Díky moc za rady!!Nikol

Brokke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.01.2010 09:55

Re: svítí abs a kontrolka ruční brzdy bliká

Příspěvek od Brokke »

Jestliže máš v autě ASR zkus podívat VAGem do závad motoru,když tam bude chyba 18057,t.j.datová sběrnice pohonu(CAN-Bus)-chybí odezva ř.j.ABS,znamená to pravděpodobně vnitřní chybu ř.j.ABS- zřejmě špatný kontakt ve spínacím poli.Nevím o nikom,kdo by to uměl spravit,objevuje se nějaký inzerát,ale je to poslat snad do Polska.

Uživatelský avatar
mr.remus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.05.2011 17:54
Bydliště: Jihlava

Re: svítí abs a kontrolka ruční brzdy bliká

Příspěvek od mr.remus »

mě to před měsícem dělalo na passat,stačilo jen zkonrolovat pojistky,jedna byla špatná...vyměnil jsem a od tý doby ok..
Vw Passat variant 1.9 Tdi 96 kw r.v. 02
G IV 1.4 16V r.v. 99

Uživatelský avatar
klasik003
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.11.2011 22:38
Bydliště: Klenovice na hané

Re: svítí abs a kontrolka ruční brzdy bliká

Příspěvek od klasik003 »

Lidičky Ahojky mám ten samý problém u b5 v6 2,5 tdi svítí asb a dliká ručka a nejde se připojit k palubínu počítači a ten píše závada na brzdách STOP :sorry: :?:
help co mám dělat??? sem zoufalý
Passat 2,5 TDI 110KW
R.V. 2000

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: svítí abs a kontrolka ruční brzdy bliká

Příspěvek od wenousch »

Měl bych dotaz na zkušenější: Jak moc složité je vyměnit tu ŘJ ABS? Kdybych koupil novou a chtěl zkusit, jestli je OK nebo KO.

Díky

Uživatelský avatar
klasik003
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.11.2011 22:38
Bydliště: Klenovice na hané

Re: svítí abs a kontrolka ruční brzdy bliká

Příspěvek od klasik003 »

Lidi pocruchu sem odhalil bylo to v tom svazku kabelu co vedlo z ABS do počítače je to v jedným mistě hobně zlomeny je tam vidět když sundáte kolo a ten plast kolem tyče řízení uvidíte ten zlom ve kterem je to hodně namáhané a tam sem měl přerušený dva dráty. Zdravím všechny a doufám že vám pomůže moje skušenost. :)
Passat 2,5 TDI 110KW
R.V. 2000

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“