Filtr pevnych castic B6

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Kalamita
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 05.08.2008 22:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Filtr pevnych castic B6

Příspěvek od Kalamita »

Ahoj chtel bych se zeptat uz delsi dobu premyslim ze si udelam radost a koupim si passata B6 ted jsem ale zjistil ze obsahuje nejakej filtr pevnych castic o kterym jsem nikdy nic nevedel a ze neni nejlevnejsi..Uz jsem se docetl ze se da odtranit i kdyz ne za malej peniz..Tak by me jen zajimalo jestli ho tedyy obsahuji vsechny motory nebo jsou i nektere bez nej..Po pripade poo jaky dobe se mneni atd proste nejaky info pac o tom vubec nic nevim jen to co jsem se docetl na netu..Predem diky za info

myspulin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 25.02.2009 01:08

Re: Filtr pevnych castic B6

Příspěvek od myspulin »

Common raily ho mají všechny, PDčka jen některá, vetšinou novější, vetšinou s ním ale nejsou problémy, tedy pokud nekdo neignoruje kontrolku vyzívající k regeneraci

Kalamita
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 05.08.2008 22:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr pevnych castic B6

Příspěvek od Kalamita »

a ta regenerace staci napojit a jen mi ji premazou jo?Nebo jak to funguje pac kamos mi rikal ze se to musi mnenit ten filt po 60 000km a koukal jsem ta vynmena se pohybuje od 15-30 tisic coz neni malo..

Kalamita
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 05.08.2008 22:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr pevnych castic B6

Příspěvek od Kalamita »

Jen dodam ze kdybych bral tak by to urco byl TDI 1,9 nebo 2,0l Od roku tak 2006 nejstarsi.

myspulin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 25.02.2009 01:08

Re: Filtr pevnych castic B6

Příspěvek od myspulin »

Kalamita píše:a ta regenerace staci napojit a jen mi ji premazou jo?Nebo jak to funguje pac kamos mi rikal ze se to musi mnenit ten filt po 60 000km a koukal jsem ta vynmena se pohybuje od 15-30 tisic coz neni malo..
Regenerace probíhá sama za jízdy, musí se jen jet určitým způsobem, v podstate třeba po dálnici na cca 2000-3000 tisice ot, přesněji je to popsaáno v návodu k autu, kdo jezdí šasto dálnici tak se v podstatě nemusí starat, když ne tak te jednotka motoru kontrolkou vyzve abys tak jel když je potřeba regenerovat. Jinak to samo jde i přes diagnostiku.

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr pevnych castic B6

Příspěvek od JonatanCl »

tady máš třeba popis co ten filtr pevných částic (DPF) vlastně je a jak se provádí regenerace
http://www.bitpower.cz/index.php?module ... E1stic-DPF" onclick="window.open(this.href);return false;
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
cockchafer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.07.2011 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr pevnych castic B6

Příspěvek od cockchafer »

K tomu ale ještě patří nepatrný detail a to aditiva.
Já mám spočítaný, že 1litr aditiv, který pomáhá regenerovat onen filtr a snad i svyšuje výkon motoru, vydrží na cca 30 tisíc km. Má to nádržku na 3 litry schovanou v kufru u rezervy. 1litr toho aditiva se pohybuje kolem 1500kč.
Pěkná sranda. Jo a ve VW to neprodají, takže se to musí nechat plnit přímo od nich. ....
VW Passat 3BG 2,0 TDi, 100kW

myspulin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 25.02.2009 01:08

Re: Filtr pevnych castic B6

Příspěvek od myspulin »

cockchafer píše:K tomu ale ještě patří nepatrný detail a to aditiva.
Já mám spočítaný, že 1litr aditiv, který pomáhá regenerovat onen filtr a snad i svyšuje výkon motoru, vydrží na cca 30 tisíc km. Má to nádržku na 3 litry schovanou v kufru u rezervy. 1litr toho aditiva se pohybuje kolem 1500kč.
Pěkná sranda. Jo a ve VW to neprodají, takže se to musí nechat plnit přímo od nich. ....
Ale jen u B5 a Sharanů, B6 už aditiva nemá

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“