Hučení při sundání nohy z plynu

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
xxxlinux
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 19.12.2009 20:48
Bydliště: Sekerské Chalupy
Kontaktovat uživatele:

Hučení při sundání nohy z plynu

Příspěvek od xxxlinux »

Ahoj, mám problém, při rychlosti cca kolem 100 a výš se mi stává že když sundám nohu z plynu začne se ozývat hučení jakoby pod podlahou na místě řidiče, mám to odpozorované na 5. i 6. stupeň, jakmile dám neutrál všechno přestane. Tipoval bych rozvodovku, nebo má někdo jinou zkušenost??? díky

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Hučení při sundání nohy z plynu

Příspěvek od pogy14 »

Nazdar, to čo popisuješ sledujem par týždňov aj ja, proste keď dám nohu s plynu počujem hučanie, alebo by som to prirovnal ako keď su zodrané brzdové doštičky, keď auto stoji to nie je počuť a intenzita je závislá od rýchlosti, pred dvoma ťýždňami som dal repasovať kardan, myslel som si, že to robilo to stredové uloženie kardanu, ale kardan mám zrepasovaný a to hučanie je počuť rovnako tak neviem čo to môže byť.

pavel34
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.01.2010 17:38
Bydliště: Brno

Re: Hučení při sundání nohy z plynu

Příspěvek od pavel34 »

Čauec,můj názor je že u vozů 4x4/stálý/ je rozdílný poměr soukolý mezi diferencialem předním a zadním,tudíž při "lechtání" plynu hučí ozubená kola. Všiml jsem si toho u více aut.Naprosto normální u ojetých vozů.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Hučení při sundání nohy z plynu

Příspěvek od Mára_VR6 »

Hele a když to je na místě řidiče, nehučí to jenom v kládě :?: :laugh: :twisted:
Sorry, to jen tak na odlehčení. :oops: :oops:

Já netuším, co by to mohlo být :oops:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

e.so
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10.03.2011 23:34
Bydliště: Ostrava

Re: Hučení při sundání nohy z plynu

Příspěvek od e.so »

Zdravím, já mám obdobný problém. Když mám zařazeno a auto pod plynem, tak se ozývá takové hučení z pod podlahy (jde to slyšet uvnitř vozu), je to takový jakoby plechový zvuk, nebo jako kdyby někde chyběl olej?. Je to u všech stupňů, když jedu na neutrál, tak ten zvuk není slyšet. Díky za radu.

Uživatelský avatar
xxxlinux
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 19.12.2009 20:48
Bydliště: Sekerské Chalupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení při sundání nohy z plynu

Příspěvek od xxxlinux »

Vyřešeno!!!

Bylo to ložiskama v přednim diferáku, nepochopim jak do auta za dva míče můžou dát na jednu stranu Polský a na druhou Bulharský ložisko :baseball:

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Hučení při sundání nohy z plynu

Příspěvek od pogy14 »

Nazdar xxxlinux, mohol by si troška viac o tej výmene ložisk na prednom difaku popisať, čo bolo treba zdemontovať, kolko času to zaberie, kde si objednal ložiska, za aku cenu, lebo mám myslim ten istý problem čo si mal ty, ďakujem.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Hučení při sundání nohy z plynu

Příspěvek od Mára_VR6 »

Mě to taky zajímá, protože asi před rokem se mi ozývalo hučení ze zadního difu, ale stačilo vyměnit olej a je zase krásně tichej.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
xxxlinux
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 19.12.2009 20:48
Bydliště: Sekerské Chalupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení při sundání nohy z plynu

Příspěvek od xxxlinux »

pogy14 píše:Nazdar xxxlinux, mohol by si troška viac o tej výmene ložisk na prednom difaku popisať, čo bolo treba zdemontovať, kolko času to zaberie, kde si objednal ložiska, za aku cenu, lebo mám myslim ten istý problem čo si mal ty, ďakujem.
Takže krom samozdřejmých věcí jako odpojení a vyndání poloos (což stojí zato) a kardanu se musí svěsit rám cca. o 12 cm aby se diferák mohl vyplést. Samotnej dif. drží 3 šrouby, k jednomu z nich je strašnej přístup ale dá se to. Demontáž na cca 2 hodky, montáž tak asi 3. Při svěšení rámu se musí zaaretovat volant protože hřídel co jde od volantu k řízení vyjede. Výměnu ložisek mi dělal známej a vyšlo to na 5000,- komplet s prací a přetěsněnim, demontáž a montáž na autě cca 2000,- .

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Hučení při sundání nohy z plynu

Příspěvek od pogy14 »

Dakujem Ti za odpoved, no zapotil som sa už pri samotnom čítaní, a ak som tomu porozumel je to vlastne takmer repas predného difaku.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“