Klepanie motora na Golfe V (spojka, prevodovka, zotrvacnik)?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
golf3038
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.07.2011 06:58

Klepanie motora na Golfe V (spojka, prevodovka, zotrvacnik)?

Příspěvek od golf3038 »

Ahojte.
Chcel by som sa poradit s niekym kto uz mal podobny problem pretoze ani v servise si nie su isty co by to mohlo byt.
Mam Golf V 1,4 Tsi motor a najazdenych 54 000km. Vsetko funguje ako ma a auto ide ako hodinky az na jeden problem. Ked sa auto trosku zohreje asi tak po (3-5km) tak na neutraly ked niekde stojim na parkovisku alebo na semafore tak pocujem klepanie(nieco take ako keby som mal diesel ale ovela jemnejsie). V tom momente ked stlacim spojku klepanie prestane a motor ide tichucko ako doteraz...ak zase pustim spojku to klepanie zacne znova....Niekedy ked pustim po chvilke spojku to klepanie uplne prestane(je to ale nahoda....z 10tich pokusov sa mi to raz podari pustit tak ze nepocut ziadne klepanie).....ale napr. ked zapnem klimu tak to klepanie je ovela silnejsie v tom momente ked klimu vypnem klepanie zase klesne a v pripade ze stlacim spojku tak uplne prestane....Nasilnejsi zvuk pocut pri lavom predom kolese. Bol som s tym uz aj v servise ale oni si tiez nie su isty co by to mohlo byt....Najvacsi problem je ked je horuci den a mam zapnutu klimu a je potrebne chladit a ked zastanem na semafore tak ma ide z toho zvuku porazit....Na neutrali ked postupne pritlacam plyn tak sa ten zvuk akoby trosku zrychloval....ten zvuk pripomina tocenie niecoho a ked sa zoslapne plyn tak je to tocenie rychlejsie...V momente ako stlacim spojku zvuk prestane.....Chcem este povedat ze inak radenie a spojka funguje bez problemov...Ziadna tuhost alebo nepresnost tam nie...nebyt toho zvuku tak to funguje ako ma....Viete mi prosim poradit co by to mohlo byt....Ako to riesit? Dakujem Pekne za pomoc.

Vlado.

Radik27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 16.06.2009 08:47

Re: Klepanie motora na Golfe V (spojka, prevodovka, zotrvacn

Příspěvek od Radik27 »

hmm, já bych řek, že to sou příznaky vyběhaného setrvačníku, ale u benzínu to nehrozí tam se davají alspoň co já vám pouze jednohmoty. ale já bych to spíše viděl na spojku, bude nejspíš pokroucená lamela, či může být problém s přítlačným talířem..... píšeš, že auto má najeté 54tis. což je celkem málo na to aby se spojka měnila a pokud zabírá dobře asi bych to neřešil do té doby, než se to bude zhoršovat. Asi by pomohla totiž pouze výměna.

golf3038
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.07.2011 06:58

Re: Klepanie motora na Golfe V (spojka, prevodovka, zotrvacn

Příspěvek od golf3038 »

Ahoj Dakujem za odpoved. Uz som sa pytal aj v servisoch tak 3 zo 4 mi povedali ze to bude nieco na spojke ale ze by nebolo vhodne vymenit len lozisko alebo lamelu ale rovno celu spojku...(preco?)...No ale jeden ma maximalne nastrasil a povedal ze spojka klepe inak ze to bude najskor prevodovka.....Neviem...Fakt sa mi radi perfektne bez problemov ale aj ta spojka ide uplne v pohode...Len to ma hneva ze ten zvuk v momente ked zapnem klimu je ovela intezivnejsi a ma to maximalne irituje....Uz som sa rozhodol ze po lete to odnesiem do servisu a ze mi to rozoberu a pozru sa na tu spojku...Myslis si ze ked sa fyzicky na to pozru uvidia ci sa jedna o lozisko alebo lamelo alebo nieco v spojke...Povedali ze prevodovku ale len vymontuju ze to nemozu rozoberat lebo ze to je zlozite....a radsej som sa ani nepytal na cenu prevodovky.....Spojka ze vraj stoji 300 euro original plus robota 100 euro...tak neviem lepsie menit celu spojku ak bude chyba v nej alebo len nejaku cast? Dakujem.

Radik27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 16.06.2009 08:47

Re: Klepanie motora na Golfe V (spojka, prevodovka, zotrvacn

Příspěvek od Radik27 »

no ono se obecně doporučuje vždy vyměnit celou spojku, jednoduše proto, že pokud by si vyměnil jen tu vadnou část, tak za nějakou dobu by si to mohl opět rozebírat a měnit něco jiného co už má něco najeto. Takhle se to vymení komplet a víš že máš vše nové.
Převodovka to podle mně nebude, to by byl spíše problém s řazením. Ty říkáš, že se řadí dobře. Jak říkáš já bych to asi nechal tak... (píšeš, že spojka zabírá dobře) a po sezoně třeba kouknout co tomu je. Ta případně pokroucená lamela nemá na funkci žádný zásadní vliv. Pouze ten co popisuješ, vibrace atd. Většionou se pokroutí vlivem tepla, nebo nekvalitní materiál. A ty vibrace sem tam se objevují proto, že když spojka při rozpojení a následném spojení chytne zrovna tu nerovnost tak to rozvibruje motor. Klima tomu tak napomůže, protože to je větší záběr na výkon motoru hlavně studeného.

golf3038
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.07.2011 06:58

Re: Klepanie motora na Golfe V (spojka, prevodovka, zotrvacn

Příspěvek od golf3038 »

Ahoj Dakujem pekne za vysvetlenie. Po lete to necham rozobrat a este sem napisem ako to nakoniec dopadlo ze ci to bola naozaj spojka(dufam ze ano:)
Dik. Vlado

michalek1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 29.12.2009 10:42

Re: Klepanie motora na Golfe V (spojka, prevodovka, zotrvacn

Příspěvek od michalek1 »

může to byt spojka,dle toho jak to popisuješ,pustiš klimu tak motor vic toči mohlo by to byt ložisko na spojce,ale to jde spiše slišet za studeného motoru,tipoval bych ale i něco špatneho v převodovce,mě měnily komplet novou převodovku na 6 tydnu starem vw caddy laif najeto 3400km z neutralu nešla zařadit 5 a do opavy už jsem k Helerovy dojel jenom na 3. :negative:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“